Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Belgrad’In Keşfi 30 Ekim - 02 Kasım 2015

Balkanların gözde şehirlerinden Belgrad' ARTI YAŞAM farkıyla keşfe hazırmısınız...

PROGRAMIMIZ

1. GÜN          İSTANBUL - BELGRAD  30 Ekim

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki saat önce saat buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonarsında tarifeli seferimiz ile Belgrad’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat 20 dk sürecek yolculuk sonrasında  Belgrad’a varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında havalimanında bekleyen aracımıza yerleşiyor şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda; Yeni Belgrad, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazie Caddesi, Bayraklı Cami , Ulusal Tiyatro, Şehit Ali Paşa Türbesi, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı ve Taş Meydan görülecek olan yerler arsındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyor odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

  

2.GÜN           BELGRAD  31 Ekim

Otelde alınacak olan kahvaltı sonarsında dileyen misafirlerimizle ekstra olarak öğle yemekli turumuza çıkıyoruz. İlk olarak Tito’nun anıt mezarını ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tito’nun mezarı, Çiçekler Evi denilen, basit tek katlı bir binada, ortada beyaz bir lahitin içerisinde. Bağımsızlar Bloku ülke liderleri ile fotoğraflar ve yapılan Kongreler detayla anlatılıyor duvar panolarında. Ayrıca, Tito’nun hayatından kesitler ve özel eşyalarından bir kaçı sergileniyor.

Tito gibi bir lider için, yalın bir anıt mezar Çiçekler Evi. Burayı dolaştıktan sonra  az ilerideki Yugoslavya Tarih Müzesi’ne giriyoruz. Müze’nin; “ 23 dakikada Yugoslavya “ gibi oldukça iddialı bir ismi var.. 200.000’e yakın obje sergileniyor. Yugoslav Federasyonu ülkelerinden etnografik ürünler, giysiler, ayakkabı, çarık, çorap, silah, müzik aletleri ile yabancı ülke yöneticilerinin gönderdiği yerel eşyalar yer alıyor. Bir sonraki durağımız Sava Nehri. Sava Nehri’nde yaklaşık bir saat sürecek olan tekne turunda ‘Ada Medjica’’göreceğiz. Tekne turu bitiminde teknemiz sava Nehri üzerinde bulunan bir restorana yanaşacak ve bu güzel restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrasında ise Zemun Bölgesi turunu yapacağız. Zemun; zaman zaman Osmanlı zaman zaman da Habsburg  hakimiyetinde bulunmuş  bir tarihi bölge. Tur sonarsında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde

  

3. GÜN BELGRAD 01 Kasım

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında serbest zaman alıyoruz. Dileyen misafirlerimizle çıkacağımız turumuzda Sırbistan'ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiş. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulurken, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuş. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli yerler arasında. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutuyor. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını seyredeceğiz. Akabinde Novi Sad'ın merkezine hareket ediyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasında. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan kafeteryaların  tadını çıkarabilirsiniz. Tur sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

  

4. GÜN          BELGRAD-İSTANBUL 02 Kasım

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında İstanbul’a hareket ediyoruz. 

  

HAREKET NOKTAMIZ

30 Ekim 2015,

İki kişilik odada kişi başı 170 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Belgrad’ta 3 gece 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama

Belgrad şehir turu

Seyahat sigortası

Otel-havalimanı-otel transferi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ekstra turlar; Novi-Sad/Karlofça (60 EU), Tito’nun Mezarı (40 EU)

Müze ve örenyeri giriş ücretleri

Tüm şahsi harcamalar

Programda belirtilmeyen öğünler

İçecekler

Yurt dışı çıkış harcı

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN