Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Balkanlar 5 Ülke 14 Şehir Herşey Dahil Vizesiz 28 Mayıs - 02 Haziran 2014

Pegasus Havayolları ile
28 Mayıs -02 Haziran
Vizesiz 
Herşey Dahil

PROGRAMIMIZ

1.Gün:İSTANBUL-SARAYBOSNA

 Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan  Pegasus Havayolları PC729 tarifeli uçağı ile 14:20 İstanbul’dan hareket . Saat 15:15 ( yerel saat ) Saraybosna’ya varış. Havalimanı’nda yerel rehberimiz  tarafından karşılanma, Başçarşı’ya gidiş. 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret. Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsü’nü görme, Osmanlı kalesi Beyaz Tabya’nın gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, Saraybosna şehir manzarasını seyir, Fatih’in Bosna’ya girdiği tarihi Koza Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra akşam yemeği. Akşam yemeğini Başçarşı’da eski Yugoslav milli futbolcunun restoranında meşhur Boşnak Köftesi ‘’ Çevapi ‘’ ile aldıktan sonra konaklama otelimizde.

 

2.Gün: SARAYBOSNA – MOSTAR – KOTOR - BUDVA

06:00 Kahvaltı. 07:00Otelden hareket. Özel aracımız  ile Mostar’a doğru hareket edeceğiz .Mostar yolculuğumuz  bazı durulacak noktalarda  molalar vererek  yaklaşık 2 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (konyitz) köprüsünü görme ve  Ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş  daha sonra Neretva nehri kanarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından Mostar Şehri’nde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsü’nü ziyaret; Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camii’sinden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camii’sini  ziyaret. Savaştan sonra UNESCO’nun koruması altında olan tarihi şehir merkezini geziyoruz  ve alışveriş için serbest zamanın ardından buluşuyor ve oğle yemeğimizi yemek için gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini Ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Türk çayı yudumlama keyfi. Daha sonra Trebinje üzerinden Karadağ’a

hareket. Dünya'nın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ'a geçiyoruz. İlk durağımız Kotor. Küçük şirin bir ortaçağ şehri olan Kotor'da Meydan Ortodoks ve Katolik Kiliseleri, Beskuca ailesinin rezidansını, St.Jhon şövalyelerinin kilisesini görüyoruz. Serbest zamanın ardından Adriyatik Denizine nazır restoranımızda akşam yemeği. Ardından konaklama otelimizde.

 

3.Gün : BUDVA – BAR – İŞKODRA – TİRAN – OHRİD

07:00 Kahvaltı. 08:30 Otelden hareket. Iİlk durağımız Balkanların en gözde tatil beldelerinden biri olan Budva. Budva özellikle son zamanlarda zengin iş adamları tarafından tercih edilen güzel ve sakin doğasıyla kendine hayran bırakan bir görünüme sahiptir. Budva'ya vardığımızda sahil şeridindeki gezimizden sonra eski şehre varıyoruz. Burada Napolyon'un yaptırdığı hisarı görüyoruz. 1100 yıllık Katolik kilisesi ve Ortodoks kilisesini ziyaret ediyoruz. Yine Budva'da Arkeoloji ve şehir müzesini gezdikten sonra alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanın ardından Singapurlu bir iş adamı tarafından satın alınan ve restorasyon çalışmalarının sürdüğü tarihi St.Stefan adasını panoramik olarak görüyoruz. Ardından Muriqan sınır kapısından Arnavutluk'a geçiş yapıyoruz. Arnavutluk'taki ilk durağımız İşkodra. İşkodra kent merkezini ve tarihi kalesini panoramik olarak görüyor ardından Başkent Tiran'a doğru yola çıkıyoruz. Tiran'daki turumuza ilk olarak Ethem bey camisini görerek başlıyoruz. Ardından saat kulesi, İskender Beg heykeli ve meydanı, ve Kanuni Sultan Süleyman'ın imar ettiği bu şehirde günümüze kadar gelebilmiş birçok Osmanlı eserini gördükten sonra serbest zaman. Ardından Makendonya'nın Ohrid Şehrine hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Durres şehrinde panoramik şehir turunun ardından Arnavutluk- Makedonya sınır kapısından geçip Makedonya'ya giriyoruz. Turumuza ilk olarak Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyip, göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’yı gezeceğiz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler. Turun ardından Ohrid şehrine hareket UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ ndeki,Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölü’nün Doğu kıyısındaki Ohrid şehrine varış, Akşam yemeğini Ohrid gölü kıyısındaki meşhur balık restoranında aldıktan sonra konaklama otelimizde.

 

4.Gün : OHRİD – RESNE – MANASTIR – KALKANDELEN – ÜSKÜP

08:00 Kahvaltı. 09:00Otelden hareket Ohrid turumuza başlıyoruz. Ohrid camii, Türk çarşısı, Haydar Kadi camii,Yeni camii, Bedesten Ishak Bey camii, Osmanli Hamamı ve ayrıca Roma ve Bizans dönemine ait Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya kilisesi, Aya Klement Manastırı ,Aya Kaneo Kilisesi ,Pentelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerlerden bir kaçıdır. Daha sonra Resne'ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında Türk - Yunan savaşındaki faydaları Resne' li Niyazi Bey'in sarayını ziyaret ediyoruz, Manastır kent gezimiz sırasında,Türk çarşısını, Bedesten ve Ishak Bey camii'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Atatürk'ün Mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk müzesini ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından serbest zaman. Daha sonra  Makedonların bir kısmının Tetova olarak adlandırdığı Kalkandelen şehrine hareket . Burada dünyaca ünlü Alaca camii ve külliyesini ipek yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektasi  Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Üsküp şehrine hareket ediyoruz. Daha sonra Akşam yemeğini Üsküp'teki yerel restoranımızda aldıktan sonra konaklama otelimizde.

 

5.Gün : ÜSKÜP – PRİŞTİNE – PRİZREN

07:00 Kahvaltı. 08:30  Otelden hareket. Özel aracımız ile Üsküp'e yaklaşık 20 km'lik mesafede olan Kosova sınır kapısından Pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından geçerek yaklaşık 90 km'lik bir yolculukla, nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Türkler' den oluşan, 2008 Şubatı'nda Sırbistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye'nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova'nın ikinci büyük şehri olan Prizren'e, olağanüstü doğa manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuktan sonra varış. Osmanlı'dan birçok eserin şirin şehirde yapacağımız turda Taş Köprü, Halveti Tekkesi, Aziz Nikola Kilisesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Bu müstesna çarşıdaki serbest zamanın ardından Kosova'nın başkenti Priştine'ye gideceğiz. Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Kosova turumuzun sonunda tekrar Üsküp'teki otelimize dönüş. Akşam yemeğinin ardından konaklama Üsküp’te ki otelimizde.

 

6.Gün : ÜSKÜP – İSTANBUL

07:00 Kahvaltı. 09:00  Otelden hareket.Üsküp şehir turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı,Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, 16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Üsküp Meydanı ve meydanda 2011 senesi içinde açılan ve Yunanistan’la politik soruna yol açan Büyük İskender’in devasa heykeli, Sar Samuel ve Kiril Metod heykelleri, 17. yy.'dan kalma St.Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa'nın Evi görülecek yerler arasındadır. Bu güzel balkan şehrinin tadını çıkarmak için serbest zaman. Serbest zamanın ardından  Büyük İskender Havalimanı'na hareket.  Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından . Pegasus Havayolları PC712 tarifeli seferi ile saat  16:35 'te İstanbul'a hareket.18:55’te  İstanbul’a varış. 

 

4* vb. otellerde 5 Gece Tam Pansiyon Konaklama
770 euro

 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş-dönüş dış hat uçak biletleri
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 4* otellerde iki kişilik odalarda konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları
 • Öğle ve akşam yemekleri  1 adet meşrubat ile
 • Tur boyunca kullanılacak lüx otobüs ve profesyonel şöförlük hizmeti
 • Profesyonel rehberlik ve refakat  hizmet
 • Şehir vergileri
 • Ülkeler arası geçiş vergileri
 • Yerel rehber hizmeti
 • Tüm Turlar

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi Harcamalar
 • Otel Ekstraları
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası
 • Alkollü İçecekler

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN