Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Klasik İtalya İle Yaz’A Merhaba 06-13 Haziran 2015

KLASİK İTALYA İLE YAZ’A MERHABA

 

PROGRAMIMIZ

1.GÜN İSTANBUL - NAPOLİ (POMPEİ) 6 Haziran

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Artı Yaşam Seyahat Acentası kontuarında Artı Yaşam Seyahat Acentası operasyon ekibi ve rehberi ile 09.30’da buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında Türk Hava Yolları TK 1879 seferi ile saat 11.40’ta Napoli'ye hareket ediyoruz. 13.05’te inişimizi takiben pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında havalimanında bekleyen araçlarımıza yerleşiyor ve panoramik Napoli şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Varışı takiben yapılacak olan panaromik turda;  Pozilipo, Mergellina, Plebiscito Meydanı, Trieste Tirentino Meydanı, Toledo Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Pompei turuna çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

  

  

2.GÜN - NAPOLİ – ROMA 7 Haziran

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Roma'ya hareket (229 km) ediyoruz. Varışımızı müteakip panoramik Roma şehir turuna çıkıyoruz; Colesseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuela Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso, Antik Stadyum, Vatikan Cumhuriyeti'nin kült merkezi St. Pietro Katedrali görülecek yerler arasındadır. Turun bitimiyle otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

  

  

3.GÜN - ROMA (CASTELLI ROMANI OUTLET VE DAĞ KÖYLERİ) 8 Haziran

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Castelli Romani Outlet ve Dağ Köyleri turuna çıkıyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

  

  

4.GÜN - ROMA – FLORANSA – MONTECATINI 9 Haziran

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Floransa’ya hareket (279 km) ediyoruz. Rönensans’ın yeşerdiği bu sanat şehrinde yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında serbest zaman alıyor, bu güzel şehrinde meydanlarındaki kafeteryalarında dinlenmenizi tavsiye ederiz.  Akşam üzeri Montecatini'deki otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

  

  

5.GÜN - MONTECATINI (SIENA- PISA-SAN GIMIGNANO) 10 Haziran

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında serbest gün; kent pazarında alışveriş imkanı buluyoruz. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden San Gimignano-Siena-Pisa turuna çıkıyoruz. Tur sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

  

  

6.GÜN - MONTECATINI – VENEDİK 11 Haziran

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Venedik’e hareket (280 km) ediyoruz. Bir dünya destinasyonu olan Gondollar şehri Venedik’te varışı takiben yapacağımız şehir turunda; San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna  katılabilirler. Geceleme otelimizde.

  

  

7.GÜN - VENEDİK – TORİNO 12 Haziran

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Torino'ya hareket (406 km) ediyoruz. Güzergahta Milano turumuzu Torino'ya devam ediyoruz. Varışı müteakip Torino şehir turuna çıkıyoruz. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

  

  

8.GÜN TORİNO – İSTANBUL 13 Haziran

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında havalimanına hareket ediyoruz.  Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 11.35'te Türk Hava Yolları'nın TK 1310 seferi ile İstanbul'a dönüyoruz. 15.30'da Atatürk Havalimanı’na iniyoruz.

GÖRÜLECEK YERLER

Napoli/Pompei, Roma, Floransa, Montecatini/Siena/Pisa, Venedik, Torino...

 

HAREKET NOKTAMIZ

06 Haziran 2015,

EKSTRA TURLAR PAKETİ

-ROMA GECE TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 15 EURO)

Roma’yı bir de ışıklandırılmış haliyle görüp yemek yenebilecek en keyifli meydanlarını görüp, yemek molası veriyoruz.(Yemeksizdir)
Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

-POMPEI TURU 55 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Vezüv yanardağının yerle bir ettiği, şimdi açık müze olan Pompei antik kenti, zaman yolculuğu yapmışçasına yerel rehber eşliğinde geziliyor.
Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Pompei girişi + kulaklık

-MİLANO & COMO GÖLÜ TURU 60 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı, Fortezza görülecek yerler arasındadır. İtalya'nın kuzeyinde bulunan ve 3. büyük gölü olan Como Gölü’nün insanı büyüleyen manzarası eşliğinde gezerken, bir yandan gölün kıyısında ünlü isimlerin malikanelerini görüyoruz..
Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Como'da tekne turu

-CASTELLI ROMANI OUTLET VE DAĞ KÖYLERİ TURU 45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo,  göl kıyısında yer alan Nemi köyü görülecek olan yerler arasındadır. Bölgenin meşhur dağ çileklerinden yapılmış turtalarından yemeyi unutmayınız.  Turumuzda Roma dışındaki İtalya’nın en büyük Outlet’ine de gidiyor, ucuz alışveriş yapma imkanı buluyoruz.
Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + turta ikramı

-PISA & SIENA & SAN GIMIGNANO TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

5,5 m eğikliği ile İtalya’nın sembölü olan Pisa Kulesi’ni görüyoruz.  Sonrasında  İtalya’nın en tipik kasabası olan dünyaca ünlü Palio yarışlarının yapıldığı ve Ortaçağın günümüze en güzel şeklide yansıdığı Siena’yı ziyaret ediyoruz.
Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

-GONDOL TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

(Min 6 kişi)

Önemli Not:

Ekstra turlar minimum 15 kişi katılımı ile gerçekleşebilmektedir. 15 kişinin altındaki katılımlarda maliyetler dolayısı ile ekstra ücret talep edilebilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Hava Yolları ile İstanbul / Napoli – Torino / İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

Napoli'de uzak 3* otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama

Roma da uzak 3* otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama

Floransa'da (Montecatini bölgesinde) 3* otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama

Venedik'te uzak 3* otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama

Torino'da uzak 3* otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama vb. oda kahvaltı konaklama

Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri

Tüm şehirler arası transferler

Yarım günlük panoramik Torino, Floransa, Roma, Napoli ve Venedik şehir turları

Prontotour profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Havaalanı ve güvenlik vergileri, Atatürk Havalimanı yer hizmetleri

Venedik’te vaporetto ücreti     

Zorunlu Seyahat Sigortası 

Konaklama vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 110 EURO (Yeşil ve Gri Pasaportlara vize yoktur; pasaportların geçerlilik sürelerinin en az 6 ay olma zorunluluğu vardır)

Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

Ekstra turlar

Ören yerleri giriş ücretleri

Programda belirtilmeyen öğünler

İçecekeler

Tüm şahsi harcamalar

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN