Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Balkan Esintileri Yunanistan-Makedonya-Kosova 5 Gece 6 Gün 27 Ekim - 02 Kasım 2014

YUNANİSTAN-MAKEDONYA-KOSOVA

3 Ülke 8 Şehir 27 Ekim 02 Kasım 2014
SELANİK-MANASTIR-OHRİD-TETOVA-ÜSKÜP-PRİZEN-PRİŞTİNE-KAVALA

Balkanlar'ın muhteşem doğasına, zengin kültürüne lüks araçlarımızla keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.Bölgenin uzmanı rehberlerimiz, deneyimli operasyon kadromuz gezi boyunca bizlerle olacak. Otellermiz ise  Avrupa Standartlarında 4 yıldızlı kategoride bizlere hizmet verecek. Tüm şehir turlarımız tur programına dahildir.

PROGRAMIMIZ

 27 Ekim 2014 Pazartesi'yi Salı'ya bağlayan gece  ANKARA

Kumrular Sokak'ta 23:00’da OPERASYON EKİBİ VE TUR REHBERİMİZ ile buluşuyor, İstanbul-Tekirdağ  üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz.

1.GÜN  İSTANBUL-SELANİK 28 Ekim 2014

İpsala sınır kapısına varışı müteakip pasaport işlemleri sonrasında  Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala üzerinden (otoban) yolda verilecek olan molalarla Selanik’e doğru ilerliyoruz. Öğleden sonra Selanik’e varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşmenin ardından dinlenmeye çekiliyoruz. Dileyen misafirlerimizle akşam yemeğini almak için Selanik’in şık tavernalarından birine gidiyor, yemekli-müzikli eğlenceye katılıyoruz. (45 euro )

2.GÜN :  SELANİK-MANASTIR-RESNE-OHRİD 29 Ekim 2014                                            

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Selanik şehir turuna çıkıyoruz. Selanik panoramik şehir turunda; Atatürk’ün Evi, Aya Dimitri Kilisesi, sahil şeridi, fuar alan,Döner Kule, Beyaz Kule görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında verilecek olan serbest zamanı müteakip turumuzun ikinci ülkesi Makedonya’ya hareket ediyoruz. Ohrid’e gelemden önce ilk durağımız Manastır. Yücen Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim almış olduğu Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında yapılacak olan panaromik turda; Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii, Yeni Cami, Bedesten, İshak Camii, Hamam ve Şirok Caddesi görülecek olan yerler arasındadır. İkinci durağımız yol üzerindeki Resne. Burada  İttihat ve Terakki’nin önemli simalarından biri olan Resneli Niyazi Bey’in sarayını ve dışarıdan evini görmek için mola veriyoruz. Günümüzün son durağı 695 m yükseklikte bulunan Ohrid Gölü’nün kenarında kurulmuş olan, UNESCO’nun koruması altında bulunan Ohrid şehri. Panaromik turumuzda Ayasofya Kilisesi, Antik Tiyatro,  Şişman Ali Paşa Camii görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

3. GÜN :  OHRİD-KALKANDELEN (TETOVA)-ÜSKÜP 30 Ekim 2014

Otelde alınacak olan erken kahvaltı sonrasında Üsküp’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Osmanlı şehri Kalkandelen’de Alacalı Camii ve Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molamızı Kalkandelen’de serbest olarak veriyoruz. Üsküp’e akşam satlerinde varıyor, otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşmenin ardından serbest zaman alıyoruz. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan müzikli-yemekli Makedon Gecesi’ne katılıyoruz (40 euro ).  Geceleme Üsküp’teki otelimizde.

4. GÜN : PRİZREN-PRİŞTİNE-ÜSKÜP 31 Ekim 2014

Otelde alınacak olan erken kahvaltı sonrasında Prizren’e hareket ediyoruz. Varışı takiben yapılacak olan panoramik şehir turunda; Sinan Paşa Camii, Saat Kulesi, Taş Köprü ve Osmanlı Dönemi Türk Hamamı görülecek olan yerler arasındadır. Öğle yemeği serbest molasının ardından Priştine’ye hareket ediyoruz. Varışı takiben Sultan Murad Hüdavendigâr Türbesi’ni ve Kosova Meydan Savaşı’nın yapıldığı alanı geziyor, sonrasında panaromik şehir turumuzu yapıyoruz.Akabinde Üsküp’e hareket ediyoruz. Geceleme Üsküp’te otelimizde.

5. GÜN : ÜSKÜP-KAVALA  01 Kasım 2014

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Üsküp şehir turumuzu yapıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Vardar Köprüsü göreceğimiz yerler arasında. Serbest zamanı müteakip Kavala’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Kavala’ya varıyoruz. Geceleme Kavala’da otelimizde.

6. GÜN : KAVALA-İPSALA-İSTANBUL  02 Kasım 2014

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında panoramik Kavala şehir turunu yapıyoruz.  Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi, Su Kemerleri, Belediye Binası, Liman görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında dönüş yoluna geçiyoruz. İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç güzergahı ile sınır kapısına geliyor, pasaport işlemleri sonrasında Türkiye tarafına geçiyoruz. Yolda verilecek olan çeşitli molalarla Tekirdağ-İstanbul yolu ile geç saatlerde Ankara’ya varıyoruz.
Başka bir Artıyaşam etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

  EKSTRA GECE TURLARI

 1.SELANİK TAVERNA: 2 içki dahil, et-balık ya da tavuk seçenekleri, mezeler dahil 45 Euro 

 2. MAKEDON GECESİ: 1 içecek dahil, Makedon Mutfağı mönüsü ve canlı müzik 40 Euro 

NOT: Gece Turlarımızı ofisten tur kayıt esnasında satın almanız durumunda 2 tur paket fiyatı 65 Euro olacaktır.

 HAREKET NOKTAMIZ

27 Ekim 2014, 23:00

ÜCRET

  Nakit
İki kişilik odada kişibaşı 1199 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 1499 TL

Erken Rezervasyon Fiyatı 1199 Euro 15 Eylül tarihine kadar geçerlidir.

NELER DAHİL?

 • 4* Otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama (5 gece )
 • Açık büfe sabah kahvaltısı
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Programda belirtilen tüm kültür turları,transferler
 • Türkçe Rehberlik hizmetleri

 NELER HARİÇ?

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Vize (120 Euro)
 • Yurt dışı çıkış fonu (15 tl)
 • Gece Turları

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN