Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Şeker Bayrami Romantik Avrupa Ljubljana (1) -Hallstatt -Ausburg (2) - Lugano Como(2)-Venedik (2) 05-12 Temmuz 2016

ŞEKER BAYRAMI

ROMANTİK AVRUPA

Ljubljana (1) -Hallstatt -Ausburg (2) - Lugano

Como(2)-Venedik (2)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

Ankara’dan Ankara’ya

05 Temmuz 2016 Hareket… 7 Gece

Avantajlı Ekstra Tur Paketi :Öğle yemekli Bled Gölü ve Köyü (55 euro) + İsviçre Alp Köyleri (35 euro)

Verona & Garda Gölü & Sirmione Köyü (70 euro)  + Venedik Gondol turu (25 Euro)

Turlarımız paket (toplu) olarak alındığında 185 Euro yerine 150 Euroolacaktır.

 

PROGRAMIMIZ

 

1.Gün                    ANKARA – İSTANBUL – LJUBLJANA

Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 03.30’da hazır bulunulması ve check –in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2115 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:00’da İstanbul’a hareket, saat 07:00’de İstanbul’a varış. Yapılacak aktarma sonrası Türk Havayollarının TK 1061 sefer sayılı uçağı ile saat 09.15’te İtalya’nın sınır komşusu Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya hareket edeceğiz, saat 10.30’da Ljubljana’ ya varışın ardından özel otobüslerimizle Ljubljana panoramik şehir turu. Vodnik Meydanı, Ljubljana Kalesi, St. Nikolaja Katedrali, ZmajskaMost, Eski Meydan, Tarihi Çeşme ve Halk Meydanını göreceğiz. Şehir turunun ardından otelimize transfer edileceğiz. Arzu eden misafirlerimize ekstra olarak organize edilecek olan öğle yemekli Bled Gölü ve Köyü turuna katılabilirler (55 euro).Bled, Avrupa’ nın en güzel 10 köyü listesine girmiştirve  buz devrine ait Bled Gölü ile ünlüdür. Bu onu büyük bir turistik cazibe yeri yapar. Gölün ortasındaki küçük bir  adanın üzerinde bir kilise vardır. Ziyaretçiler sıklıkla iyi şans dilemek için onun zilini çalarlar. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelinizde.

                                                     

2.Gün                    LJUBLJANA–HALLSTATT KÖYÜ –  AUSBURG

Sabah kahvaltının ardından Hallstatt’a hareket.Hallstatter gölü kıyısındaki bu şirin yer, sizi gördüğünüz anda etkisi altına alacak. Her köşesi size yaşam ilhamı verecek. Bu köy UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine eklenmiştir. Köyün manzarasını izlerken içindeki dinginlik sizi huzurlu hissettirecek.Masallar diyarının, başkenti derinliğini taşıyan bu iki mekân sizi çok etkileyecek. Tur bitimindeAusburg’a transfer ve panoramik şehir turu.Augsburg, Almanya'nın tarihi açıdan en önemli ve en güzel şehirlerinden biridir. Şehrin sokaklarında yürürken biraz hayal gücüyle bir Rönesans Prensinin nasıl hissettiğini anlayabilirsiniz.Günümüzde uluslararası bir ticaret metropolü ve sanatın merkezi olan bu şehir tarihi yapıları, düzeni ile sizi etkisi altında bırakacak. Geceleme otelinizde.

 

3.Gün                    AUSBURG

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Romantik Yol turuna (90 Euro) katılabilirler. İlk durağımız Rothenburg. Hiçbir yerde Orta Çağ burada olduğu kadar korunmamıştır. Burayı gezerken zaman mı durdu diyebilirsiniz. Eski evleri, sessiz mekanları ve köşeleri, kuleleri, kapıları, setleri, depoları ve şarap evleri ile eski şehri gezen buna gerçekten inanabilir. Rothenburg’ un ardından Würzburga hareket ediyoruz. Würzburg, Main Nehri’ nin yanında küçük bir şehirdir. Gezimizde, Kraliyet Sarayı, Rezidenz Platz ve Katedral’ı göreceğiz. Ardından 12.yy’dan kalma Wikersheim Kasabasını görüp rotamızı Dinkelsbühl ‘a çeviriyoruz Almanya'nın tarihi açıdan önemli şehirlerinden biri olan Dinkelsbühl Romantik yolun kuzey kısmında yer alır ve kuzey kısmındaki 30yıl savaşlarının da yaşandığı önemli 3 şehirden biridir. Tur bitiminde otelimize döneceğiz. Geceleme otelinizde

 

4.Gün                     AUSBURG–LUGANO–COMO

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Como’ ya hareket ediyoruz. Yol üzerindedileyenler ile ekstraorganize edilecek olan İsviçre Alp Köyleri Turu’na katılabilirler (40 euro). Süt, peynir, kek ve çikolataları ile ünlü olan İsviçre Alp köylerini geziyoruz. Tur bitiminde İsviçre’nin İtalya sınırındaki Lugano ve Como Gölünü panoramik olarak görüyor ve sonrasındaotelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

5.Gün                    COMO

Como’ da otelimizde aldığımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstraorganize edilecek Aosta Vadisi ve Mont Blanc turuna katılabilirler (70 Euro). Aosta' ya yerleşim tarih öncesi zamanlarda başlamış. Aosta MÖ 11 yılından sonra Roma İmparatorluğu'nun bölgesi olan, Yeşil Alpler' in başşehri ilan edilmiştir. Bu nedenle şehir, eski Roma kalıntıları, kiliseler, antik kaleler ve büyüleyici müzeler ile dolup taşmaktadır. Aosta, tarihi ve kültürel yapılarını çevreleyen Alp dağları arasında, doğa harikası bir görünüme sahiptir. Aosta’ yu geride bırakarak Mont Blanc’ a doğru yola çıkıyoruz. Mont Blanc 4.792 m yükseklikle Alpler'in ve Avrupa'nın en yüksek dağıdır. Dağın zirvesi, yüksekliği 2.440 m yamaçları 28 metreye ulaşan kalınlıkta buz ile örtülüdür. Mont Blanc’ a vardığımızda gerçekten nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Dağın muhteşem manzarasını izlemek, yürüyüş yapmak ve kartpostal görüntüsünde fotoğraflar çekebilmeniz için serbest zamanda bulunacağız. Geceleme otelinizde.

 

6.Gün                    COMO– VENEDİK

Como’ da otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Venedik’ e gitmek üzere yola çıkacağız. Yol üzerinde dileyenler ile ekstra olarak Verona & Garda Gölü & Sirmione Köyü turu(65 Euro). Turumuzda Roma Arenası, Romeo ve Juliet’in evi, Senyörlük Sarayı, Dante ve Erbe meydanları görülecek sonrasında ise yine Italya’nın doğa harikası göllerinden olan Garda Gölü görülecektir. Tur bitiminde Venedik’e hareket. Akşam saatlerinde otele varış. Geceleme otelinizde.

 

7.Gün                    VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehir turu için hareket. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Murano&Burano turuna katılabilirler (45 Euro). 10.yy’da başlamış olan Cam işçiliği sanatının en güzel örneklerini görebileceğiniz ve hatta satın alabileceğiniz bu turumuz bitiminde serbest zaman. Arzu edenler Gondol turuna katılabilirler (25 Euro). Otele transfer. Geceleme otelinizde.    

 

8.Gün                    VENEDİK – İSTANBUL– ANKARA

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, havalanı transfer saatine kadar serbest zaman geçireceğiz. Arzu edenler ile ekstraOutlett turu (25 Euro)Venedik havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK1870 sefer sayılı uçağı ile 19.20’de İstanbul’a hareket edeceğiz, gece saat 22.45’de İstanbul’a varacağız ve yapılacak aktarma sonrası Türk Havayolları’nın TK 2192 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:35’te  Ankara’ya hareket , saat 02:40’ta  Ankara’ya varış ve turumuzun sonu.

 

3* & 4* Oteller

(Yarı Merkezi)

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

05 Temmuz 2016

799 Euro

210 Euro

749 Euro

150 Euro

 

 

***Venedik’deDiPiave, Treviso veya Padova bölgelerinde, Como’ da Varesse ,Lamazzo, Malpensa bölgelerinde konaklanmaktadır.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

—Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Ankara / İstanbul (IST) – Ljubljana / Venedik –İstanbul (IST) / Ankara gidiş dönüş uçak bileti,

—Programda belirtilen otellerde 7 gece odakahvaltı bazında konaklamalar,

—Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

—Programda belirtilen Ljubljana Hallstad, Ausburg, Lugano, Como ve Venedik panoramik şehir turları,

—Özel tekne ile Venedik-San Marco adasına geçiş,

—Otel vergileri & Turist şehir vergileri.

—Profesyonel rehberlik hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

— İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)

— Müze ve ören yerleri girişleri,
— İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri (5 Euro),
— İsteğe bağlı çevre gezilerindeki öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler,
—Kişisel harcamalar
— Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

ÖNEMLİ NOTLAR

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden ve lokasyonlardan fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentamız sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

 

VİZE

***T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.

***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

*** Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. ***Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

HAREKET NOKTAMIZ

05 Temmuz 2016, 06:00

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN