Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Japonya’Da Kiraz Mevsimi 21-30 Mart 2015

Japonya’Da Kiraz Mevsimi

PROGRAMIMIZ

1. GÜN: 21 MART  İSTANBUL – TOKYO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Artı Yaşam kontuarına  14.00’te rehberimiz ve operasyon ekibi ile buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında, 16.55’te Türk Hava Yolları'na ait TK 50 sefer sayılı uçakla Tokyo’ya hareket ediyoruz.

2. GÜN: 22 MART  TOKYO

Geceleme uçakta. Yaklaşık 11 saatlik yolculuğumuzun ardından 10.10’da Tokyo’ya varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında havalimanında bekleyen araçlarımıza  yerleşiyor şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. İlk olarak İmparator Meiji’ye adanmış, Tokyo’nun en önemli tapınaklarından olan Meiji Tapınağı ve 200 mt’den fazla yüksekliği ile Metropolitan Binasını görüyoruz. Sonraki durağımız; şehrin en popüler mahallelerinden biri olan Shinjuku. Bölgede biraz yürüdükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN: 23 MART  TOKYO

Otelde alınacak olan kahvaltı sonarsında tam gün sürecek olan Tokyo şehir turumuzun ikinci kısmını gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve içinde yer alan Sensoji Tapınağını görüyoruz. Sonrasında Tokyo’nun en kalabalık bölgesi ve alışveriş merkezlerinin, kafeterya ve restoranların bulunduğu Ginza’yı dolaşıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından turumuza devam ediyoruz.  Okyanus’a akan Surnida’da nehir turuna çıkarak şehre farklı bir açıdan bakıyoruz. Tekne turumuzdan otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GÜN: 24 MART TOKYO – FUJI DAĞI – HAKONE - KYOTO

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor,  çıkış işlemlerimizi yaparak ayrılıyoruz. Bugün valizlerimiz tren yolculuklarında rahat hareket edebilmemiz için özel otobüsümüz ile Kyoto'ya gönderileceğinden yanımıza gerekli eşyaları taşıyabileceğiniz ufak bir çanta alıyoruz. 2 saat sürecek keyifli bir yolculukla, eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gidiyoruz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye vararak öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Akabinde Ashi Gölü’nde bir tekne turuna çıkıyor ve 3000 yıl önce Hakone Dağı’nın son püskürmesinde oluşan ve şuanda kükürtlü dumanı, kaplıcaları ve sıcak nehirleriyle ünlü Owakudani Krateri’ni görüyoruz. Bir doğa harikası olan bu muhteşem yerde fotoğraf ve dinlenme için serbest zamanın ardından Odawara’ya geçerek, Kyoto’ya gitmek üzere hızlı trene biniyoruz. 2 saat sürecek tren yolculuğumuzun ardından Kyoto’ya varıyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

5. GÜN: 25 MART KYOTO

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Kyoto şehir turuna çıkıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri. Öğle yemeği serbest molasının ardından  şehir turumuz devam ediyor; altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’nı, iç içe geçmiş bir kale, saray ve etraflarını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi kompleksi, zen inancına göre inşa edilmiş, altından yapılan Kinkakuji Tapınağı ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, içinde büyüleyici bir Zen Bahçesi bulunan Ryoanji Tapınağı’nı göreceğimiz yerler arasında. Burada dolaşırken alışveriş yapma imkânı da buluyoruz. Tur sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. GÜN: 26 MART KYOTO – NARA – HIROSHIMA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Bugün valizlerimizi tren yolculuklarımızda rahat edebilmeniz için otobüsümüzle Osaka’ya gönderileceğinden yanımıza Hiroshima’da kalacağımız 1 gün için gerekli eşyalarımızı elimizde taşıyabileceğiniz ufak bir çantayla yolumuza devam ediyoruz. Çıkış işlemlerimizin ardından Japonya'nın eski başkentlerinden biri olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan 1 saat mesafedeki Nara ilk durağımız. Nara Büyük Budası'nın bulunduğu Todaiji Tapınağı’nı, Büyük Buda'yı içinde barındıran ve dünyanın en büyük ahşap yapısı olduğu söylenen Daibutsuden'i geziyoruz. Öğle yemeği serbest molasının ardından Osaka tren istasyonuna transfer oluyoruz. Buradan dünyanın en hızlı trenlerinden olan Shinkansen’ler ile 1 saat 30dk mesafedeki Hiroshima’ya hareket ediyoruz. Varışımız takiben  otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. GÜN: 27 MART HIROSHIMA – OSAKA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında  feribotla Japonlar için kutsal bir yer olan ve ülkenin en güzel manzaralarından birine sahip ‘’Yüzen Tapınak’’ Torii’yi görmek için Miyajima Adası'na gidiyoruz. Sonrasında Hiroşima’ya geri dönerek nükleer bomba atılan ilk şehir olan Hiroşima’ya adanmış UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Barış Anıtı Parkı’nı geziyoruz. Turumuzun ardından hızlı trenle 80 dakika mesafedeki Osaka’ya geri dönüyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8. GÜN: 28 MART OSAKA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında  bugünkü turumuzda Japonya’nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden olan Osaka şehrini keşfe çıkıyoruz. Şehir turumuza 17.yüzyılda inşa edilmiş ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden olan Osaka Kalesi ve iki kuleden oluşan Umeda Sky Gökdeleni ile başlıyoruz. Ardından öğle yemeği serbest molasının sonrasında bu modern mega kentin tadını çıkartmak ve alışveriş için Shinsaibashi serbest zaman alıyoruz. Akabinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9. GÜN: 29 Mart OSAKA – KOBE – ISTANBUL

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, ilk olarak Toyonaka şehrindeki açık hava müzesini geziyoruz. Burada  eski Japan çiftçilerin evlerini, yaşayışlarını daha yakından tanıma fırsatımız oluyor. Gezimizin tamamladıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman a-alıyoruz. Sonrasında Kobe'ye transfer oluyoruz. Kobe şehir turumuz esnasında eskiden yabancı tüccarların yaşadığı mahalle olan Kitano, Meriken Parkı ve içindeki Kobe Kulesi, Japonya’nın teknoloji açısında gelişimine ışık tutan Kawasaki Müzesi göreceklerimiz arasında. Akşam yemeğimi için serbest mola alıyoruz. Akabinde havalimanına transfer oluyoruz.  Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında Türk Hava Yolları’na ait TK 047 sefer sayılı uçakla 22.30’da İstanbul’a hareket ediyoruz.

10. GÜN: 30 Mart ISTANBUL

05.35’te Atatürk Havalimanı’na iniyoruz.

OTELLER:

TOKYO

Grand Pacific La Daiba ya da vb.

KYOTO

Nikko Princess ya da vb.

HIROŞIMA

Ana Crowne Plaza ya da vb.

OSAKA

New Otani Osaka ya da vb.

HAREKET NOKTAMIZ

21 Mart 2015,

ÜCRET

 • İki kişilik odada kişi başı: 2999 Euro’dan itibaren
 • Tek kişilik oda farkı: 499 Euro

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • - Türk Havayolları ile İstanbul – Tokyo – Osaka – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve Havalimanı vergileri
 • - Tokyo’da 2 gece, Kyoto’da 2 Gece, Hiroshima’da 1 Gece, Osaka’da 2 Gece 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama
 • - Odawara-Osaka, Osaka-Hiroshima ve Hiroshima-Osaka arası hızlı trenlerle ulaşım
 • - Programda belirtilen tüm transferler
 • - Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • - Geziler esnasında gezilecek müze ve örenyerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • - Programda belirtilen tekne gezileri
 • - Türkçe rehberlik hizmeti
 • - Yurtdışı çıkış harcı
 • - Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • - Programda belirtilmeyen yemekler
 • - Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • - Fazla bagaj ücretleri
 • - Kişisel harcamalar
 • Tüm kişisel harcamalar

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN