Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Büyük Avrupa Turu 22 Gece 23 Gündüz 18 Ülke 37 Şehir 10 Ekim - 01 Kasım 2015

Değerli dostlarımız Büyük Avrupa turumuz; Avrupa orjinli; Balkan, Klasik İtalya, Benelüks, Orta Avrupa ve kısmi Endülüs turlarının bir bileşiminden oluşmaktadır. Bu tura dahil olunması halinde ülkemizde yaygın olan Avrupa turlarının büyük bölümü siz değerli misafirlerimiz tarafından tamamlanmış oluyor. İyi seyahatler… 

PROGRAMIMIZ

1.2. Gün 10 Ekim Ankara-Selanik TÜRKİYE-YUNANİSTAN

19.00 Kumrular Sokak ARTI YAŞAM SEYAHAT ACENTASI toplanma yerinde rehberimiz ve operasyon ekibimizle buluşup araçlarımıza yerleşiyor, İpsala sınır kapısına hareket ediyoruz. Varışı takiben pasaport işlemleri sonrasında Yunanistan tarafına geçiyoruz. Yolda verilecek olan çeşitli molalarla Selanik’e varıyor ve şehir turuna çıkıyoruz. Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün evini ziyaret ettikten sonra panaromik Selanik turunu tamamlayıp otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

3.Gün 11 Ekim Selanik-Üsküp-Belgrad MAKEDONYA-SIRBİSTAN

Otelde alınacak olan erken kahvaltı sonrasında Belgrad’a hareket ediyoruz. Güzergahta ünlü şairimiz Yahya Kemal’in doğum yeri olan Üsküp’te mola veriyor ve panaromik şehir turumuzu yapıyoruz; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın Anıtı ve Evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar görülecek olan yerler arasındadır. Akşam saatlerinde Belgrad’a varıyor, otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

4.Gün 12 Ekim Belgrad-Budapeşte SIRBİSTAN-MACARİSTAN

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Belgrad şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzda;  Bayraklı Cami, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görüldükten sonra Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Varışı takiben Budapeşte şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Gül Baba Türbesi, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi  görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

5.Gün 13 Ekim Budapeşte-Viyana-Prag MACARİSTAN-AVUSTURYA-ÇEK CUMHURİYETİ

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Viyana’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda;  Opera Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Binası, Burg Theatre, Üniversite, Belvedere Sarayı, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı görüldükten sonra Prag’a hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

6.Gün 14 Ekim Prag/Karlovyvary-Frankfurt ÇEK CUMHURİYETİ ALMANYA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Prag şehir turunu yapıyoruz. Turumuzda    Kraliyet Sarayı, St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astrolojik Saat, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı görüldükten sonra Prag’ın kaplıca cenneti Karlovy Vary’e transfer oluyoruz. Atatürk’ün tedavi görmüş olduğu kaplıcayı ziyaret ettikten sonra Frankfurt’a hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

7.Gün 15 Ekim Frankfurt-Köln-Amsterdam ALMANYA-HOLLANDA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Frankfurt şehir turunu yapıyoruz. Turumuzda Goethe’nin evi, 850 yılında Domplatz’da inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi, görüldükten sonra Köln’e hareket ediyoruz. Köln şehir turunda Ren Nehri, Dom Meydanı ve şehir merkezi görülecek olan yerler arasındadır.  Sonraki durağımız Amsterdam.  Varışı takiben sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

8.Gün 16 Ekim Amsterdam-Brüksel HOLLANDA-BELÇİKA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Amsterdam şehir turunu yapıyoruz. Turumuzda; Dam Meydanı, Kırmızı Fener Sokağı, Amsterdam Kanalları, Kraliyet Sarayı görüldükten sonra Marken-Volendam turlarını yapıyor ve Brüksel’e hareket ediyoruz.  Geceleme otelimizde.
 

9.Gün 17 Ekim Temmuz Brüksel-Paris BELÇİKA-LUXEMBURG-FRANSA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonarsında Brüksel şehir turunu yapıyoruz. Turumuzda; Atomium, Grand Palace görüldükten sonra Paris’e hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

10. Gün 18 Ekim Paris FRANSA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında panaromik Paris turuna çıkıyoruz.  Turumuzda; Eyfel Kulesi, Şanzelize Caddesi, Zafer Takı, Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi,  Concorde Meydanı, Sacre Coeur Bazilikası, Ressamlar Tepesi, Sen Nehri görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 

11.Gün 19 Ekim Paris FRANSA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde. 
 

12.Gün 20 Ekim Paris-Bordeux FRANSA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor Bordeux’a gidiyoruz. Varışı takiben panoromik şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzda; Bourse Meydanı, Grand Theatre, Place des Quincances, Monument Aux Gironding görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

13.Gün 21 Ekim  Bordeux-Madrid FRANSA-İSPANYA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Madrid’e hareket ediyoruz. Varışı takiben şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzda; Las Ventas Arenası, Santiago Bernabeu Stadyumu, Plaza Major, Madrid Kraliyet Sarayı, Puerta Del Sol görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

14.Gün 22 Ekim Madrid -Valencia-Barcelona İSPANYA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Madrid’ten ayrılıyor Barcelona’ya hareket ediyoruz. Güzergahta Valencia’yı ziyaret ediyoruz. Valencia’da; Gotik Valenci Katedrali, Micalet Çan Kulesi, Sanatlar ve Bilimler Sitesi görülecek olan yerler arasındadır. Akşam saatlerinde Barselona’ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
 

15.Gün 23 Ekim Barcelona-Marsilya İSPANYA-FRANSA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Barcelona şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Sagra da Familia Katedrali, Park Guell, Nou Camp Stadı, Kristof Kolomb heykeli görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında Marsilya’ya yol alıyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

16.Gün 24 Ekim Marsilya-Cannes-Nice-Monaco-Sanremo-Cenova FRANSA-İTALYA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Marsilya şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Notre Dame de la Gadre Bazilikası ve Eski Liman görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında Cannes’e yol alıyoruz. Varışı takiben yapılacak olan turumuzda; Festivaller Sarayı, Croisette bölgesi, Rue ‘Antibey Caddesi görülecek olan yerler arasındadır. Sonrasında sırasıyla güzergahta bulunan Nice, Monaco, Sanromo panaromik turlarını yaparak Cenova’ya geliyoruz. Nice’te;  Çiçek Pazarı, Barok Kiliseleri, renkli ve canlı pazarları ile şık kafeteryaları, otelleri, apartmanları ile ünlü Nice’in en güzel caddesi olan Promenade des Anglais’i; Monaco’da Monaco Kraliyet Sarayı ve Monte Carlo Casinosu’nu ve Monaco Grand Prix’i görüyoruz.
Otelimize transfer olup odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
 

17.Gün 25 Ekim Cenova-Pisa-Floransa İTALYA 

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Cenova şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali, Torre Della Lanterna, Garibaldi Caddesi görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergahta Pisa turumuzu yapıyoruz. Pisa’da; Pisa Kulesi, Campo Di Miracoli Vaftishanesi, Katedral Meydanı görülecek olan yerler arasındadır. Floransa şehir turunda ise Arno Nehri, Pante Vecchio Köprüsü, Santa Maria Del Fiore Bazilikası, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Giotto’nun Çan Kulesi görülecektir. Geceleme otelimizde.
 

18.Gün 26 Ekim  Floransa-Siena-Roma İTALYA

Otelde alınacak olan erken kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Siena’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben şehir turumuzu yapıyoruz, şehir turunda Campo Meydanı, Gotik Kilise görüldükten sonra Roma’ya transfer oluyoruz. Varışı takiben otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
 

19.Gün 27 Ekim Roma-Venedik İTALYA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Roma şehir turuna çıkıyoruz. Roma şehir turunda; Colezyum, Aşk Çeşmesi, Piazza Venezi, İspanyol Meydanı, İspanyol Merdivenleri, Vatikan, San Pietro görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında Venedik’e hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
20.Gün 28 Ekim Venedik-Ljubliana İTALYA-SLOVENYA
 
Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Venedik şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda San Marco Meydanı, Grand Kanal, San Marco Bazilikası, Tur sonrasında Ljubliana’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

20.Gün 29 Ekim Ljubliana-Saraybosna  SLOVENYA-BOSNA

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında çıkılacak olan şehir turunda; Vodnik Meydanı, Ljubljana Kalesi, St. Nikolaja Katedrali, Zmajska Most, Eski Meydan, Tarihi Çeşme ve Halk Meydanı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda; Başçarşı, Savaş Tüneli, Osmanlı Hanı, Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey Camii, Latin Köprüsü görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

21.Gün 30 Ekim Saraybosna-Mostar-Dubrovnik BOSNA-HIRVATİSTAN

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar turumuzda Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı görülecek olan yerler arasındadır. Turumuzu müteakip Adriyatik’in İncisi Dubrovnik’e yol alıyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

22.Gün 31 Ekim Dubrovnik-Kotor-Budva-Tiran-Ohrid HIRVATİSTAN-KARADAĞ-ARNAVUTLUK-MAKEDONYA

 
Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Dubrovnik şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Eski Şehir Meydanı, Surlar, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köprüsü, Tarihi Çeşme, Eczane görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında Adriyatik’in incileri Kotor ve Budva’yı panaromik olarak gördükten sonra Arnavutluk’un başkenti Tiran’a geliyoruz. Tiran şehir turunda; Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

23.Gün 01 Kasım Ohrid-Kavala MAKEDONYA-YUNANİSTAN

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Ohrid şehir turuna çıkıyoruz. Ohrid şehir turunda; Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı,  müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala şehir turunda tarihi Kale, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Külliyesi görüldükten sonra dönüş yoluna çıkıyoruz. İpsala sınır kapısına varışı takiben pasaport işlemleri sonrasında Türkiye tarafına geçiyoruz.
Ülkeye Hoş Geldiniz.!
Yolda verilecek olan çeşitli molalarla geç saatlerde Ankara’ya varıyoruz. 

 

HAREKET NOKTAMIZ

10 Ekim 2015, 19:00

ÜCRET

1850 Euro

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

·        22 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde oda-kahvaltı konaklama
·        Program kapsamında belirtilen tüm transferler
·        Tüm şehir turları
·        Türkçe rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Programda belirtilmeyen öğünler
Ekstra turlar
Tüm şahsi harcamalar
İçecekler
Vize (120 €, çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir, yeşil pasaporta vize yoktur)
Seyahat sigortası
Yurt dışı çıkış harcı
 

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN