Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Büyük Meksika Küba 23 Şubat 2016

Büyük

MEKSİKA KÜBA

MexICO CITY   Puebla Campeche  TUXLA Merida   Cancun Palenque   Oaxaca  


Havana Varadero Cienfuegos Trinidad Santa Clara

           17 GÜN  4690 Euro

PROGRAMIMIZ

01.GÜN :   ISTANBUL –Paris-MEXICO CITY     06:25 09:05 //13:40 18:50

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali standımızda saat 03:30’da buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında AIR FRANCE Havayolları  ile saat 06:25’de Paris’e hareket. 09:05’de varışı takiben kısa bir beklemenin ardından saat 13:40’da Mexico City uçuşumuz başlıyor.Saat 18:50’de Mexico City’e varışımızın ardından Havalimanında karşılanma ve otelimize transfer.Geceleme otelimizde.                                                 

OTELIMIZ : Krystal Grand Hotel Reforma  

 

2.Gün: MEXICO CITY

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..
Mexico (İspanyolca: Ciudad de México, ) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. 
Akşam yemeğimiz yerel restoranda.Geceleme otelimizde.                                             

 

3.Gün:    MEXICO CITY - Teotihuacan – PUEBLA

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyor ve turumuza  başlıyoruz.Meksiko City’den bir saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket ediyoruz. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret edeceğiz.UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Teotihuacan antik şehrini geziyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamandaKolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkezidir.Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithafedilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı'nı görebilirsiniz. Tur bitiminde Puebla ‘ya geçiyoruz.

Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.

OTELIMIZ : HOTEL PASADA SAN PEDRO

 

4.Gün: PUEBLA – OAXACA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Meksika’nın güneyindeki verimli bir vadide yer alan Oaxaca’ya hareket.

Öğleden sonra, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan ve Meksika’nın en ilgi çekici şehirlerinden biri olan Oaxaca’nın tarihi merkezini görmeye gidiyoruz. Yerel halkın önemli bir kısmı Mikstek ve Zapotek orijinli olduğu için şehirde yerlilerin etkisi daha fazla hissedilmektedir ve 1521’de İspanyollar tarafından ele geçirilen şehirde Santo Domingo Kilisesi vemanastırıyla Meksika’daki barok sanatının en güzel örneklerini barındırmakta.Şehre  varışımızı  takiben , şehrin 40 km dışındaki MİTLA  antik kentini ziyaret için yolumuza devam ediyoruz. Antik  duvar boyaları ve kırmızı  renkli eski saray binası ile dikkat çeken, çok ilginç bir  tarihi şehir olan Mitla  ziyaretmiz  sonrası  kent merkezine geri  dönüyoruz. Öğle yemeğimizi  Mitla’ya yakın bir  noktda  alacağız.

Gecelemeotelimizde olacak.

OTELIMIZ : HOLIDAY INN  CENTRO HISTORICO                                                        

 

5.Gün: OAXACA-  TUXLA

 Kahvaltının ardından,  yolumuza devam ediyoruz.  Virajlı dağ yollarından ilerliyoruz. Bugun turumuzun en uzun araç ile  seyahat  günümüz olacak, mesafe her ne kadar uzun olmasada , yollar virajlı oldugu için, ve alternatif  başka yol olmadığı için, ulaşımda  hayli yavaş ilerliyoruz, dağ manzaraları ve köylerin içinden geçerek ilerliyoruz. Yola molalar  vereceğiz.

Tuxla şehir merkezine yaklaştıktan sonra ,  şehir merkezine geçiyoruz,  kent meydanı ve katedral meydanı göreceğimiz yerler arasında,  geceleme  için otelimize  ulaşıyoruz.

Akşam Yemeği ve   geceleme  Otelimizde Tuxla ‘da.

OTELIMIZ : HILTON GARDEN INN                                                       

 

6.Gün: SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - PALENQUE

Sabah  erken saatlerde   kahvaltımızı  otelimizde yaptıktan sonra  07:30 da yola çıkıyoruz,  İlk  durağımız , San Cristobal Casas , Jovel Vadisi'nde 2100 metrede bulunan San Cristobal de las Casas’a doğru yola devam ediyoruz.1528’de erken sömürge döneminde kurulan ve Chiapas eyaletinin eski başkenti San Cristobal tek katlı evleri,parke taşlı sokakları, kiliseleri, kemer altılarıyla kolonyal mimarinin en güzel örneklerindendir. Şirin şehir, isminiyerli haklarını ilk savunan “Indios” ların babası piskopos Bartolome de la Casas’a borçlu. Bu  küçük şehir  kent meydanını ziyaret ediyoruz.  Cenro Historico;

Daha sonra, dağ köylerinin  içinden geçerek yolculuğumuza devam ediyoruz, bugun Palenque ‘de konaklayacağız.

OTELIMIZ : VILLA MERCEDES

 

7.Gün:   PALEQUE –CAMPECHE

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben ,  antik  PALENQUE  şehri  ziyareti ile  başlıyoruz, otelden 08:00 de hareket  edeceğiz.

UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış harikulade bir Maya antik kenti olan Palenque gezimiz için hareket diyoruz. Nahuatl yerli dilinde Quetzal Dağı olarak bilinen Tumbala Dağları'nın eteklerindeki ve tropikal ormanlar arasından fışkıran Palenque harabeleri şüphesiz dünyanın en etkileyici ören yerlerinden biri ve aynı zamanda Meksika’da ve Orta Amerika’da Maya klasik döneminin en zarif mimari, heykeltraşlık ve kabartma örneklerini oluşturmakta. Palenque, VII. yüzyılda 68 sene hüküm süren kentdevletinin en büyük hükümdarı Pacal döneminde altın çağını yaşamış. Çok sayıdakiyapının arasında BüyükSaray, Kral Pakal’ın mezarının çıkarıldığı Yazıtlı Tapınak-Piramit, Güneş Tapınağı en görkemli olanlardır.

Ziyaretimiz sonrasında , Kuzey Eyaletine  doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk  durağımız  Campeche ,orada gezimize yürüyerek UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan müstahkem şehrin eski mahallelerinin keşfiyle başlıyoruz. Campeche, sömürge döneminde, XIX. yüzyılın ortasına kadar Yucatan yarımadasının en önemli limanıydı.

Öğle  yemeğimizi  yerel bir  restoranda  alacağız.  Geceleme  Campeche’de otelimizde.

OTELIMIZ : BEST WESTERN MAR HOTEL 4*

 

8.Gün:   CAMPECHE UXMAL – MERİDA

Sabaj otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , Campeche’nin kuzeyindeki ve tepe anlamına gelen Puuc bölgesinde yer alan ve V-VI. yüzyıllar arasında kurulan Uxmal antik kentine doğru hareket edeceğiz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan  Merida’ya doğru yola devam ediyoruz. Yucatan eyaletinin başkentinin gezisi sırasında Plaza Mayor meydanının etrafındaki sömürge dönemine ait yapıları görebilirsiniz: Kıta-Amerika topraklarında eski bir piramidin taşları kullanarak inşa edilen ilk katedral San Idelfonso, Casa de Montejo’nun cephesinin müthiş taş işçiliği, magrip tarzı çan kulesi ile Rahibeler Kilisesi, San Cristobal Kilisesi gibi… Gezimizin ardından ÖĞLE  YEMEĞİMİZİ -  Uxmal antik kenti çıkışında yer alan yerel bir Meksika restoranında alacağız.

Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : HOTEL MERIDA

9.Gün:  MERİDA – CHICHEN ITZA – CANCUN

Kahvaltının ardından erken saatlerde, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Chichen Itza keşfinin ardından ünlü tatil merkezi Cancun’a hareket ediyoruz ve öğle saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeğinin ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.                                                      

OTELIMIZ :   CANCUN downtown HOTEL

 

10.Gün: CANCUN                                                                                                                                                                     Tam gün serbest saatler. Cancun da serbest günümüz  olacak..Geceleme  Cancun ‘da otelimizde.

 

11.Gün: CANCUN / HAVANA 16:05 17:25                                                                                                                                

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kısa serbest saatlerimiz olacak.Öğleden sonra Havalimanına transfer yerel Havayolları ile saat 16:05’de Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.Saat 17:25’de Havana’ya varış ve otelimize transfer.                                                                               OTELIMIZ :COMMODORO HOTEL

 

12.Gün: HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD                 

Kahvaltı sonrası Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri üzerinden Trinidad'a gidiş. Panaromik turumuz  esnasında ,Cienfuegos'da Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı'nı (Palacio del Valle)görüyor sonrasında   Trinidad  a hareket ediyoruz. Varış sonrası  , otele yerleşme, otelde akşam .

yemeği ve konaklama. Geceleme otelimizde.                                                                                                     

OTELIMIZ  :CLUB AMIGO COSTA TRINIDAD RESORT    - HERSEY DAHIL – ALL INCLUSIVE                                                                                                  

13.Gün: TRINIDAD – SANTA CLARA (Villa Clara Bölgesi)- VARADERO

Bugün , sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz. Güzergahımız da ilk olarak  Santa Clara  şehri var. Efsane  CHE GUVERA ‘nın  anıt mezarının ve müzesinin olduğu , CHE ile  bütünleşen bir  kent  burası, Burada  CHE Müzesini ziyaret ettikten sonra sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Varış sonrası, otele yerleşme, otelde akşam yemeği ve konaklama. Geceleme otelimizde. 

OTELIMIZ:VARADERO TUXPAN RESORT –HERŞEY DAHİL

      

14.Gün: VARADERO- HAVANA                                                                                                                                                                   Kahvaltı sonrası saat 09.00'da  Havana’ya  doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Havana’ya varıyoruz.  Ve  vakit  kaybetmeden turumuza  başlıyoruz…

50’li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya  çalışıyoruz. . San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz Devrim Meydanıyla başlıyor. Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Şehir turu sonrası  sonra serbest zaman, 

AKŞAM YEMEĞİ  OTELİMİZDE   Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ: EL COMODORO MIRAMAR        

 

15.GÜN: HAVANA                                                                                                                                                                   Kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra öğle yemekli –tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turuna katılabileceklerdir.(90€) Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Vaktimiz el verirse bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde…    

 

16.GÜN: HAVANA – PARIS    21:50  14:05+1                                                                      

Kahvaltı sonrası serbest gün. Serbest zaman sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma. Buluşmanın ardından havalimanına transfer.Saat 21:50 ’de Air France Havayolları ile Paris’e uçuş.Geceleme uçakta.                           

17.Gün : PARİS-ISTANBUL                            18:50  23:15                                                                                                                      Sabah 14:15’de Paris’e varışımızı takiben ,saat 12:35’de İstanbul uçuşumuzu   ..23:15 VE  VARIŞ..                 

UÇAK  DETAYLARI;

AIR FRANCE

 

 

 

 

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz

*İstanbul-Mexico City/Havana- Mexico City Istanbul arasında AF ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hak.

*Yerel Havayolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar

*Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri.

*  3-4* ve butik otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar

*Programda belirtilmiş   Öğle Yemekleri

*Programda belirtilmiş   Akşam Yemekleri

*Trinidad Herşey Dahil Konaklama

*TÜRSAB  seyahat sigortası

* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri  ( grup kişi  sayısı 8 kişinin altında kaldığı hallerde turumuz  Meksika Ofisimizin İngilizce  rehberi  eşliğinde yapılmaktadır )

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servislerimiz

*Kişisel harcamalar

*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

*Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri

*Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

*Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.)

150 € kişi başı Atatürk Havalimanında toplanılacaktır.

*Ekstra Tur ücretleri

*Küba Vize ücreti(50 €)Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

*Meksika Vize ücreti(sorunuz)

*Küba çıkış harcı (yaklaşık 25 €)  Meksika Havalimanı Çıkış Pulu , 60 USD

MEKSİKA VİZESİ, ONLINE  (kolay vize- Ücretsiz  ) alınmaktadır. ABD vizesi olan misafirlerimize Meksika vizesi gerekmemektedir.Küba Vizesini de acentamız evrak gerekmeden sizlere  temin etmektedir-ücreti karşılığı 50 euro ile

 

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  

TURUMUZDA  SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE  MEVCUTTUR.

ÖĞLE  VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI  PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE  DAHİLDİR.

TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ;  SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE  ORGANİZE  EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR.Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar  paket halinde olabilir. Otel Konfirmasyonları Tura 15Gün kala İlan edilecektir.

 

IPTAL KURALLARI :

1-Ejder Turizm tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 5 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir.Tur programını ana içeriği korumayı gözeterek değiştirebilir. Uçuşlarda kullanılan havayollarını, tur ilanlarında yazdığının dışında değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

2-Tüketicinin gezinin başlamasına 40 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda tur ücretinin tamamı iade edilir. Ancak satın alınmış uçak,tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Var ise cezaları yolculara yansıtılır.

3-Özel şartlar dışında tüketicinin gezinin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda alınan tur ücretinin  % 35’i iade edilir.( 2.maddedeki satın alınan hizmetlerin kuralları burada da geçerlidir.) 15 günden daha az bir sürede yapılan iptallerde tüketici iade hakkı talep edemez.

4-Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği yapılamamaktadır.

HAREKET NOKTAMIZ

23 Şubat 2016,

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN