Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Lapland, Kuzey Finlandiya Oulu(1), Rovaniemi(3) 30 Aralık 2015 - 03 Ocak 2016

 

              Yılbaşı  Thy Ve Norwegian Air Ile Tüm Turlar Dahil
                                                                                                               2200€

PROGRAMIMIZ

1. GÜN / 30 ARALIK ÇARŞAMBA                   İSTANBUL-  HELSİNKİ - OULU               

TÜRK HAVA YOLLARI TK 1761 sefer sayılı uçağı ile saat 08:40’da Helsinki’ye hareket. Yerel saat ile 12:10’da Helsinki’ye varışımızın ardından LAPLAND yolculuğumuz başlıyor. Yerel havayoluNorwegian Air ile Helsinki/Oulu uçuşu. Varışta otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Oulu’da otelimizde 

 

2. GÜN / 31 ARALIK CUMARTESİ       RANUA VAHŞİ YAŞAM PARKI – HUSKY SÜRÜŞ DENEYİMİ(20 KM)

Sabah kahvaltısının ardından, şehri arkamızda bırakarak belkide dünyanın en sevimli köpekleri olan huskyleri ziyarete gideceğiz. Bugün kendi takımımızdaki husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz. Bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, kosmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bem beyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yasayacaksınız. Kızak parkurumuz yaklaşık 18 - 20 km, ama hava koşulları ve katılımcıların becerisi sürüş uzunluğunu etkileyebilir.

Husky safarimizin ardindan Restoranimiza geciyoruz  ve acik büfe olarak sunulan öglen yemegimizi aliyoruz.

Ranua Vahşi Yaşam Parkı bölgenin en dip ormanlarında kurulmustur. Parkda yaklaşık 200 çeşit arctic bölge hayvanı bulunmaktadir, Kutup Ayıları, Vaşaklar, Tilkiler, Domuzlar, Yaban Geyikleri ve çok sayıda Kuş bunlardan sadece birkacıdır.Parkta yapacağımız turumuz sırasında mükemmel fotograflar cekme sansina sahip olacagiz ve parkın en özel çifti Venüs ve Manasse kutup ayılarıni firsati bulacağız,

 

Kalkış   : Saat 08:00

Süre    : Tümgünprogramimiz 7-7,5saatsürecektir (transferlerdahil)

Ranua Vahşi Yaşam Parkı Rovaniemi’ye sadece bir saat uzaklıkta Oulu’ya ise 2 saat uzakliktadir

Rovaniemiye dönüsümüzün ardindan otelimize yerlesme GALA YEMEGI ve SIHIRLI LAPLAND programimiz ile devam ediyoruz.

 

19:00 ÖZEL YILBAŞI PROGRAMI

Saat 19:00

(Aksam yemegimiz otelimizde zengin acik büfe olarak sunulan Gala yemegi olacak)

Bugün sihirli bir yilbasi macerasina baslamadan önce saat 19 da otelimizdeki Yilbasi Gala yemegine katiliyoruz. Gala yemegimizinhemenardindan SIHIRLI LAPLAND programimizbasliyor.

 

SİHİRLİ LAPLAND

Laponya’dakiyaşamda her seydoğanınanlaşılmasınabağlıdır. Laponya’dayaşayan her insangökyüzününbüyülüışıkları, ormanları, suları, karvebuzlarıilekişiselbirilişkisivardır. Bu yüzdenLaponya’dadoğanıngücünesaygı, nezaketvegüçlüduygularlagüvenvardır. Bu “YeniYıl” için size Dünya'nınruhunutatmayayaşamayadavetediyoruz.

Saat 21:00’de Otelimizden Arctic Circle Wilderness Rovaniemi’ye transfer (30 dk)

Saat 21:30’da KuzeyKutbuçizgisiiçindeyeralanveAhşaptanyapılmışolanmekanizmamızagitmedenöncekaranlıkormandarehberimizeşliğindekısabiryürüyüşyapacağız (yaklaşık 800 metre). Hiçbirsokakışığıolmayanbuyolda size yolgösterenağaçlarıhissetmenizvekaranlığınortasındayönünüzütespitetmekicin mum ışıklarınıbulacaksınız. Mum ışıklarınıtakipederekAhşaptanyapılmiş Wilderness kulübemizevaracağız.

 

Doğa ile konuşan buadam, yeni yilin size şans getirmesi için özel bir tören yapacak. Her birimiz önümüzde ki yıl ulaşmak istediğimizen büyük hayallerimizi yazarak Şaman’a vereceğiz. Şaman sizin hayallerinizin yazildığı kağıtları kutsal ateşe atarak dileklerinizin gerçeklesmesi için gizli fısıltılarla doğanın en güçlüsü olan ateşten yardım isteyecek. Bu dileklerinizin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ile ilgili bilgiyi ise Türklerin degeleneklerinde olan kurşun dökme seromonisini yaparak sizlere tekte kaktaracak. (Kurşun dökme işlemi bir nevi Şaman falı olarak adlandırılmaktadır. Şaman su da şekil değiştirmiş olan kurşunlardan sizin geleceginizi okuyacaktır).

ŞamanYeni Yıldan önce bizden ayrılacak ve dileklerimizin gerçeklesmesi için bizi kutsadığı ateşin etrafında sıcak içeceklerle bırakacaktır.

Saatgece 00:00’da 2016 gelenekselköpüklütostiçin "Kuksa" denilenahşapbardakkullanacak. Kulübeiçindekesinliklehiç cam yoktur. Veeğerşansbizimtarafımızdaise, bulunduğumuzyersadeceşehirdenatılanhavaifişeklerideğilaynızamandagökyüzündedansedenKuzeyışıklarınıgörmekiçin de harikabiryer. Hazırolduğumuzdasaat 00:30’da otelimize transfer (30 dakika)

 

Sabah kahvaltısı

Saat 12:30’da “Santa Claus Safarisi” başlıyor. Bu keyifli yolculukta geyik çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz. Yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken Türklerin’de geleneklerinde olan Şamanların hikayelerini dinliyoruz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Kuzey Kutup Geçiş Sertifikası” da alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, Kuzey Kutup Dairesi’nde yer alan Santa Claus Köyü’nü ziyaret edeceğimiz bu turumuzda Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Alışveriş için serbest zamanın ardından otelimize hareket.Geceleme rovaniemi’de otelimizde

 

”Santa Claus Safarisi” turuna dahil olanlar:

Termal kiyafetler, Ren Geyigi Çiftliği ziyareti, Ren Geyiği kızak yolculuğu ve Ren Geyiği sürüş sertifikası, Şaman töreni ve Kuzey Kutup dairesi geçis belgesi, sıcak içecekler, Noel Baba köyü ziyareti ve Noel Babayla bulusma (isteğe bağlı), Öğle yemegi ve Türkçe rehberlik hizmeti.

 

Süre 6 Saat

4. GÜN / 02 OCAK CUMA         BUZDA BALIK AVI – BUZ OTEL – KUZEY IŞIKLARI SAFARİSİ

Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin belirteceği saatte buluşma. İlk olarak Glass Igloolar ve Buz otelin olduğu kompleksi ziyaret ediyoruz. Ardından Buz otelin hemen yakınındaki donmuş nehirde buzda balık avına çıkıyoruz.

Dahil olanlar; Termal kıyafetler, transferler, yaklaşık 2 saat süren Husky Safarisi, Çocuklar için kızak, sıcak içecekler.

Karla kaplı ormanlar ve donmuş nehir üzerinde Arctic yasamın tadına varacağımız bu tur Kuzey ışıklarının en önemli safarilerinden biridir. Eğer şansımız var ise, ay ve yıldızlar tarafından aydınlatılmış parlak bir gökyüzünün altında kar motorlarımız ile yaklaşık 2 saat boyunca kuzey ışıklarını yakalamaya çalışacağız. Sıcak içecekleri yudumlarken kamp ateşi ile ısınacağımız bu turumuzun tadını çıkarırken Kuzey Işıkları Lapland hakkında daha fazla bilgi edineceğiz. Bu turumuzun kalkış saati akşam 18:00 ve yaklaşık 3 saat sürecektir.

 

Dahil olanlar; Termal kıyafetler, gidiş dönüş transfer, rehberlik

5. GÜN / 03 OCAK PAZAR                               ROVANIEMI - HELSİNKİ - İSTANBUL ucak

Sabah kahvaltısınınardındanhavalimanına transfer. Yerel havayolu ile Rovaniemi/Helsinki uçuşu. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından TÜRK HAVA YOLLARI TK 764 sefer sayılı uçağı ile akşam saat 18:25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21:50’de İstanbul’a varış.

ÜCRET:

Yetiskin : 2200€
Cocuk 8-12 yas :1890€
3. Kisi Extra Yatakli Konaklama 1980€

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile İstanbul/Helsinki/İstanbul arası uçak bileti bedeli

►Norwegian Hava Yolları ile Helsinki/Oulu – Rovaniemi/Helsinki arası uçak bileti bedeli

►Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri bedeli

► Programda belirtilen tüm transferler

► 01 gece Oulu’da 4* Sokos Hotel Arina’da konaklama  

► 03 gece Rovaniemi’de 4* Scandic Otelde konaklama 

► 04 Sabah kahvaltısı

►02 Öğle yemeği

►Yılbaşı GALA akşam yemeği

►Husky Safari turu

► Ranua Vahşi Yaşam Parkı turu

►Santa Claus Safarisi turu

►Buz Otel turu

►Buzda Balık Safarisi turu

► Snow Mobile (kar araçları) ile Kuzey Işıkları turu

TÜRKÇEyerel rehberlik hizmetleri

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER        

► Finlandiya Schengen vize ücreti (140 €) ► Kişisel Harcamalar ► Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınacak içecekler


NOTLAR

► 3 kişilikodalarda 3. yatak uygulaması olmayıp 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

► 8 yas alti cocuklar programa kabul edilmeyecektir.

►LacivertveYeşilPasaportlarınGEZİ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 (ALTI) AYgeçerliolmasıgereklidir.

Acentamız gereklidurumlardaiçerikaynıkalmakşartıyla program günlerindedeğişiklikyapabilir.

► Tur sırasındaunutulan, kaybolan, çalınaneşyalardan acentamız sorumlu değildir. 

►Seyahatinizesnasındalütfenyanınızdaherhangibirşekildeambalajlıveyaambalajsızbiryiyecektaşımayınız.

►Vergilerdeolabilecekdeğişikliklerveulaşımfiyatlarındameydanagelebilecekartışlarfiyatlarayansıtılacaktır.

Acentamız havayoluileyolcularımızarasındaaracıkonumdaolup, 28.09.1955 LaheyProtokolünetabidir. Uçuşöncesindehavayoluveuçuşdetaylarıdeğişebilir, uçuşsaatlerininharekettarihinden 24 saatönceteyitedilmesigerekmektedir. Yolcularımızsaatdeğişikliğiriskinibilerekvekabulederekturu satın almışlardır.

 

Rovaniemi, Finlandiya'nın kuzey bölgesinde Kuzey Kutup dairesi üzerinde yer alıyor. Bulunduğu yer itibariyle Kasım’dan Nisan’a kadar bölge karlar altındadır. Yazın ise 21 Haziran gününde özellikle güneş batmaz ve yaz boyunca da genel olarak güneş ışığı ortalama 20 saatin üzerinde görülebilir. Rovaniemi ayrıca Noel Baba'nın evinin olduğu yerdir. Her yıl binlerce turist Noel Baba'yı kendi evinde ziyaret eder, Noel Baba’nın Elf’leri ise gelen misafirlere hikayeler anlatır. Kış mevsimi kendisine has aktiviteleri sayesinde daha kalabalıktır. Yazın ise batmayan güneşi ve muhteşem doğasıyla kesinlikle görülmeye değerdir.

 

 

 

HAREKET NOKTAMIZ

30 Aralık 2015,

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN