Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Sibirya Treni ::moğolistan-Baykal Gölü-Çin:: 19 Haziran - 04 Temmuz 2014

Efsanevi Trans Sibirya Ekspresiyle 16 gün süren unutulmaz bir yolculuk. Avrupa ile Asya’yı birbirinden ayıran Ural Dağları, Dünyanın en derin ve en büyük su rezervuarına sahip Baykal Gölü, 19cu yüzyılda Dekabristler’in sürgün yeri bugün Rusya’nın Paris’i olarak adlandırılan Irkutsk, Rus taygaları ve Moğol stepleri, dünyanın en büyüğü olan Gobi Çölü, Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur, Pekin, Çin Seddi….

Trans Sibirya gezisine Moğolistan - Ulan Batur, Ulan Batur’dan Pekin’e olan yolculuk ve Pekin eklenerek program zenginleştirilmiş bu programımıza katılmak için sizde acele edin...

PROGRAMIMIZ

YEKATARERINGBURG-OMSK-NOVOSİBİRSK-KRASNOYARSK-IRKUTSK-LISTVYANKA-BAYKAL GÖLÜ- ULAN BATOR-ORHUN YAZITLARI KARAKORUM-ERDENEZUU-PEKİN

1.GUN:  ISTANBUL/YEKATARERINGBURG  00:05 07:15 Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde Ejder turizm standında saat 23:30’da buluşma. Bagaj ve check in işlemlerini takiben Türk Havayollarına ait tarifeli uçakla 00:05’de Yekateringburg’a yolculuğumuz başlıyor. Varışımızın ardından yerel  rehberimizce  havalimanında karşılanıyor ve  turumuza başlıyoruz. Yekateringburg Asya ve Avrupa kıtaları sınırında , Ural sıradağlarının orta kısmında yer alır. Şehir turumuz boyunca , tarihi merkezi  Ural’ın çeşitli bölgelerinden getirilmiş kayalar ve taşları görebileceğimiz jeolojik alanı göreceğiz.  Ural  Zanaatkarlar Bölgesi, birçok turistin elyapımı hediyelik eşyalar satın alabildiği bir çekim meRkezidir. Afgan ve Çeçen savaşlarında hayatını kaybetmiş askerlerin anısına dikilen SİYAH LALE ANITI’ da göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimiz  RASTORGUEV- HARITANOVLARIN EVI olarak bilinen mimari açıdan muhteşem binayı ve onun eşsiz (hatta korkunç!) efsanesini anlatacak. Turumuzun sonunda son Rus Çarı’nın vurulduğu yeri ziyaret edeceğiz. KAN TAPINAĞI’ da burada bulunmaktadır. Akşam Yemeğini  tur bitiminde yerel bir restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transferimiz gerçekleşiyor, geceleme otelimizde.

2.GUN:  YEKATARERINGBURG- Nevyansk (Yatık Kule )- YEKATERINGBURG- OMSK Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Nevyansk Şehri ve Eğik Kule ziyaretimiz olacak. Nevyansk Orta Uralların doğu yamacında, Yekateringburgun 97 km kuzeyinde Sverdlovsk Oblast bölgesindedir. Kasaba 18 yy’ın başlarında , bir demir fabrikası inşası ile kurulmuştur. Eğik kulenin yüksekliği 57,5 metredir. Gariptir ama kulenin tam olarak inşa edildiği tarihi tespit etmek imkansızdır. Birkaç rivayetle birlikte, bazı tarihçilerin yapılış amacıyla alakalı düşünceleri vardır; Rus üretici , metalurji ve maden fabrikası sahibi  Akinfiy Demidov burayı banka kasası olarak kullanmış, hapishane yada sahte paralar üreten bir kimya laboratuarı olarak kullanıldığı düşüncesi de vardır. Kulenin 7. Ve 8. Katında İngiliz Richard Phelps tarafından yapılan saat bulunmaktadır. Saat hala çalışmaktadır. Kulede Akustik Oda diye adlandırılan mistik bir oda bulunmaktadır. Odanın özgünlüğü ilginç bir fenomene dayanıyor; odanın bir köşesinde ayakta duran biri eğer karşı köşedeki kişiye fısıltı ile bir şey söylerse, bu fısıltı rahatlıklı duyulabiliyor.Nevyansk eğik kulesi bilim adamları için hala bir gizem. Bu kule Ural üreticilerinin gücünün bir sembolüdür. Turistler Ural madencilik sektörünün tarihini öğrenecekler.  Kule Rusya İmparatorluğu hakkında birçok karanlık sırrı barındırıyor. Bunları keşfetme fırsatını kaçırmayın!Öğle yemeğimizi Tavolgi köyünü ziyaret ederken alacağız. Köy çanak çömlekçilik ile meşhurdur. Köyde yaşlı inançlı halk hakimdir. Geleneksel Rus çiftlik yemeği yiyeceğiz. Tur bitiminde Yekateringburg’a geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi restoranda alıyor ve gece 01:00de tren istasyonuna transferimiz gerçekleşiyor. Yolculuğumuz Omsk’a doğru olacak.

3.GUN:  YEKATERINGBURG- OMSK  TREN : 03:40 KALKIŞ     18:55 VARIŞ   FIRST CLASS 03:40 ta  Omsk’a  doğru yolculuğumuz başlıyor. 18:55 de varışımızın ardından 3 saatlik şehir turunda Omsk’un 18.yy’dan 20.yy’a kadar olan tarihinin önemli noktalarını göreceğiz; ilk kalesi, hükümet binası, harbiye okulu, Nicolski katedrali, tren istasyonu, ve savaş anıtı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz ve ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

4.GUN:  OMSK  -NOVOSİBİRSK TREN : 05:50 KALKIŞ 13:50 VARIŞ SECOND CLASS Sabah çok erken saatlerde tren istasyonuna transferimiz gerçekleşecek. Sabah 05:50 de kalkacak trenimizle NOVOSİBİRSK’e yolculuğumuz başlıyor. Öğlen 13:50 de varışımızın ardından yerel rehberimizce karşılanıyoruz. İlk olarak AKADEMGORODOK BİLİMSEL ŞEHRİ ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Burası bütün bilim dallarının insanlara sunulduğu dünyadaki tek bilimsel şehirdir. JEOLOJI ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ, AÇIK HAVA TREN MÜZESİ (eski Transsibirya trenleri koleksiyonunu barındırmaktadır), ünlü JEOLOJİ MÜZESİ, YAPAY DENİZ OB REZERVUARI, göreceğimiz yerler arasındadır. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra NOVOSİBİRSK’e dönüyoruz. OB nehir turu ile şehrin tüm güzelliklerini görüyoruz. NOVOSİBİRSK TREN İSTASYONU , Sibirya’nın en büyük tren istasyonudur. YÜKSELİŞ KATEDRALİ, KRASNY SOKAĞI, LENİN MEYDANI, şehir merkezindeki en büyük OPERA BİNASI, GORGOKO CADDESİ’ndeki eski ahşap evler, şehrin en tarihi bölümündeki ST.NİCOLAS ŞAPELİ ziyareti… ardından Rusya ve renkli Sibirya’nın çiftlik pazarı…Tur bitiminde akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

5.GUN:  NOVOSİBİRSK-KRASNOYARSK  TREN :  14:29 KALKIŞ     02:20 +1 VARIŞ                 Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  KRASNOYARSK’a gitmek üzere tren istasyonuna transferimiz gerçekleşiyor. Trenimiz  14:29’da kalkıyor.

6.GUN:  KRASNOYARSK-IRKUTSK   TREN : 14:28 KALKIŞ  09:38  +1 VARIŞ  Sabah 02:20 ‘de varışımızın ardından karşılanıyor ve otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Kahvaltımızı otelde alıyoruz. Kahvaltının ardından şehir turumuza başlayacağız. Enisei ‘nin müthiş manzarası ile MİRA MEYDANI , ANDREW DUBENSKOY ANITI, tüm şehrin gözlerinizin önüne serildiği KARAULNAYA TEPESİ…PRASKEVA PRATNITSA ŞAPELİ’de ayrıca göreceğimiz erler arasındadır. Eski caddeler boyunca yürüyüp, isimlerinin nereden geldiğini Krasnoyarsk’ın nasıl gelişip değiştiğini öğreneceğiz.  Turumuzun bitiminde Irkutsk’a gitmek üzere tren istasyonuna geçiyoruz. Trenimiz 14.28’de kalkacak.Geceleme ve akşam yemeği trende.

7.GUN:  IRKUTSK  Kahvaltımız trende alıyoruz  ve 09.38’de Irkutsk’a varışımızın ardından yerel rehberimizce karşılanıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Bu şehir eski bir Sibirya şehridir, 350 yıl önce kurulmuştur. 700 den fazla tarihi ve kültürel anıt barındırmaktadır. Şehir Sibirya ahşap evleri, katedralleri, manastırları, modern iş merkezleri ve otelleri  ile gururludur. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun sonunda otelimize transferimiz gerçekleşiyor.

8.GUN:  IRKUTSK-LISTVYANKA  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Listvyanka’ya transferimiz gerçekleşecek. 09:00’da Baykal limanına feribot ile geçeceğiz. ve SLUDIANKA’ya 09:45’de Baykal Express treni ile geçeceğiz. Baykal gölü ziyareti Baykal CIRCUM treni ile yapılmadan tamamlanmış sayılamaz! Tren Baykal’a paralel ilerliyor, harika resimler çekmenize olanak sağlıyor.  Birkaç mola vererek etrafta kısa yürüyüşler de yapılabiliyor. Akşam yemeğimizi  trende alacağız. Yine tren ile IRKUTSK’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

9.GUN : BAYKAL  GÖLÜ  / ULANBATAAR 22:05  AERO MONGOLIA ( UÇUŞU)  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Listvyanka’ya transferimiz gerçekleşecek. Burada Baykal Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. . bütün göl faunasını görebileceğimiz 11 büyük akvaryumu bulunan BAYKAL MÜZESİ’ndeyiz. Baykal gölü kaç yaşında? Derinliği nedir? Derinliğini ilk kim ölçtü? Tüm sorularımıza cevap bulacağız. Ardından KRESTOVAYA VADİSİ, ST.NICOLAS KİLİSESİ’ni ve yerel hediyelik eşyaların ve balıkların satıldığı marketi gezeceğiz. Sonrasında 4 saat sürecek Baykal gölü tekne turu ve keyifli piknik yapacağız. Turumuzun bitiminde Ulanbatar uçuşumuz için Irkutsk havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Akşam saatlerinde varıyoruz , karşılanıyoruz ve otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

10.GUN: ULAANBAATAR-KARAKORUM     Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Büyük Moğol İmparatorluğunun eski başkenti Karakaorum’a doğru kara yolculuğumuz başlıyor. (380 km). yol üzerinde öğle yemeğimizi alıyoruz.  varışta Karakorum müzesini ziyaret edeceğiz, zaman elverirse Moğolistan ilk Budist manastırını –(erdenezuu) ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme ger kampında.(YURT ÇADIRLAR )

11.GUN: KARAKORUM-ORHUN YAZITLARI     Kahvaltımızın ardından muhteşem Orhun Anıtları’nı görmek için yola çıkıyoruz. (100km). kitabeler  8. Yy’ın başlarında eski Türk alfabesi ile yazılmıştır. Karakorum’un 50 km kuzeyindedir. Öğle yemeğimizi paket olarak yolda alacağız. Akşamüzeri  Karakorum’a dönüyoruz.  Karakorum’u geziyoruz ve akşam yemeğimizi kampımızda alıyoruz, geceleme çadırımızda.

12.GUN: KARAKORUM –ULANBATAAR Kahvaltımızın ardından Ulanbatar’a  doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimiz yol üzerinde alıyoruz. varışta karşılanıyoruz , sonra Tuul nehri kıyısında yer alan 744 senesinde yapılmış eski Türk anıtı Tonyukuk’u ziyaret ediyoruz. Atalarınızla tanışmış gibi hissedeceksiniz. Ardından kısa şehir turumuzu yapmak için şehre geri dönüyoruz.  Moğolistan Milli müzesini ve Sukhbataar  meydanı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir Moğol restoranında alıyor ve otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.

13.GUN: ULANBATAAR/PEKIN ( Uçuşu )  Kahvaltımızın ardından bugün Pekin uçuşumuza kadar serbest saatlerimiz olacak.  Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Ardından havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.  20:10’da Pekin’e varıyoruz ve karşılanıp otelimize geçiyoruz.

14.GUN: PEKIN Kahvaltımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Tian’anmen Meydanı ilk durağımız olacak. Dünyanın en büyük meydanıdır. Meydanın kuzeyine hakim olan kırmızı Tiananmen kapısından efsanevi YASAK ŞEHRE geçilir. Burada kraliyet ailesinin evini göreceğiz. Öğle yemeğinden sonra imparatoriçe Dowager’in  uğrak yeri olan Yazlık sarayı ziyaret edeceğiz. Klasik Çin bahçe mimarisinde yürüyeceğiz. Kraliyet ailesi burada vakit geçirir ve resmi törenler burada yapılırdı.  Tur bitiminde geceleme otelimizde.

15.GUN: PEKIN/ISTANBUL  00:10 05:25 Kahvaltımızın ardından bugün Çin seddi’ni ziyaret edeceğiz.  Öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Changling’in Yer altı Sarayı’nı ziyaret edeceğiz.  Burada imparatorluk zindanlarını, mezar eşyalarını ve hazineleri göreceğiz. Akşam yemeğinin ardından Havalimanına geçiyoruz.Saat  00:10’da Türk Havayolları ile uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

16.GUN: ISTANBUL   İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi. ÖNEMLİ UYARI:ACENTANIN  TRENLER  ile UÇUŞ VE  KONAKLAMA DETAYLARINI ; saat ve  Tur Güzergahını; DEĞİŞTİRME HAKKI SAKLIDIR. Havayollarına  bağlı  saat ve uçuş değişmelerinden Acentamız  sorumlu  tutulamaz. TREN saatleri RUSYA  Demir Yolları Müdürlüğü  yıllık takvimine uygun olarak  alınmıştır. Değişme olması durumunda yolculara bilgisi  verilir.

Ejder Turizm Tur Paketi  Sözleşmesi kuralları  geçirlidir

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

TRANSIBIRYA MOGOLISTAN CIN
MOĞOLİSTAN GEZİSİ
28 MAYIS 2013 ÇİN-TİBET TURU

HAREKET NOKTAMIZ

19 Haziran 2014,

ÜCRET

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 5999 €

SGL farkı:899 €

 

NELER DAHİL?

 • İstanbul’dan Ekaterinburg / Pekin- İstanbul’a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı;  THY ile.
 •  Butik otel ve/veya yıldızlı eş değer otellerde konaklama / Seyahat Sigortası
 • Programda belirtilen TÜM  Tren / Express Yolculukları Biletleri
 • Programda belirtilen Tüm Sabah- Öğle –Akşam Yemekleri
 • IRKUTSK-ULAN BATOR   ile  ULAN BATOR-PEKİN  ara  UÇUŞLARI
 • 4* Otellerde Konaklama.  Moğolistan’da 2 gece YURT Çadırlar Kampında Konaklama
 • Tüm Turlar / Tüm Giriş Ücretleri / Tüm Bölgelerde Yerel rehberlik Hizmetleri.
 • Seyahat Sigortası  , Tren yolculukları     second  class kupe  olarak  fiyatlandırılmıştır. Second Class ( 2.sınıf / 4 kişilik kompartmanlarda ) şekilde yolculuk demektir.
 • Mevcut  fiyatlandırma   Second Class KUPE  sınıfına  göredir.
 •  2 sınıfı kabin/ Second Class /  arkadaş 4 aile üyeleri ile seyahat eğer öyleyse, iki alt yatak ve bir   kabin içinde iki üst ranza olacak, sizin için uygun olabilir. 
 • Bazı  güzergahlarda Trenlerde zaten FIRST  Class  Uygulaması  Yoktur. Olabilecek imkanlar çerçevesinde Fist Class  Taleplerinizi  acentemize  1 ay kalana kadar iletiniz.
 •   ÇİN  vize ücretleri (120€ ) Moğolistan Vizesizdir ( Girişte  Pul ücreti 50 USD nakit  toplanmaktadır / Diğer belirtilmemiş tüm yemekler ve dahil yemeklerdeki içecekler. 

NELER HARİÇ?

TURUMUZUN TAMAMINI KAPSAYAN PARKURU İÇİN , Hizmet Bahşişleri , Toplam olarak 150€ ‘dur. 

 Yerel servis tipleri .  (yaklaşık bir değer tur toplantısında verilecektir) /TUR  TOPLANTISI  Tur  hareket tarihinden 10 gün önce  şirketimizin belirlediği gün ve saatte  yapılacaktır. Katılım şarttır. Ara detay ve program akışı güncel  formatı  son haline  toplantıda ulaşır.ve teyid edilip- katılımcılara  anons  edilir. /Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirerek otelimizden ayrılıyoruz.                                                 

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN