Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Küba Turu ::.. Havana-Varadero-Cienfiegos-Trinidad 06-14 Ekim 2014

Küba!

Masal gibi bir ülke. 1950'li yıllardan kalmış. İnsanları sıcacık, kıpır kıpır, her yerde danseden, gözlerinin içi gülen bir masal ülkesi...Yokluk mu çekiyorlar yoksa çokmu rahatlar bazen anlamakta zorlanacağımız, kültürü, mimarisi ve hiç alakalı olmasanız bile hayranlık duyacağınız eski model arabaları...

Havana cıvıl cıvıl. Kendiniz sokaklara titmin akışınına bırakacaksınız...İçlere gidecek tropik iklimin insanlarını Trinidad'da görecek dostluklar kuracaksınız. Cienfiegos'u görecek, Devrimcilerin göz bebeği Ch'yi anıt mezarında ziyaret edecek ve hayranlığınız daha da artacak. Okyanus sularında Karayiplerde ve Bahamalarda yüzeceksiniz...

Hayatınızda yapacağınız en güzel şeylerden...

Unutamayacağınız bir gezi, br dünya...

Ankara'ya özel 18 Ağustos'a kadar erken rezervasyon indirimi...

Üstelik oldukça uygun fiyatlarla 1890 € yerine 1799 €...Diyebileceğimiz tek şey; Bu fiyatlara bu turu kaçırmayın!

PROGRAMIMIZ

1.GÜN:  İSTANBUL-MOSKOVA-HAVANA          0155 0555 / 1405 1845
Gece saat 23:00’da İstanbul Atatürk Havalimanı Ejder Turizm bankosunda buluşma.Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Aeroflot Havayollarının tarifeli seferi ile saat 01:40 ‘da Moskova’ya  uçuş.Daha sonra  Küba uçuşumuzu  yapmak üzere uçak değiştiriyoruz. Küba’nın başkenti Havana’ya varış. Alanda karşılanma ve otelimize transfer.Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ: PANORAMA OTEL 4*vb

2.GÜN:  HAVANA
Kahvaltı sonrası saat 09.00'da 50’li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Şehir turu sonrası alacğımız öğle yemeğinden sonra serbest zaman,   Geceleme otelimizde.

3.GÜN:HAVANA
Kahvaltı sonrası serbest gün.Arzu eden misafirlerimiz Ekstra öğle yemekli –tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turuna katılabileceklerdir.(90€ ) Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Vaktimiz el verirse bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde…

4.GÜN: HAVANA
Kahvaltı sonrası  serbest gün. Tüm gün Havana’nın keyfini çıkaracağınız bir gün olacak…
Geceleme otelimizde…

5.GÜN: HAVANA-CİENFUEGOS-TRINIDAD
Kahvaltı sonrası Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri üzerinden Trinidad'a gidiş. Panaromik turumuz  esnasında ,Cienfuegos'da Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı'nı (Palacio del Valle)görüyor sonrasında   Trinidad  a hareket ediyoruz. Varış sonrası  , otele yerleşme, otelde akşam yemeği ve konaklama. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ:BRİSAS DEL MAR HOTELvb

6.GÜN:TRINIDAD- SANTA CLARA-VARADERO
Bugün , sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz. Güzergahımız da ilk olarak  Santa Clara  şehri var. Efsane  CHE GUVERA ‘nın  anıt mezarının ve müzesinin olduğu , CHE ile  bütünleşen bir  kent  burası, Burada  CHE Müzesini ziyaret ettikten sonra  Varadero’ya doğru yolumuza devam ediyoruz..  Geceleme All inclusive otelimizde.
OTELIMIZ:MEMORIES HOTEL v.b

7.GÜN:VARADERO
Bugün Varadero sahillerinde  güzel bir gün bizleri bekliyor…Serbest gün.
Geceleme All inclusive otelimizde.

8.GÜN: VARADERO-HAVANA MOSKOVA                                                      2045//1620+1  
Havana'ya dönüş  Tam Gün serbest saatlerimiz olacak , öğleden sonra havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası saat 20:45 ‘de Moskova ’a uçuşumuzu yapıyoruz. Geceleme  Uçakta.

9.GÜN: MOSKOVA- İSTANBUL
1830 2030  Moskova’ya varışı takiben kısa bir aktarma sonrası ..Istanbul’a  hareket . İstanbul ‘a  varış   - Anılarla dolu gezimizin sonu…

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI : 

TURUMUZDA  SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE  MEVCUTTUR.
ÖĞLE  VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI  PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE  DAHİLDİR.
TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ;  SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE  ORGANİZE  EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR..

Otel Konfirmasyonları Tura 35Gün kala İlan edilecektir.

IPTAL KURALLARI :
1-Ejder Turizm tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 5 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir.Tur programını ana içeriği korumayı gözeterek değiştirebilir. Uçuşlarda kullanılan havayollarını, tur ilanlarında yazdığının dışında değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
2-Tüketicinin gezinin başlamasına 40 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda tur ücretinin tamamı iade edilir. Ancak satın alınmış uçak,tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Var ise cezaları yolculara yansıtılır.
3-Özel şartlar dışında tüketicinin gezinin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda alınan tur ücretinin  % 35’i iade edilir.( 2.maddedeki satın alınan hizmetlerin kuralları burada da geçerlidir.) 15 günden daha az bir sürede yapılan iptallerde tüketici iade hakkı talep edemez.
4-Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği yapılamamaktadır.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam Ercan Aslan
Ejder Turizm

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

HAREKET NOKTAMIZ

06 Ekim 2014,

ÜCRET

18 Ağustos 2014 Pazartesi'ye kadar

1799 Euro

NELER DAHİL?

*İstanbul-Moskova-Havana // Havana-Moskova-Istanbul arasında Aeroflot havayolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.
*  4* otellerde Standart odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar
*Programda belirtilen geziler, Havana Şehir turu,şehirlerarası  transferler.
*Havana’da 1 Öğle ve 1 Akşam Yemeği
*Trinidad’da All Inclusive konaklama
*Varadero’da All Inclusive konaklama
*Zorunlu seyahat sağlık sigortası
*Ejder Turizm Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

NELER HARİÇ?

*Vize ücreti (70 Euro),Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
*Kişisel harcamalar
*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
*Küba çıkış vergisi (yaklaşık 25 euro), Havanada ödeniyor.
*Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri.
*Yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
*Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.) 75 € kişi başı alanda toplanılacaktır.
*Ekstra Tur ücretleri
 

YANINIZA ALIN

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Kalınan Oteller,Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+2 ve -2 gün gibi );  gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir. Artıyaşam Turizm organiasyonları; Ejder Turizmin Ankara merkez ofisi olarak sizlere hizmet vermektedir.

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN