Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Arap Körfezinin Elmasları Sharjah Ve Dubai Turu 29 Ocak - 01 Şubat 2016

Dubai (Arapça: دبي), Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

Dubai, 1900'lü yıllarda küçük bir balıkçı ve liman kasabasıydı. 1930'larda Dünya Genel Ekonomik Krizinin, Dubai İnci Piyasasını da etkileyerek çökmesine yol açmasından uzun bir süre sonra 1969'da Dubai'de petrol bulunarak ihraç edilmeye başlandı. Bölgeyi himayesinde bulunduran İngiltere 1968'de bölgeden çekileceğini açıkladı. İngiltere'nin bölgeden çekilmesinden sonra Dubai, 2 Aralık 1971'de Abu Dabi, Şarika, Acman, Füceyre ve Ummül Kayveyn emirlikleri monarşik bir federasyon yapılanması ile birleşerek Birleşik Arap Emirlikleri'ni kurdular. 1972'nin başlarında Resü'l-Hayme de diğer altı emirliğe katıldığında Birleşik Arap Emirlikleri'nin bugünkü yedi emirlikten müteşekkil yapısı oluştu. Bölgede petrolün bulunmasından sonra Dubai'nin geliri devamlı ve hızla yükseldi ve emirlik bir ticaret, alışveriş ve turizm kenti haline geldi.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nin en yüksek nüfusuna ve Abu Dabi'den sonra ikinci en geniş yüzölçümüne (4,114 km2) sahip emirliğidir Dubai ve Abu Dabi ülkenin yasama organı Federal Ulusal Konseyi içinde ulusal önem taşıyan kritik konularda veto etme hakkına sahip bulunan iki emirliğidir. Dubai, Emirliklerin kuzey kıyısında, Abu Dabi ve Şarika emirlikleri arasında yer almakta ve Şarika ve Acman ile birlikte Dubai-Şarika-Acman metropolitan alanını oluşturmaktadırlar.

Dubai'den ilk bahis 1095 ve bölgedeki ilk kaydedilen yerleşim 1799 tarihlidir. Dubai Şeyhliği 1833'te, şimdiki Suudi Arabistan' da bulunan, o günlerde İkinci Suudi Devletinde yaşamakta olan Şeyh Maktum bin Butti El-Maktum'un Beni Yas kabilesinden 800 kişi ile birlikte bugünkü Dubai Koyu (Dubai Creek)'nun bulunduğu yere yerleşmeleri ile Beni Yas'ın Ebu Falasa boyu tarafından kuruldu. 1892'de İngiltere' yle bir himaye anlaşması imzalamalarıyla bölge kontrolleri altında kaldı ve 1971'de bağımsızlıklarını almalarından sonra yeni doğan Birleşik Arap Emirliklerine katıldı. Stratejik coğrafi alanının kenti önemli bir ticaret merkezi yapmasından önce 20. yüzyılın başlarında Dubai önemli bir bölgesel limana sahipti.

Bugün, Dubai Ortadoğu ve Basra Körfezi bölgesinde sürekli gelişen dünya çapında bir kent olarak ticari ve kültürel bir merkez, kozmopolit bir metropol kentidir.[5] Aynı zamanda yolcu ve kargo taşımacılığı bakımından taşımacılık merkezlerinden birisidir. Dubai ekonomisi tarihsel olarak petrol sanayisi üzerine kurulmuş olsa da, Emirlik batı tipi işletmecilik usulleriyle yürüttüğü turizm, havayolları, gayrimenkul işlemleri ve mali hizmetler alanında önemli gelir kalemlerini oluşturmuştur.

Dubai son zamanlarda geniş ölçekli inşaat projeleri ve sportif karşılaşmaları ile dünyanın ilgisini çekmektedir. Dubai, aralarında dünyanın en yüksek binası olan Burç Dubai'nin de bulunduğu çok sayıda gökdelen ve yüksek binaları, iddialı bir proje olan insan yapımı Palmiye Adaları, otelleri ve bölgenin ve dünyanın en geniş ölçekli alışveriş merkezleriyle bir sembol durumuna gelmiştir. Palmiye Adaları; Palm Deyra, Palm Cumeyra ve Palm Cebel Ali olmak üzere üç ayrı adadan oluşmakta ve Palm Deyra ile Palm Cumeyra arasında Dünya Adacıkları yer almaktadır. Yükselen bu ekonomisiyle Güney Asya'dan bir işgücünü çekmiştir. Dubai emlâk piyasası, dünya çapındaki 2008-2009 krizinin bir sonucu olarak 2008-2009' da önemli bir bozulma yaşadı. Bununla birlikte, 2013 tarihli Oxford Bussiness Grup tarafından düzenlenen bir rapor, Dubai'nin komşu emirliklerden gelen katkılarla tedrici bir iyileşme gösterdiğini belirtmektedir.

PROGRAMIMIZ

1.Gün: 28  Ocak'ı 29 Ocak’a bağlayan gece saat 22:00'de Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali ARTIYAŞAM kontuarında operasyon ekibi ve rehberimizle buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında Air Arabia Havayollarına ait tarifeli sefer  ile 00:35'da Sharjah‘a hareket ediyoruz. 06:10'da Sharjah Havalimanı'na varışı takiben pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında havalimanında bekleyen otobüsümüze yerleşiyor ve Dubai için hareket ediyoruz. Dubai’ye varışı takiben otelimize transfer oluyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde DhowCruise yemekli tekne turu için otelimizden ayrılıyoruz.

2.Gün Dubai 30 Ocak
Otelde alınacak olan kahvaltının ardından yarım gün sürecek olan şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda
Emirates Towers, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab oteli ve ünlü Jumeirah Plajı görülecek olan yerler arasındadır. Dubai Müzesi’ni de proframımız kapsamında ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz tur esnasında bir restoranda alınacaktır. Tur sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün Dubai Cumartesi Çöl Safari 31 Ocak
Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında serbest zaman alıyoruz; 16.00’da Çil Safari turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Bu turumuzda 4X4 araçlarla çölde unutulmaz anlar yaşayacağız. Deve çiftlikleri ziyareti, gün batımı izlenimi, çölde kurulan bedevi kampında açık büfe yemek, sınırsız alkolsüz içecekler ve dansöz show geziyi unutulmaz kılacak.  Tur sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün Dubai - Sharjah – İstanbul 01 Şubat
Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltıyor ve serbest zaman alıyoruz. Dunyanın en büyük alısveriş merkezi olan Dubai Mall’da dünyaca ünlü mağazaları gezebilir,  dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Dubai Aquarium da, ve sinema , paten pisti, eglence parkı gibi aktivitelerle dostlarınızla güzel zaman geçirebilirsiniz.  Dünyanın en uzun binası Burj Khalifa’nin 124. Katina çıkarak Dubai’nin eşsiz manzarasını 425 metreden izlemek ayrı bir keyif olacaktır. Tur sonrasında havalimanına transfer oluyor ve bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında Air Arabia Havayolları'na ait sefer sayılı uçuş ile  20:50'de Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. 00:15'de İstanbul’a varıyoruz.

ÇÖL SAFARİ TURU
Bu turumuzda önce 4x4 araçlar  45 dakikalık bir yolculuk ile çöle ulaşıyoruz,
Profesyonel şoförlerimizin lastiklerin havalarını indirmek için verdikleri 10 dakikalık moladan sonra turumuz başlıyor, Nefes kesici çöl safarimizde kum tepelerinin üzerinden geçerken heyecanın doruklarını yaşıyoruz, Safarinin ardından çölde güneşin batışını izleyip, çölde kurulan kampta yapılacak barbekü partisinde akşam yemeğimizi müzik ve dansöz eşliğinde alıyoruz (alkolsüz içecekler limitsizdir).

DHOWCRUISE TEKNE TURU

Geleneksel Creek kanalı üzerinde boat (Dhow Cruise) da alınacak Akşam yemeği için otelden 19:00’da hareket ediyoruz. Teknede alınacak açık büfe akşam yemeği boyunca Arap müziğinin eşliğinde Dubai Creek’in ışıl ışıl görüntüsünü izleme fırsatı bulacağız.  Akşam yemeğini takiben 22:30 ‘da otelimize transfer oluyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

29 Ocak 2016, 22:00

ÜCRET

FİYAT:

 • İki Kişilik Odada Kişi Başı 699 €
 • Tek kişi Farkı 200 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Air Arabia Havayolları ile İstanbul(Sabiha Gökçen)-Sharjah-İstanbul(Sabiha Gökçen)  ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4 yıldızlı otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Dubai şehir turu
 • Dhowcruise Tekne Turu/Yemekli
 • Bir öğle yemeği
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Alan-otel-alan transferleri 
 • Şehir vergisi gecelik 20 AED 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Vize ücreti ve servis bedeli ( 85 Euro, Yeşil pasaportlular için vize yok )
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

YANINIZA ALIN

SEYAHATE ÇIKMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKENLER

Tourism Dirham / Şehir konaklama vergisi (BAE 31 Mart 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere gecelik şehir konaklama vergisi uygulaması başlatmıştır. Otel kategorisine göre belirlenen bu vergi konaklayan misafir tarafından otel resepsiyonuna direkt olarak ödenecektir, 4 yıldızlı oteller için gecelik 20 AED(yaklaşık 4 EUR)'dir
                                                                                   

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

** Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 15 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir.

** Triple odalarda 3.yatak diğer yataklardan küçük olabilmektedir.

Tur kaydı itibari ile biletleme işlemi yapılmış olup iptal tarihine bakılmaksızın bilet bedelinin tamamı ceza olarak kesilmektedir. Tur satın alındıktan sonra yapılacak değişiklik işlemleri ancak bilet iptali ve bilet bedeli kadar ceza karşılığında gerçekleştirilecektir. Turu satın alan misafirlerimiz bu maddeleri kabul etmiş sayılırlar. Tur tarihine 7 gün ve daha az kala yapılan iptallerde sözleşmede yer alan iptal koşulları geçerlidir.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir .Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. Ödemenin Kredi kartı yada TL olarak ödenmesi durumunda Acenta kuru uygulanır.

BU fiyatlar yayınlandığı süre içerisinde geçerlidir. Acentamız gerekli gördüğü durumlarda yeni kayıtlarda  kur farkından kaynaklanan artışları fiyatlara yansıtabilir.  İlave kayıtlarda fiyat artışı olabilir,

KIRKAYAKLAR TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN