Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Orta Avrupa’Nın Yildizlari 17-24 Mayıs 2015

599€'dan Başlayan Fiyatlarla

7 GECE / 8 GÜN

PROGRAMIMIZ

1.GÜN 17 Mayıs  İstanbul-Berlin/Dresden, Prag

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Artı Yaşam kontuarında 06.30’da Artı Yaşam Operasyon Ekibi ile buluşuyor, bilet, bagaj, pasaport işlemleri sonrasında Türk Havayolları’na ait TK 1721 sefer sayılı uçuş ile 08.30’da Berlin’e hareket ediyoruz. 10.25’de Berlin’e  varışı takiben, pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında havalimanında bekleyen özel otobüsümüz ve operasyon ekibi ile buluşuyor, Berlin şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Berlin şehir turunda; Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasındadır. Yaklasık 160 km sürecek yolculuğu müteakip  Dresden’e varıyoruz. Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda  Kuzeyin Floransa'sı Dresden’i keşfediyoruz. Elbe Nehri’nin kenarındaki bu şehir haklı olarak Elbe'nin Floransa'sı olarak anılır. İtalya'nın ünlü metropolü gibi Dresden de çok sayıda dünya çapında sanat eseri koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. Bugüne dek ayakta kalmış olan sayısız muhteşem barok yapı, Güçlü August döneminin şanını ve ihtişamını taşımaktadır. Tur sonrasında Prag’a hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

 2.GÜN 18 Mayıs Prag

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Prag şehir turuna çıkıyoruz. Şehir turunda; Kraliyet Sarayı, St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astrolojik Saat, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimizle extra olarak tekne turuna çıkıyoruz (40 EU). Bir içeceğin dahil olduğu tekne turunda Prag'ı ikiye bölen Vltava Nehri üzerinde yol alırken Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi’ni görüyoruz.  Verilecek olan serbest zaman sonrasında otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimizle extra olarak akşam yemekli Ortaçağ Gecesi turuna katılıyoruz (70 EU, 2 içecek dahil). Ortaçağ’da hizmet veren hanlar gibi dekore edilmiş bir restoranda, çok lezzetli et çeşitlerinin ve sınırsız içkinin ikram edildiği özel gecede Ortaçağ müziği ve şovları da sergileniyor. .Tur sonrasında otelimize dönüyoruz, geceleme otelimizde.

   3.GÜN 19 Mayıs Prag/Karlovy Vary

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimizle extra olarak yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tedavi görmüş olduğu, Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan ünlü kaplıca kasabası olan yemekli Karlovy Vary (60 EU, 1 içecek dahil) turuna çıkıyoruz. Prag'dan yaklaşık olarak 2 saatlik mesafede bulunan Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Bölgeye varışta, çevre gezintisini müteakip  öğle yemeğimizi tur bölgesinde alıyoruz.  Tur sonrasında otelimize dönüyoruz, dinlenme molasının ardından yine dileyen misafirlerimizle extra olarak ünlü Çek Gecesi turuna (60 EU, içecek limitsiz) katılıyoruz. Prag'ın değişik yerel restoranlarında, sizler için seçtiğimiz özel mönülü, canlı müzik ve renkli şovlar  eşliğinde geç saatlere kadar eğleniyoruz.  Gece turumuz sonrasında  otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 4.GÜN 20 Mayıs Prag/Chesky Krumnov/Viyana

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Viyana’ya hareket ediyoruz. Yolda, klasik bir Ortaçağ Kasabası görünümünde olan ve Çek Cumhuriyeti’nin turizm cenneti  olarak bilinen Chesky Krumnov’da mola verip, kısa bir gezinti yaptıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. Viyana’ya varışı takiben yapılacak olan panaromik şehir turunda  Opera Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Binası, Burg Theatre, Üniversite, Belvedere Sarayı, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

      5.GÜN 21 Mayıs Viyana

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimizle extra olarak düzenlenecek olan Viyana Ormanları (50 EU) turuna katılıyoruz. Viyana Ormanları olarak bilinen Seegrotte, yeraltı gölü olarak geçiyor. Maden patlamasından sonra buraya su dolmasıyla oluşmuş.Yerin altına merdivenlerle inip yol yürüyerek göl kıyısına ulaşıyoruz, gölde teknelerle geziyoruz .Gerek yolda yürürken gerek tekneyle gezerken çeşitli konularda bilgi verecek açıklamalar ve heykeller var. Seegrotte ile ilgili ilginç bir nokta ise, 2.Dünya Savaşı sırasında buranın Naziler tarafından kullanılmış olması. Naziler burada bir pompalama sistemi ile suyu dışarı vererek oluşan düzlükte uçak yapımına başlamışlar. Ancak savaş bittiğinde uçak hala bitmediği için savaşta kullanılamamış ve parçaları hala sergileniyor. Tur sonrasında sonrasında Viyana merkeze gelip, yine dileyen misafirlerimizle extra olarak düzenlenecek olan Schönborn Sarayı turuna (25 EU) çıkıyoruz. İmparatorluk sarayı olarak Hofburg kullanılırken Schönborn yazlık olarak kullanılıyordu. Ancak İmparatoriçe Maria Theresa hüküm sürmeye başlayınca Schönborn 'e yerleşiyor ve burası kışlık olarak kullanılıyor. Rehberimizden detaylı  bilgileri aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği için ünlü Grinzing Meyhaneleri (50 EU içecek sınırsız) turuna çıkıyoruz. Şinitzel mönülü yemekte Avusturya müziğinin ve geleneksel danslarının canlı performansını izliyoruz. Geceleme otelimizde.

  6.GÜN 22 Mayıs Viyana/Bratislava/Budapeşte

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Budapeşte’ye yol alıyoruz. Yol üzerinde Slovakya’nın ünlü turizm beldesi Bratislava’da mola veriyor, bölge gezimizi yaptıktan sonra Budapeşte’ye varıyoruz. Budapeşte şehir turunda; Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Gül Baba Türbesi, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi  görüldükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimizle extra olarak akşam yemekli tekne turuna (45 EU, bir çecek dahil) çıkıyoruz. Tekne turumuzda Budapeşte’nin muhteşem tarihi güzelliklerini ışıklar içinde izliyoruz. Geceleme otelimizde.

  7.GÜN 23 Mayıs Budapeşte/Eztergom

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında tam gün yemekli ekstra düzenlenecek olan Eztergom (70 EU) turuna çıkıyoruz. Estergom’a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik kilisesinin merkezi Eztergom Bazilikasını görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad 'da Krallar ve Kraliçeler dönemin Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda alıyoruz. Alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristan’a özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz. Tur sonrasında otelimize dönüyoruz; Dinlenme molasının ardından gece turu için hazırlanıyoruz. Çigan Müziği ve dans eşliğinde Macar Folkloru ve Çigan Gecesi (55 EU, limitsiz içecek)  tatilimizin  unutulmazları arasında yer alacak. Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel şarapların hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının birbirinden güzel örneklerinin tadına bakıyor, diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkarıyoruz.  Unutmadan belirtelim, bizler de şovun birer parçası olabiliriz. Tur sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

8.GÜN 24 Mayıs Budapeşte-İstanbul

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında TK 1036 ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 13.45’de İstanbul’a varıyoruz. 

HAREKET NOKTAMIZ

17 Mayıs 2015,

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı 599 

Tek kişi farkı 199 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

7 gece 4 yıldızlı otellerde oda-kahvaltı konaklama.

İstanbul-Berlin-İstanbul THY ile ekonomi sınıf uçak bileti

Türkçe rehberlik hizmetleri

Şehir turları

Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Programda belirtilmeyen öğünler

İçecekler

Tüm şahsi harcamalar

Ekstra turlar

Vize (120 EU)- Yeşil pasaporta vize yok

Yurt dışı çıkış harcı

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN