Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Venezuela-Ekvador-Galapagos Turu ::.quito Ekvator Çizgisi Mittelmundo Galapagos-Baltrasantacruzguayaquil Caracas -Bogota.:: 16-25 Nisan 2014

Ekvador, Güney Amerika´da temsili demokrasi ile yönetilen bir cumhuriyettir. Kuzeyde Kolombiya, doğu ve güneyde Peru ile komşudur ve batısında Büyük Okyanus vardır. Anakaradan 965 kilometre batıda, Büyük Okyanus´ta bulunan Galapagos Adaları da ülkenin sınırları dahilindedir. Adını aldığı ekvatorla ülke ikiye bölünmüştür.

Galapagos Adaları (İspanyolca: IslasGalápagos, resmi: Archipiélago de Colón), Colón Takımadaları olarak da bilinir.

10 günlük dolu dolu Venezuela-Ekvador-Galapagos Turumuza katılmak isterseniz erken rezervasyon fiyatlarımızı kaçırmayın.

 

 

PROGRAMIMIZ

1.Gün: İSTANBUL-ROMA-CARACAS 06:15- 14:55  Atatürk havalimanıdış hatlar terminalinde Alitalia Kontuarı önünde saat 03:30 ‘dabuluşma.Check-in, pasaport işlemleri sonrasında Alitalia Havayollarına ait uçak ile Roma’ya varış. Kısa bekleme sonrasında Caracas’a uçuş.Havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanma ve özel aracımız ile otelimize doğru yola çıkıyoruz.Odalarımıza yerleştikten sonra Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
OTELIMIZ : PESTANA HOTEL 4*vb.

2.Gün: CARACAS- BOGOTA-QUITO     06:10 19:00 GeceyarısıQuito uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Copa Havayolları ile saat 06:10’da Bogota uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 07:40 Varışımız takiben Bogota şehir turumuz başlıyor. Tur bitimi tekrar havalimanına dönerek sat 17:30’daQuito uçuşumuzu yapacağız. 19:00’daEkvador’unbaşkenti Quito’ya varıyoruz. Varışta  karşılanma ve otelimize transfer.Geceleme otelde.  OTELIMIZ : MERCURE HOTEL 4* vb.

3.Gün: QUITO  Bu sabah otelde alacağımız kahvaltıyı takiben Quito turumuza başlıyoruz; Şehre yaklaşık 45 dakika mesafede olan “ Dünyanın Ortası “ olarak adlandırılan Müze / Parka geçiyoruz. Meşhur Ekvator çizgisinin dünyayı KUZEY / GÜNEY olarak ikiye böldüğü noktadayız. Kuzey ile Güney kürenin buluştuğu coğrafi çizgi buradan geçmektedir. Yerel rehberlerimiz bize bu noktayı güzel bir tur ile park içerisinde gezdirerek anlatıyor. Arzu eden misafirlerimiz bir dolar karşılığında buradan isimlerinin yazılı olduğu; Dünyanın merkez noktası isimli bir sertifika da alabilirler.Bu ilginç gezi sonrasında otelimize dönüyoruz. OTELIMIZ : MERCURE HOTEL  4* vb.

Ekvador, Güney Amerika´da temsili demokrasi ile yönetilen bir cumhuriyettir. Kuzeyde Kolombiya, doğu ve güneyde Peru ile komşudur ve batısında Büyük Okyanus vardır. Anakaradan 965 kilometre batıda, Büyük Okyanus´ta bulunan Galapagos Adaları da ülkenin sınırları dahilindedir. Adını aldığı ekvatorla ülke ikiye bölünmüştür

4.Gün:QUITO-GALAPAGOS ADALARI  07:10  09:20    Sabah çok erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrasında havalimanına geçiyoruz.Galapagos adalarına yolculuğumuz başlıyor. Unesco dünya mirasları listesinde en tepede yer alan ve tüm özellikleri ile koruma altına alınmış bu adacıklar topluluğuna yapacağımız 3 gecelik gezimiz başlıyor…Sadece birkaç noktasında havalimanı olan ve bunlardan en işleği olarak bilinen Baltra havalimanına uçuyoruz. Varışta yerel ekibimiz tarafından karşılanarak adalar üzerindeki maceramız başlıyor. SantaCruz adası halen en önemli merkez Galapagos adası durumundadır.

NOT : GALAPAGOS MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETİ dahil değildir (100 USD-varışta nakit olarak tahsil ediliyor) .

Önce Feribot geçişi yapıyoruz adalar arasında, daha sonra kara yolu ile konaklayacağımız kasabaya doğru ilerliyoruz. Çok kısıtlı imar izni verilen ve sadece belli noktalarda yaşam hakları tanınmış bir bölge burası. Tamamına yakını Milli Park kurallarına tabi.

3 gece konaklayacağımız, yazlık küçük bir otele yerleşiyoruz. Burada kalış süremiz boyunca tüm çevre gezlerini bu kasabadan hareketle yapacağız. Sahile çok yakın bir konumda olan , şirin bir tatil kasabası görünümünde olan bu yere her yıl binlerce doğa ve tabiat tutkunu gezgin uğramaktadır.Otelde odalarımızdayerleştikten sonra, kısa bir süre dinlenip,kıyafetlerimizi doğa ve hava şartlarına uygun hale getirdikten sonra ,Meşhur Charles Darwin araştırma istasyonuna geçeceğiz. Koruma altına alınmış dev kaplumbağaları görüp bilgi alacağız. Burası özel türlerin korunup, özenle üretildiği ve varlıklarının sona ermemesi için çalışmalar yapılan merkezdir.Adada imkanlar çok kısıtlı,turumuzu yürüyerek yapacağız.Tur sonrası konaklayacağımız otelimize dönüyoruz. OTELIMIZ : LOBO DEL MAR BOUTUQUE vb.

5.Gün: GALAPAGOS-ISLA SANTA CRUZ   Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben bölgedeki turlarımıza devam ediyoruz…Dünya mirası koruma listesinde öncelikli olarak belirtilen ve halen yılın her ayı binlerce turistin yöreye akın ettiği bu adalarda nadir hayvan türlerini yaşatmak üzere verilen çabalara şahitlik edeceğiz. Yerel rehberlerimiz eşliğinde Tekne Turumuza; Körfez Turu adı altında bir turumuz olacak; küçük turistik teknelerle yapılan bu turda, hem deniz canlılarını yakından görme imkanı bulacağız hem de imkanımız olursa yüzme şansı yakalayacağız. Bu turun sonunda eğer zamanımız kalırsa ( kalmazsa ertesi sabah ) hem bakir plajları görmek hem de sahil yapısını keşfetmek üzere; Galapagos Adalarının en meşhur sahili TORTUGA BAY plajlarına gideceğiz.

 ‘’Buraya gitmek için 4 km lik Milli Park içinden yürümek gerekmektedir. Yanımıza  ŞAPKA-İÇİMİZE  MAYO-TERLİK-KÜÇÜK SIRT ÇANTASI-HAVLU  alınması  Tavsiye edilir. Sıcak bir  kumsalda  uzun bir  yürüyüş olacaktır ‘’     Geceleme otelimizde.

6.Gün: GALAPAGOS ADALARI  Bugun bu cennet adalarda serbest bir günümüz var ; cennet plajlarda yüzmek; güzel caddelerde gezinmek; doğa yürüyüşleri yapmak isteyenler için son bir fırsat…Arzu eden misafirlerimiz TAM GÜN ÖĞLE yemekli ISLA ISABELA adası turuna katılarak, Bölgedeki en büyük adalardan birini daha görme imkanı yakalayabilirler. ( 85€ )

Ayırıca isteyenler otelden bazı paket teklifleri değerlendirebilirler. Geceleme otelimizde…

Galapagos Adaları (İspanyolca: IslasGalápagos, resmi: Archipiélago de Colón), Colón Takımadaları olarak da bilinir.

7.Gün: GALAPAGOS- GUAYAQUIL  10:55 13:35   Sabah otelimizdealacağımız kahvaltımızı takiben,  Havalimanına ulaşma ve yeniden Ekvador ana karaya uçuşumuz  olacak. Yolculuğumuz uçakla yaklaşık 2 saat sürecek,  Pasifik Okyanusu kıyısındaki ülkenin en büyük şehri olan Guayaquil’e varacağız, Varışın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda şehri tanıma fırsatı bulacağız. Bu turumuz esnasında şehir merkezi , Malecon meydanında tarihi bir toplantının da yapıldığı SimonBolivar ve San Martin buluşması ve anlaşmaların sonuçlandırıldığı, bu esnada kullanılan tarihi binaları, biraz yürüyerek şehir eski merkezini, Iguana Parkınıda görme imkanı bulacağız. Geceleme otelimizde .  OTELIMIZ : GRAND HOTEL GUAYAQUIL 4*vb.

8.Gün:  GUAYQUIL-CARACAS           06:08 – 14:47   Geceyarısı havalimanına transfer . Copa havayolları ile sabah saat 06:08’deCarasa’a uçuş. Varışı takiben otelimize transfer ve Geceleme otelimizde…  OTELIMIZ : PESTANA OTEL 4* vb.

9.Gün:  CARACAS-ROMA                    19:55  12:30+1  Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben , Caracas şehir turumuz başlıyor. Kurucu lider  SimonBolivar Evi Müzesi ; SimonBolivar  meydanı ,  Eski Katedral ve Katedral meydanı  Colonial Mimari esintilerini yakından göreceğimiz yerler arasında.Akşam üzeri  havalimanına geçiyoruz ve geri  dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Geceleme Uçakta.

10.Gün:ROMA-ISTANBUL        14:40 18:05
Roma havalimanında  beklemeyi takiben , Alitalia Havayolarına ait uçağımız ile İstanbul’a varış ve gelecek turlarda yeniden görüşmek üzere vedalaşma…

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

GALAPAGOS ADALARI
Venezuela*Kolombiya*Ekvador

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Quito Ekvator Çizgisi Mittelmundo Galapagos-Baltrasantacruzguayaquil Caracas -Bogota

HAREKET NOKTAMIZ

16 Nisan 2014,

ÜCRET

  • Fiyat:2499 €   (2 kişilik odada kişi başı peşin fiyat)
  • SGL Farkı:699 €

Kısıtlı sayıda kontenjanımız bulunmaktadır.

NELER DAHİL?

*Şehir turları ve transferler 
*İstanbul-Roma-Caracas ///Caracas-Roma-İstanbul Ekonomi sınıfı uçak biletleri ve kişi başı 20 kg’lık bagaj taşıma hakkı

*Ara uçak biletleri
* 3-4 yıldızlı ve butik / LODGE  otellerde konaklama ,programda belirtilen tüm kahvaltılar Yerel otellerin yıldızlandırmaları ; yörelere göre farklılık gösterebilir.
*Programda belirtilen tüm ören yerleri giriş ücretleri
*Deneyimli EJDER TUR Rehberlik hizmeti.

NELER HARİÇ?

Kalınacak otellerdeki şahsi harcamalar ( telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b )
*Kişi başına 15 YTL tutan konut fonu. 
*Programda belirtilmemiş yemekler.
*Havayollarından kaynaklanan uçuş saatleri değişikliğinden acente sorumlu değildir. 
* Yerel rehber ve kaptanlar için toplanacak 150 € toplam tipler.

Bu turdaki Uçuşlarda Havalimanı çıkışlarında; (parça parça yaklaşık toplamda 55 USD çıkış harçlarıda vardır- alanda nakden ödenir)
GALAPAGOS MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETİ dahil değildir (100 USD-varışta tahsil edliyor)
 

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, yedek çorap ve giysi, varsa fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.,

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN