Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Ürdün’Ün Hazineleri 10-15 Mayıs 2015

999€'dan Başlayan Fiyatlarla

PROGRAMIMIZ

1. GÜN, 10 MAYIS İSTANBUL – AKABE – RUM VADİSİ – PETRA ANTİK KENTİ

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Artı Yaşam Seyahat Acentası kontuarında uçuş saatinden 2 saat önce buluşuyor ve bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında  00.35’te Türk Hava Yolları’na ait TK 818 sefer sayılı uçak ile Akabe’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben (03.00’da) pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında havalimanında biraz dinleniyoruz. Sonarsında havalimanında bekleyen araçlarımıza yerleşiyor ve Rum Vadisi’ne hareket ediyoruz. Varışı takiben benzersiz panoraması ile dünyada bir eşi daha bulunmayan Rum Vadisi’nde gerçekleştireceğimiz fotoğraf çekimlerinin ardından serbest zaman alıyoruz. Bölgede verilecek olan öğle yemeği molasının ardından Petra Antik Kenti’ne yol alıyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. GÜN,11 MAYIS PETRA ANTİK KENTİ

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında tam gün Petra Antik Kenti turuna çıkıyoruz. 2000 yıldan fazla zamandır ayakta olan Petra bir zamanlar çöl insanlarının geçici konaklama mekanı iken şu anda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nin en önemli bölgelerinden bir tanesidir. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN,12 MAYIS PETRA ANTİK KENTİ – KERAK – MADABA – MT. NEBO – ÖLÜ DENİZ

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Petra’nın hazinelerini ardımızda bırakıyor, Arap coğrafyasının diğer hazinelerini görmeye gidiyoruz. İlk durağımız Kerak Kalesi; 1500 yıllık harita mozaiği ile ünlü St. George Kilisesi’ni ve Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı ziyaret ediyoruz. Geziler esnasında farklı dönemlere ait mimariler ve manzara fotoğrafları çekme imkanı buluyoruz. Öğle yemeği serbest molasının ardından deniz seviyesinin altında oluşu ile ünlü Ölü Deniz’e transfer oluyoruz. Varışı takiben odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GÜN, 13 MAYIS ÖLÜ DENİZ – AKABE

Erkenden kalkıyor, gün doğumunda muhteşem manzaralara sahip olan efsanevi Lut Gölü’nü fotoğraflamak için hazır bulunuyoruz. Fotoğraf çekimlerimizin ardından otelimize dönüyor, kahvaltımızı alıyoruz. Ölü Deniz’de biraz daha zaman geçirdikten Akabe’ye hareket ediyoruz. Öğle yemeği için  yol üzerinde mola veriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Akabe’de otelimizde.

5. GÜN, 14 Mayıs AKABE

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında serbest zaman alıyoruz. Dilerseniz Akabe Körfezi’nde bulunan rengarenk mercanlara dalabilir ve su altı fotoğrafları çekebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Akabe’de otelimizde.

6. GÜN 15 Mayıs AKABE – İSTANBUL

Gece yarısını takiben özel aracımız ile Akabe Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında  04.00’da TK 819 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 06.30’da Atatürk Havalimanı’na iniş yapıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında gezimiz son buluyor.

HAREKET NOKTAMIZ

10 Mayıs 2015,

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı: 999 Euro’dan itibaren

Tek kişilik oda farkı: 250 Euro

Gruplara özel indirimler uygulanır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Akabe – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

Akabe’de 2  gece 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama

Petra’da 2 gece 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama

Ölü Deniz’de 1 gece 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama

Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler

Faruk Akbaş ile fotoğrafçılık eğitimleri

Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Programda belirtilmeyen yemekler

Programda belirtilen yemekler esnasında alınan içecekler

Modellere verilmek üzere toplanan bahşişler

Fazla bagaj ücretleri

Kişisel harcamalar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Yurt dışı çıkış harcı

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN