Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Papua Yeni Ginea - Iriyan Jaya 21 Şubat 2016

 

              Jayapura Wamena Balieam Vadisi  Endonezya- Iriyan Jaya ve Bali 

                        Vamino Madang Goroka P Moresby  Papua NewGinea

                      ‘’ Saklı kabile Hayatları;  Kelle avcıları ve Yamyam köyleri ?.  ‘’  

                                                         5970 Euro

 

 

PROGRAMIMIZ

 

 

1.GÜN:                                ISTANBUL  -DOHA-SINGAPUR                            18:45 23:55

İstanbul SABIHA GÖKÇEN  havalimanında  QATAR  Havayolları kontuarı önünde 16:00 da   Ekibimizle buluşma c.in işlemleri takiben  18:45 ‘da Doha’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben , çok kısa bekleme ve  Singapura ‘a doğru yolculuğumuz  devam ediyor, Geceleme uçakta

 

2.GÜN:                                                         SINGAPUR                                                      01:30  13:55  

Saat 13:55 ‘de Singapur’a ulaşıyoruz, 1 gece Singapur da Otelimizde konaklamak üzere , havalimaınından ayrılıyoruz, otelimize yerleşme,  serbest saatlerde dinlenme  ..Geceleme otelimizde Singapur’da.

 

3.GÜN:              SINGAPUR -PORT MORESBY                    20:20 05:20+1

Sabah kahvaltımızı takiben uçak saatimize kadar serbest saatlerimiz olacak daha sonra  havalimanına transfer ve  akşam 20:20’de Papua Air Niugini havayolları  uçağı ile  PAPUA YENİ GİNE  başkenti Port Moresby’e uçuşumuzu  yapıyoruz, geceleme uçakta olacaktır.

4.GÜN :         PORT MORESBY / GOROKA   08:00 09:00                                                                Sabah Port Moresby Havalimanına ulaşmamızı takiben, İç Hat terminal  salonuna geçiyoruz  ,Şimdi istikametimiz GOROKA şehri, Havalimanında bizi karşılayan rehberimizle otelimize transfer.  Varışımızı takiben , tam günlük Goroka şehir turu ve Gahavishuka National Park ziyaretimizi yapıyoruz ve  kahve plantasyonları ve yapım fabrikalarını da göreceğiz. Goroka Dağı’nda yaşayan Agibu ve Amosa köylerindeki kabilelerin kadınlarısavaş yaşanmaması için 10 yıldır doğan erkek çocuklarının hepsini öldürdü. Agibu köyünden Rona Luke“Kabileler arasındaki savaş 20 yıldır devam ediyordu. Doğan erkek çocuklar büyüdüklerinde savaşçı oluyordu. Kadınlar karşılıklı erkek çocukları öldürmeye karar verdi. Bu zamana kadar kaç çocuğun öldürüldüğünü bilmiyorum ama çok korkunç ve kabul edilemez bir şeydi. Ancak mutluluğumuz için bunu yapmak zorundaydık” dedi. Ancak savaş yaşanmaması için yapılan bu uygulama her iki tarafta da erkek nüfusunu bitirme noktasına getirdi. Şimdi iki kabile arasında kurulan barış komitesi sayesinde bu uygulamaya son verildi.  Goroka  yerel Papua köylülerinin doğal yaşamlarını ve ilginç yöresel kıyafetlerini hatta fırsatımız olur ise  bize özel  şovlarını izleme imkanımız olacaktır.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN:                     GOROKA   “DAİMİ BAHAR”   -    MADANG    (BİSMARK DENİZİ )                                                                     Sabah kahvaltımızın ardından BİSMARK denizi kıyılarının en büyük şehri Madang’a doğru yola çıkacağız, 295 km lik bir kara yolculuğu yapacağız, yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecektir.Madang’a varışımızı takiben konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz, Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Madang Bismark denizi olarak bilinen Papua Yeni Gine ülkesinin Batı sahilleridir. Geceleme  otelimizde.

6.GÜN:                     MADANG   / VANIMO  08:35 10:00  (İÇ HAT UÇUŞU)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben , havaliamına geçiyoruz, Papua Yeni Gine ‘nin Kuzey Batı bölgesine SEPIK yöresine doğru , uçuşumuzu  yapacağız, Vanimo kentine varıyoruz,küçük bir  balıkçı ve liman kenti olan Vanimo , sessiz ortamı ve bozulmamış doğası ile vede kıyı bandındaki Sörfçüler için ideal dalgaları ile  Sörfçü Cenneti olarak bilinir, Bu gün konaklayacağımız mekan bir  Misafirhane, küçük bir  otelde konaklayacağız, Akşam yemeği,de

7.GÜN:                     VANIMO –MUSU-  JAYAPURA ( BATI PAPUA/ ENDONEZYA)

Bu sabah erken saatlerde otelde alacağımız kahvaltımızı takiben , karayolu ile Endonezya yarafına geçmek üzere yola  koyuluyoruz, Musu köyü Yeni Gine tarafında göreceğimiz  son yerleşim, daha sonrasında Yeni Ginea –Endonezya  hudut bölgesine ulaşıyoruz, Giriş işlemlerimizi  tamamladıktan sonra, artık  BATI  PAPUA  yada  IRIYAN JAYA eyaleti olarak bilinen  Endonezya topraklarındayız. Yaklaşık 3 saat  sürecek bir yolculuktantan sonra Batı Papua’nın en büyük liman şehri ve bölge başkenti JAYAPURA’ya ulaşıyoruz. Jayapura  hareketli bir  ticari yaşama sahip, deniz kıyısında bir  şehirdir, bölgenin en hareketli ekonomik hayatı bu çevrede olmaktadır. Geceleme ve akşam yemeği Otelimizde alınacaktır.

8.GÜN:         JAYAPURA –WAMENA- KUZEY BALIEM VADİSİ 08:00 09:00

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben ,sabah 08:00 uçağı ile  Wamena’ya doğru yolculuğumuz başlıyor, yaklaşık bir saat  sürecek bir uçuştan sonar orta PAPUA  bölgesi , Baliem vadisi yöresine ulaşıyoruz. Yerel araçlarımızla  ve yerel Papua köylüsü rehberimizin eşliğinde turumuza  başlamadan once eşyalarımızı  otelimize bırakıyoruz, turumuz  başlıyor, Baliem Vadisini ziyaretimiz  esnasında  Jibama Geleneksel Pazarını göreceğiz. Kısa bir  molayı takiben,

YÜRÜYÜŞ  turumuz başlıyor, (mİsafirlerimiz  Yürüyüş için bugünün sabahında , ayakkabı ve kıyafetlerini ayaralmalarını tavsiye  ediyoruz) , Küçük köylerin içersinden geçerek Kuzey Baliem Vadisini  keşf ediyoruz. Yürüyüş turumuz ve köy ziyaretlerimiz  yaklaşık 2 saat sürecektir.

Baliem Vadisi  denilince  aklımıza, meşhur DANİ KABİLESİ  gelmektedir,  izole bir hata sürmüş, yeni yeni digger insanlarla  temasları başlamış, Papua yöresnin en köklü kabilisi olan Danilerin yaşamlarına ve ortamlarına tanık oluyoruz. Akşam saatlerinde otelimize  dönüyoruz, Akşam Yemeği ve geceleme  otelimizde. , Baliem Pilamo Hotel.

 

9.GÜN:            WAMENA – JIWIKA – WAGA WAGA – WAMENA                                        Sabah kahvaltımızı takiben, yaklaşık 45 dk sürecek bir  yolculukluktan sonar Jiwika köyüne ulaşıyoruz, daha sonar 20 dk lık bir yürüyüşten sonar 250 yıllık bir Mumya ziyareti gerçekleştireceğimiz bir köye geliyoruz.Buradan yürüşümüze  devam ederek, Dani kabilesinin bizler için GELENEKSEL DANSLAR larine gösterecekleri köy meydanına ulaşıyoruz, Batı Papua ‘da göreceğimiz en sıradışı  kültürel gösteri olacak, bu deneyimi yerel insanlar arasında yaşadıktan sonar yeniden Wamena’ya döneceğiz.Akşam yemeği yerel bir  restoranda alınacak, geceleme Wamena da otelimizde.

10.GÜN:                   WAMENA  /JAYAPURA      09:00 10:00                               

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızı  takiben Trigana Havayolları ile  yeniden Jayapura’ya  dönüyoruz, varışımızı takiben SENTANİ GÖLÜ TURU nu yapmak üzere tekneye yerleşiyoruz, turumuz  esnasında Asei adasını ziyaret edeceğiz, trumuzun sonunda  yeniden otelimize  dönüyoruz. Geceleme otelimizde Jayapura’da.

 

11.GÜN:                   JAYAPURA /DENPASAR (BALİ )    09:30  13:00                           

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı takiben , havalimaına  geçiyoruz..Denpasar(Bali) ye yolculuk.. Varışımızı takiben 1 gece konaklayacağımız otelimize geçiyoruz..

Geceleme  otelimizde. Bali’de

 

12.GÜN:                   DENPASAR (BALİ )-DOHA          23:55  05:45+1

Bugün otelimizde alacağımız  kahvaltımızı takiben, BALİ ŞEHİR TURU yapacağız, şehir turumuzun son bölümünde  el işleri merkezini ziyaret edeceğiz, turumuzu takiben,  uçak saatimize kadar serbest saatlerimiz  olacaktt, havalimanına transfer..Doha yolculuğumuz  başlıyor..Geceleme  uçakta.

 

13.GÜN:                   DOHA-ISTANBUL           07:40  11:30

Doha’da kısa bir bekleme, ve Istanbul’a  uçuşumuz, Varış ve turumuzun sona ermesi.

 

 

UR ÜCRETİ
   
        NORMAL SEZON ÜCRETİ
Çift Kişilik Odada Kişi Başı
             
                   5970€
Tek Kişilik Odada Kişi Başı
                   
                   6710€

 

ÖNEMLİ UYARI:ACENTANIN  UÇUŞ VE  KONAKLAMA DETAYLARINI ; saat ve  Tur Güzergahını; DEĞİŞTİRME HAKKI SAKLIDIR. Havayollarına  bağlı  saat ve uçuş değişmelerinden Acentamız  sorumlu  tutulamaz.

     Tur Paketi  Sözleşmesi kuralları  gecerlidir.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL SERVİSLER

1)       Tüm Uluslar arası Uçak Biletleri + Tüm İç Hat Uçak Biletleri

2)       Tüm Ulaşım ve transfer Hizmetleri

3)       Programda belirtilmiş Tüm Turlar ve  çevre gezileri, Tüm Bölgelerde Yerel rehberlik ve uzman Mihmandarlık hizmeti

4)       TÜRKÇE  Uzman Rehber hizmeti

5)       Türsab SEYAHAT SİGORTASI paketi

6)       Programda belirtilmiş Tüm KAHVALTILAR- ÖĞLE  YEMEKLERİ-AKŞAM YEMEKLERİ

7)       TUR hareketinden önce Hazırlık Toplantısı , Seyahat Kiti, çanta , tur akış şemaları.

(Bu turumuzun hareketinden 15 Gün önce , katılımcı misafirlerimiz Tur Briefingi için şirket davet edilecekler)

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

·         Papua Yeni Gine Vize Ücreti 65  USD- girişte  ödeniyor.İşlemleri Ankara’dan yapılıyor.

·         WAMENA Özel Bölgesi- Giriş İşlemleri Evrakı -50 USD

        ·        Diğer belirtilmemiş tüm yemekler ve dahil yemeklerdeki içecekler.   

        ·        Yerel servis tipleri toplamı (150€)

 

HAREKET NOKTAMIZ

21 Şubat 2016,

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN