Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Avustralya Yeni Zelanda Tazmanya 07 Şubat 2016

      AVUSTRALYA   YENİ ZELANDA  TAZMANYA

MELBOURNE(3) SYDNEY(4) AUCKLAND(3)

HOBART(2) TAZMANYA

15 GÜN    3690 Euro

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: ISTANBUL-ABU DHABI-SYDNEY  1402 2030 /2215 1905+1

                İstanbul Atatürk Havalimanında saat 12:00 de kontuarımızda buluşma,  bagaj ve check in işlemlerimizi takiben, ETIHAD Hava Yolları ile Kuala Lumpur  aktarmalı olarak SYDNEY yolculuğumuz başlıyor Geceleme  Uçakta.

 

2.GÜN: SYDNEY              

                Akşam saat 19:05 ‘de Avustralya’nın en güzel  şehirlerinden SYDNEY  ‘e ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla , konaklayacağımız , otelimize  doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşme , geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : MERCURE HOTEL 4*

3.GÜN: SYDNEY   |ŞEHİR TURU   DINNER  CRUISE *

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben ,  ;şehri keşfetme Sydney  şehir turu, şehir merkezi, aşıklar koyu Opera binası ve  Sydney ‘in kendine has güzel manzarasını doyasıya  göreceğiz. ve alışveriş imkanı bulacağımız serbest saatler , akşam için Extra turumuz olacak , Akşam Yemeki  LUX GEMI TURU   Dinner Cruise on Sydney Harbour.  Arzu eden  misafirlerimiz  Sydney limandan kalkan en lüx gemi restauran da ; lezzetli bir yemek ve eşliğinde muhteşem  Sydney manzarasına  doyabilirler..125 €

OTELİMİZ : MERCURE HOTEL SYDNEY CENTRAL  4*

 

4.GÜN: SYDNEY   | BLUE MOUNTAINS TURU

Serbest gün.   Arzu edenler  tam gün Blue Mountains turu, bu yöre şehrin dışında, dünyaca meşhur bir manzaraya sahiptir. Katoomba denilen kasabaya, şehir merkezinden  trenle gidilecektir, trenden sonra ring seferler yapan otobüsle çevre gezilerimiz  devam edecektir. 95€

OTELİMİZ : MERCURE HOTEL   4*

 

5.GÜN: SYDNEY  

Bu sabah kahvaltımız sonrası Serbest Günümüz olacak. Bu muhteşem şehri yürüyüşler yaparak gezmeye ve keşf etmeye devam edeceksiniz, arzu eden misafirlerimiz Hop on Hop Off otobüleri ile  şehir içinde gezintiler yapabilirler  yada   BONDI plajına gezmeye  gidebilirler.. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : MERCURE HOTEL 4*

 

6.GÜN: SYDNEY/HOBART (TAZMANIA )       06:15   08:20

Bu sabah çok erken saatlerde, otelimizden ayrılıyoruz, hareket saatimiz 04:30,  havalimanına  varışımızı  takiben, iç hat uçuşu işlemlerimizi  yapıyoruz ve Avustralya JetStar Havayolları tarifeli seferi ile Hobart’a yani Tazmanya  adasına yolculuğumuz  başlıyor,  Hobart havalimanımıza varışımızı takiben, Özel aracımıza binerek , Hobart Merkeze ilerliyoruz ve  ŞEHİR TURUMUZU  gerçekleştireceğiz, 3 saat sürecek turumuzun sonunda  otelimize  yerleşiyoruz ve öğleden sonra serbest saatlerimiz olacaktır. Geceleme otelimizde.OTELIMIZ : IBIS HOBART  HOTEL

 

7.GÜN: HOBART | PORT ARTHUR TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra çevreyi keşfetmeye devam edeceksiniz.

 Ayrıca arzu eden misafirlerimiz; Extra olarak  düzenlediğimiz tam gün  -yemekli PORT ARTHUR  turmuza katılabilirler.Bugün sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, Port Arthur olarak bilinen Milli  Parka  götürüyoruz.. Turumuz Tazmanya adasının doğal ve tarihi güzelliklerini daha yakından tanımamıza yardımcı olacaktır, eski kale ve Milli parkı ziyaret ediyoruz.115€

 

8.GÜN: HOBART /MELBOURNE  08:40 10:30 

                Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, havalimanına geçiyoruz, yeniden ana kıtaya ulaşıyoruz, Melbourne  şehrindeyiz. Eşyalarımızla otelimize  geçiyoruz. Öğleden sonra şehir turumuz olacak.  Viktoria Sanat Merkezi’ni ve Melbourne’un simgelerinden biri olan çelik kulesini ve St Kilda Caddesi’nde bulunan Anzak Anıtı’nı göreceksiniz. Yolumuza eski İngiliz tarzı binalarıyla ünlü zarif Toorak bölgesi ve Fitzroy Bahçeleri’nden geçerek devam edeceğiz.

Öğleden sonra  Arzu eden misafirlerimiz; Melbourne şehrinin simgesi durumundaki YARRA  nehrinde  düzenlenen tekne  turuna  katılabilirler,  yaklaşık 2  saat süren; Melbourne  şehrini daha iyi  tanımanıza  yardımcı olacak; ve güzel manzarası ile  sizi büyüleyecek. 45 €.

OTELİMİZ : MERCURE MELBOURNE HOTEL 4*

 

Melbourne, Avustralya'nın Victoria eyaletinin başkenti ve 3.7 milyon nüfusuyla ülkenin ikinci en kalabalık şehri (2006 sayımına göre). Melbourne bir milyon nüfusu aşmış şehirler arasında dünyanın en güneyinde bulunanıdır.

Melbourne, 2011 yılında The Economist dergisi tarafından yayınlanan Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde kültürel nitelik, iklim, yaşama ücreti, ve sağlık, suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birinci seçilmiştir.

Melbourne, Avustralya'nın en büyük üç şirketine ev sahipliği yapmaktadır: Telstra, BHP Billiton ve National Australia Bank. Avustralya Ticaret Konseyi, Avustralya Sendika Konseyi ve Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören şirketlerin çoğunluğu Melbourne'da bulunmaktadır.Avustralya'nın spor kenti olarak adlandırılan Melbourne, ülkenin büyük spor musabakalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar Melbourne Bahar At Yarışları Festivali (Melbourne Kupası buna dahildir), Avustralyan Formula Bir Grand Prix, Avustralya Açık Tenis Turnuvası ve AFL Büyük Finali. Melbourne güney yarımkürenin ilk Olimpiyatlar'ına 1956 yılında ev sahipliği yaptı. 2006 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları da Melbourne'da düzenlendi.

9.GÜN: MELBOURNE     |PHILIP ISLAND TURU *

Avustralya’nın en büyük şehirlerinden olan  Melbourne’de    SERBEST  Gün….isterseniz rehnberimizin eşiliğnde  ..Tam Gün *  Phillip Island Day Tour..Muhteşem bir  program..11:00 de  başlayıp..gece  23:00 e  kadar  ; sürecek..unutulmaz bir  tur..Güzergahımız  Philip Island  denen  yöreye..Yolda..Şarap tatma(Boutique Wine Tasting included) ;  meşhur Çikolata  fabrikası    ziyareti ; Botanik  Bahçeleri ;  Koala  koruma  merkezi   ziyareti;  meşhur  minik  Penguen lerin  geçişini izlenmesi..155€

10.GÜN:              MELBOURNE     |Puffing Billy and Healesville Sanctuary TAM GÜN TURU *

Bu sabah arzu eden misafirlerimiz EXTRA olarak düzenleyeceğimiz  BUHARLI TREN turumuz ile Melbourne  Yarra Vadisini  güzelliklerini doğal yaşımını yakından görebilirler, yine  Avustralya ‘ya özgü Koala, Kangru korunaklarında onları yakından tanıyabilirler, Bu Doğa turumuz saat 07:45 de başlayıp akşam saatlerine kadar sürmektedir (9 saatlik Tur), Tam Gün turumuzun ücreti , 150€ .

Geceleme otelimizde.

 

11.GÜN:              MELBOURNE / AUKLAND (YENİ ZELANDA)       07:30  12:50

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanına  geçiyoruz. İşlemlerimizi  takiben, Yeni Zelanda’ya yolculuğumuz  başlıyor. Bu şehir yaklaşık bir milyon nüfusu ile Yeni Zelanda'nın en büyük kentsel bölgesidir. Auckland size geniş kumsallar, güzel bir liman, inanılmaz alışveriş imkanları, gece eğlenceleri ve metropolit bir şehir kültürü sunar.Yapacağımız ayrıntılı şehir gezisinde şehri  tanıma ve  alışveriş imkanı bulacağımız serbest saatler.    Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : NOVOTEL   4*

ÖNEMLİ NOT: Yeni Zelanda’ya giriş yaparken lütfen üzerinizde ve ya valizinizde açık yiyecek ve ya içecekler bulundurmayınız. Aksi durumda Avustralya gümrük yetkililerinin uygulayacağı cezadan şirketimiz ve rehber kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

Auckland metropolitan alanı Yeni Zelanda'nın kuzey adasında yer alır. Bu alan ülkenin en fazla şehirleşmiş yerleşimidir. Yaklaşık 1.3 milyon nüfusuyla ki bu rakam Yeni Zelanda'nın nüfusunun dörte birinden fazladır. Ülkedeki nüfusu en fazla olan şehirdir. Ayrıca nüfus artışının ülkenin geri kalanından daha yüksek olması bu durumun gelecekte de süreceğini göstermektedir.

Şehir ülkedeki ekonomik faliyetlerinin en yoğun olduğu merkezdir.

Mercer tarafından her yıl hazırlanan, Dünyanın en yaşanabilir şehirleri 2011 endeksinde Auckland 3. sırada yer almıştır.[2] Yine The Economist dergisi tarafından her yıl düzenlenen, 2011 yılı Dünya Şehirleri Yaşam Endeksi'nde, Auckland 9. sırada yer almıştır.

12.GÜN:              AUCKLAND |  WAITOMO –HOBBİT KÖYÜ (Yüzüklerin Efendisi )  TURU * (07:30-20:00)

Bu sabah erken saatte  kahvaltıyı takiben, Arzu eden misafirlerimiz EXTRA  turumuza katılabilirler.

07:30 da Otelimizden yerel Operatörümüzün aracı ile, günlük hareket eden gruba dahil olarak, gezimize başlıyoruz.

Dünyaca meşhur Yüzüklerin Efendisi sinema  filmi ile hayatımıza giren ‘’ Hobbitler’’  temalı  filminde  çekildiği Hobbit köyüne ve Yeni Zelanda ‘nın meşhur Waitomo mağaralarını ziyaret etmek üzere  yola çıkıyoruz. Yerel rehberimizden bölge hakkında bilgiler alıyoruz.Waitomo Mağralarını ziyaret edeceğiz. Bölgedeki meşhur Koyun yetiştiriciliği hakkında  bilgiler alıyoruz, Öğle yemeğimizi tur esnasında Piknik olarak yapacağız, Rotorua üzerinden bu güzel günün sonunda yeniden Auckland’a  dönüyoruz.   195€

OTELİMİZ : NOVOTEL  4*

 

13GÜN:               AUCKLAND

Bu  sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben. Serbest Gün..

OTELİMİZ : NOVOTEL   4*

 

14.GÜN:              AUCKLAND/ MELBOURNE /ABU DHABI    15:25 1745 /23:00 06:45+1 

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızı takiben, Öğleden sonra  13:00 e kadar serbest saatlerimiz olacak, daha sonra  uçuşumuzdan 2,5 saat önce  havalimanına transferimiz yapılacak,  yeniden Avustralya ya  dönüyoruz, havalimaından beklemeyi takiben,  eve dönüş uçağımıza işlemlerimizi  tamamlıyoruz.

ABU  DHABI ‘ye yolculuğumuz  başlıyor..Geceleme uçakta

 

 

 15.GÜN:  ABU DHABI /ISTANBUL     09:45  12:50-VARIŞ

 İstanbul a  varış. Turumuzun sona ermesi J

 

UÇUŞ DETAYLARI / ETIHAD HAVA YOLLARI

1 EY  96G 24JAN S ISTAUH*HK12 1405  2030  /E                                          

2 EY 454G 24JAN S AUHSYD*HK12 2215  1905   25JAN M /E                                 

4 EY 461G 06FEB J MELAUH*HK12 2340  0645   07FEB S /E                                 

5 EY  97G 07FEB S AUHIST*HK12 0945  1250  /E                                          

UÇAK SAATLERİ/ DETAYLARI (  SEZON İÇİNDE SAAT DEĞİŞİKLİKLERİ OLABİLİR )

ACENTAMIZ HAVA YOLU TERCİHİNİ GÜN VE GECE SAYISI EKSİLMEDEN – DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.

ÖRNEK UÇUŞ SAATLERİ TABLOSU.

 

Bu güzergahı ;  Tur  hareketinden önce ;içerik aynı kalmak şartı ile;şehirlerin ziyaret sıralaması değişebilir;Bu hak acentamız da  saklıdır.    

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN SERVİSLER :

İstanbul’dan İstanbul’a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı;

Avusturalya  ve Yeni Zelanda  bazı iç hat  uçuşlarda  taşıma hakkı 15kg dır.üstü ağırlılara ücret alınabilmektedir.

 TÜRSAB Seyahat Sigortası  //  1 SINIF  OTELLERDE KONAKLAMA.

4 GECE SYDNEY 3 GECE AUKLAND 3 GECE MELBOURNE  2GECE HOBART ; TOPLAM 12 GECE /15 GÜN

ARA UÇUŞLAR ,  MELBOURNE/ AUCKLAND /SYDNEY/HOBART(TAZMANYA)

AUCKLAND PANAROMİK ŞEHİR TURU

MELBOURNE PANAROMİK ŞEHİR TURU

SYDNEY PANAROMİK ŞEHİR TURU

HOBART ŞEHİR TURU

MELBOURNE/AUCKLAND/SYDNEY /HOBART HAVALIMANI-OTEL TRANSFERLERİ

TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

 

Önemli UYARI :

** Avusturalya  ve Yeni Zelanda  gümrük  kontrolleri ve uygulamaları gereğince ; yanınıza yiyecek-içecek almanız ; istenmemektedir. Lütfen  bu kurala  uymaya  özen gösteriniz.

 

*İsteğe  bağlı  tertip edilen extra  turlar yeterli sayı sağlanamazsa (10 kişi) ;iptal olabilir yada katılımlı Bölgesel gruplara dahil olarak turlar yapılır. (İngilizce rehberlik ile)

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 TR- çıkış  harcı (15 TL)

 AVUSTRALYA VE YENİ ZELANDA  Vizeler (185 €) Vizeler Ankara’dan alınmaktadır. Acenta kontrolünde yapılır. 

Diğer belirtilmemiş tüm yemekler ve dahil yemeklerdeki içecekler.   

Yerel servis tipleri toplamı (150€)** Yeni Zelanda  çıkış  harcı 25NZD

HAREKET NOKTAMIZ

07 Şubat 2016,

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN