Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Gürcistan Tiflis Turu 05-07 Eylül 2014

5-7 Eylül tarihleri arasında 2 gece - 3 gün dolu dolu geçecek olan sizin için özel hazırladığımız, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’in ve Stalin’in doğduğu şehir olan Gori’nin kültürünü, tarihini, doğasını ve sosyal yaşantısını Türkçe rehberlik hizmeti ile tanıma imkanı bulacağınız programımızın tüm detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu gezide pasaport ve vize ihtiyacı yoktur, Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanınız ile gümrük kapılarından rahatlıkla geçebileceksiniz.(Pasaport ve vizeye gerek yoktur.)

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: (Marjanishvili, Narikala Hisarı, Kartlis Deda, Metekhi Kilisesi, Eski Tiflis Camii, Sharden Barlar Caddesi, Sameba Katedrali)

Ankara/Esenboğa Havalimanında 5 Eylül Cuma saat 02:00’de yurtdışı harç gişesinin önünde Artıyaşam grup liderimiz ile buluşuyoruz. 04:20 Ankara-İstanbul uçuşumuz ile 05:20’de İstanbul’a varıyoruz ve İstanbul’dan katılacak olan misafirlerimiz ile buluştuktan sonra 07:05 İstanbul-Tiflis uçuşumuz ile 10:20’de Tiflis Havalimanına iniyoruz. Gümrük (Gürcistan’a giriş ve çıkış Türküye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı ile yapılabilmektedir, pasaport ve vizeye gereksinim yoktur) ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra bizi karşılayacak olan Türk rehberimizle özel aracımıza biniyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. 5. yüzyıldan günümüze başkentlik yapan ve köklü bir geçmişe sahip olan Tiflis, unutamayacağınız güzelliklerle dolu bir şehir. Her yer, Gürcü ve Ortodoks kültürünü yansıtan tarihi binaların ve son dönemde yapılan modern mimarinin son derece ihtişamlı eserleri ile dolu. Marjanishvili Caddesinde alacağımız öğlen yemeği molası sonrasında gezimize Eski Tiflis’le devam ediyoruz (Eski Tiflis’te ziyaret edeceğimiz alanların hepsi bir arada olduğu için gezimiz yaya olacaktır). 7. yüzyıl dönemlerinde inşa edilmiş Narikala Hisarına aynı zamanda Kartlis Deda heykelinin bulunduğu tepeye teleferik aracılığı ile çıkıyoruz. Eski Tiflis’i kuşbakışı göreceğimiz bu noktada rehberimizden Eski Tiflis Bölgesi, Narikala ve Kartlis Deda hakkında bilgi alıp dolaştıktan sonra yeniden teleferik ile aşağıya inerek Eski Tiflis’teki ilk kilise olan ve önünde Tiflis’in kurucusu Vahtang Gorgasali Heykeli bulunan Metekhi Kilisesine gidiyoruz. Hemen ardından o dönem Tiflis’te yaşayan Müslüman Azerilerin yaptığı 203 yıllık Eski Tiflis Camisini ziyaret edeceğiz. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra bir nevi İstanbul’un İstiklal Caddesi gibi olan gece hayatı ile meşhur Sharden Barlar Caddesini dolaşıyoruz, akabinde siz misafirlerimize serbest zaman da vererek Eski Tiflis gezimizi bitiriyoruz. Serbest zaman sonrasında son durağımız olan 2004 yılında yapımı tamamlanan Kafkasya’nın en büyük katedrali durumundaki Sameba Katedraline gidiyoruz. Otelimize geçip dinlendikten sonra isteyen arkadaşlarımızla akşam yemeği ve şehir dokusunu yaşamak için şehir merkezinde geziyoruz. Konaklama otelimizde…

2.GÜN: (Mtskheta, Svetitskhoveli Katedrali, Jvari Manastırı, Gori Stalin Müzesi)

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımızla Tiflis şehir merkezi dışına çıkıyoruz ve Gürcistan'ın antik başkentlerinden biri olan Mtskheta'ya varıyoruz. Tarihi Mtskheta kasabasını yürüyerek gezerken 2-3. yüzyıllarda yapılmıs olan Svetitskhoveli Katedralini görüyoruz. Ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Jvari Manastırı'na araçla çıkıyoruz. Buradan kuşbakışı Mtskheta'yı seyredip fotoğraf çektikten sonra aracımızla Gori isimli küçük bir yerleşkeye geçiyoruz. Burası sadece Gürcistan ya da Komünist Rusya tarihinde değil dünya tarihinde de iz bırakan lider Stalin’in doğduğu şehir. Stalin’in anısına, henüz yaşarken müze haline getirilen doğduğu evi geziyoruz. Burada Stalin’in Batum’a gitmek için kullandığı treni bile her şeyiyle korunmuş bir halde görebileceğiz. Gori gezimizi de tamamladıktan sonra Tiflis’e geri dönüyoruz. Otelimize geçip dinlendikten sonra isteyen arkadaşlarımızla akşam yemeği ve şehir dokusunu yaşamak için şehir merkezinde geziyoruz. Konaklama otelimizde…

3.GÜN (Tiflis Etnografya Müzesi, Ozero Kustba Tiflis Gölü, Rustaveli Bulvarı)

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımızla 7. ve 8. yüzyıllardan kalma Gürcistan’ın her bir köyünden getirilmiş, eski Gürcü evlerinin sergilendiği Kafkasya bölgesinin tek açık hava müzesi olan “Tiflis Etnografya Müzesi”ne gidiyoruz. Sonrasında doğa harikası bir Tiflis Gölü olan Ozero Kustba’ya hareket edeceğiz. Etrafı kafeler ve yürüyüş parkuruyla çevrili doğayla iç içe olan bu gölün etrafında yürüyüş yapıyoruz, isteyen arkadaşlarımızla sandala biniyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra şarap (dünyaca ünlü Gürcü şaraplarını çok uygun fiyatlara alabileceksiniz), hediyelik eşya ve diğer alışverişleriniz için Tiflis’in en görkemli yerlerinden birisi olan Rustaveli Bulvarına gidiyoruz. Havaalanına varış saatimiz en geç 15:00 olacak şekilde siz misafirlerimize serbest zaman veriyoruz ve 17:15 Tiflis-İstanbul uçuşumuz ile İstanbul’a varıyoruz ve İstanbul’dan katılan siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz. 22:00 İstanbul-Ankara uçuşumuz ile Ankara’ya iniyoruz, gümrük ve bagaj işlemlerimizden sonra bir başka Artıyaşam organizasyonunda buluşmak üzere Ankara’dan katılan siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

GİDİŞ – DÖNÜŞ PROGRAMI:

Uçak bilet fiyatları tur fiyatına dahil değildir. Uçak biletlerinizi Türk Hava Yolları’ndan kendiniz alabilirsiniz veya bizi arayıp sizin adınıza acentamızın almasını sağlayabilirsiniz. Uçuş programını aşağıda bulabilirsiniz.

Ankara'dan katılacaklar için (Türk Hava Yolları):

 • Gidiş :

5 Eylül 2014 Cuma

Ankara, Esenboğa Havalimanı - İstanbul, Atatürk Havalimanı / Kalkış Saati 04:20, Varış Saati 05:20 / Uçuş No: TK2105

İstanbul, Atatürk Havalimanı - Tiflis, Tiflis Havalimanı / Kalkış Saati 07:05, Varış Saati 10:20 / Uçuş No: TK0384

 • Dönüş :

7 Eylül 2014 Pazar

 

Tiflis, Tiflis Havalimanı - İstanbul, Atatürk Havalimanı / Kalkış Saati 17:15, Varış Saati 18:45 / Uçuş No: TK0383

 

İstanbul, Atatürk Havalimanı - Ankara, Esenboğa Havalimanı / Kalkış Saati 22:00, Varış Saati 23:05 / Uçuş No: TK2184

İstanbul'dan katılacaklar için (Türk Hava Yolları):

 • Gidiş :

5 Eylül 2014 Cuma

İstanbul, Atatürk Havalimanı - Tiflis, Tiflis Havalimanı / Kalkış Saati 07:05, Varış Saati 10:20 / Uçuş No: TK0384

 • Dönüş :

7 Eylül 2014 Pazar

Tiflis, Tiflis Havalimanı - İstanbul, Atatürk Havalimanı / Kalkış Saati 17:15, Varış Saati 18:45 / Uçuş No: TK0383

HAREKET NOKTAMIZ

05 Eylül 2014, 02:00

ÜCRET

 • 2 kişilik odada kişi başı toplam 265 EURO (nakit veya kredi kartı ile  tek çekim)
 • (Bonus ve Yapı Kredi kartlarına taksit imkanı; 3 taksit 275 EURO, 7 taksit 288 Euro)
 • 1 kişilik odada kişi başı toplam 320 EURO (nakit veya kredi kartı ile tek çekim)
 • (Bonus ve Yapı Kredi kartlarına taksit imkanı; 3 taksit 332 EURO, 7 taksit 348 Euro)3

TOPLAM KONTENJAN: 10 oda (tek kişilik veya 2 kişilik)

NELER DAHİL?

 • 2 gece Tori Otel’de(3 yıldızlı) oda+kahvaltı konaklama (otel Tiflis’in kalbi olan Rustaveli Caddesi üzerinde, Sharden Barlar Caddesi ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir).
 • Otelde kablosuz internet (Wi-Fi) hizmeti; otelin fitness merkezi ve sauna kullanımı
 • Tiflis’te havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • 3 gün boyunca düzenlenecek tüm turlar ve transfer ücretleri
 • Tüm turlarda Türkçe rehberlik hizmeti
 • 3 günlük yurtdışı seyahat sigortası

 

NELER HARİÇ?

 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Uçak biletleri (Ankara’dan katılacaklar için güncel gidiş-dönüş toplam uçak bileti fiyatı 774 TL, İstanbul'dan katılacaklar için güncel gidiş-dönüş toplam uçak bileti fiyatı 643 TL’dir.)
 • Yurtdışı çıkış harç pulu

YANINIZA ALIN

VİZE VE PASAPORT İŞLEMLERİ:

Gürcistan’a giriş ve çıkışlarda vize gereksinimi yoktur. Pasaportunuz olmasa da Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı ile ülkeye giriş ve çıkış yapılabilmektedir.

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN