Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Büyük Balkanlar Turu 8 Ülke 5 Başkent Kesin Çıkışlı 21-30 Mayıs 2016

BALKANLAR 8 Ülke 5 Başkent

Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan
Sofya, Belgrad, Vişegrad, Saray Bosna, Mostar, Dubrovnik, Kotor, Budva, Tiran, Ohrid, Manastır, Üsküp, Selanik, Kavala ve çevrelerini içeren dolu dolu bir tur. 4 yıldızlı kaliteli otellerde konaklayacağız. Extra turumuz olmayacak ve gezdiğimiz yerleri doyasıya gezeceğiz.

Ankara-Eskişehir ve İstanbul gruplarımızla birlikte yapılacak bu keyifli yolculuğa bekliyoruz.

Kesin çıkışlı bu turumuzu kaçırmayın.

PROGRAMIMIZ

1.Gün  İstanbul Sofya   ( 559 KM )  21 Mayıs
Belirlenen noktadan  21.00’da  hareket ediyor; Edirne yolu üzerinden Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Bulgaristan’ a giriş yapıyoruz.

2.Gün Sofya 22 Mayıs
Sabah saatlerinde Sofya’ya ulaşıyor; otelimize erken check in yapıyoruz. Rehberimizle öğle saatlerinde lobide buluşuyor ve Sofya turuna çıkıyoruz.  Turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan AleksandrNevski Katedrali’ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane’nin ve Sofya Üniversitesi’nin görülmesi sonrasında, mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası’nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu’nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii’yi görüp, daha sonra Meclis Binası’nın yanından yürüyerek şehrin simgesi Sofya Heykeli’ni gördükten sonra  Aya Nedelya Kilisesi çıkıyor karşımıza.  Banyabaşı Camii(Seyfullah Efendi Camii) ziyaretinin takiben serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  


3.Gün Sofya Belgrad  ( 395 KM ) 23 Mayıs
Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Belgrad için hareket ediyoruz. Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda; Kale MeydanıAskeri Müze, İstanbul KapıSaat KulesiDamat Ali Paşa Türbesi Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet MeydanıTerazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzu müteakip otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  

  

4.Gün Belgrad,  Vişegrad,  Saray Bosna ( 338 KM ) 24 Mayıs
Otelimizde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor;  ilk olarak Vişegrad’da bulunan 2007 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine eklenen Drina Köprüsü’nü ziyaret ediyoruz. Bu tarihi köprü, Osmanlı İmparatorluğu’nun ünlü Sadrazamı Sokullu Mehmet Paşa tarafından Mimar Sinan’a 1577 yılında Drina Irmağına inşaa ettirilmiştir. Taş bloklar şeklinde kesme taşlardan inşa edilmiş Drina Köprüsü 180 metre civarı uzunluğa ve 7 metre kadar genişliğe sahiptir.  Sokollu Mehmed Paşa Köprüsü olarak bilinen köprü , Mehmet Paşa Sokuloviç olarak da bilinir. Ardından Bosna Hersek’in Başkenti Saray Bosna’ya hareket ediyoruz.  Bosna’ya varışımıza istinaden 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan şehirde turumuzu yapıyoruz. Meşhur Baş Çarşı,Tarihi Osmanlı Hanı, Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğimiz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  

  

5.Gün Saray Bosna, Mostar, Dubrovnik ( 270 KM ) 25 Mayıs
Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar gezimizde Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar turumuzun  ardından ilk olarak , BlagajDervişTekkesi’ni geziyoruz. Sonraki durağımız; Poçitel. Bu önemli Türk Köyü’nü gezdikten sonar Trebinje’ye hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Trebinje’de otelimizde.

  

  

6.Gün DubrovnikKotorBudva  ( 151 KM ) 26 Mayıs
Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında  Dubrovnik Şehir Turu için otelimizden ayrılıyoruz.  İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından Dubrovnik uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu, muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran şehirde, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından Kotor’a doğru yola çıkıyoruz. Korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a geçiyoruz. Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Kısa bir yolculuğun ardından Budva’ ya varıyor ve şehir turumuzu yapıyoruz. yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Budva’da otelimizde.

  

  

 7.Gün Budva Tiran Ohrid  ( 315 KM ) 27 Mayıs
Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında  ilk olarak . Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem Sveti Stefan adasını  görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran'a hareket ediyoruz. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panaromik turumuzda; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı  göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Ohri’ye doğru yola çıkıyoruz. Varış saatimize göre Ohri Şehir turumuzu yapıyoruz. UNESCO'nun KültürMirası Listesi'ndeki şehirde; Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Antik Tiyatro, Hacı Turgut Camii ile Türk Çarşısını geziyor ve Meşhur sedef takılarından alışveriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  

  

8.Gün Ohrid Resne Manastır Kalkandelen Üsküp  ( 270 KM ) 28 Mayıs
Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında  ilk olarak güzergahta bulunan Resne’ye uğruyoruz Resne’li Niyazi’nin Sarayı ilk ziyaret yerimiz. Ardından Manastır’a geçiyoruz.  ziyaret ediyor ve burada fotoğraf molası veriyoruz.  Atamızın eğitim gördüğü askeri liseyi geziyoruz. Sonrasında yapacağımız turda Şirok Sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Osmanlı’dan kalan Orduevi görülecek olan yerler arasındadır.  Gezimiz bitiminde 2 saatlik bir otobüs yolculuğun ardından Tetovo ( Kalkandelen )’ ya varıyoruz. Kalkandelen‘de Alacacami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyıldakurulanBektaşiHarabatiBabaTekkesi’ni ve bir mimari ese rolan AlacaCamii’yi ziyaretediyoruz.. ArdındanÜsküp’e hareket ediyor. Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda;  YahyaPaşaCamii, SaatKulesi,TürkÇarşısı, İsaBey Camii, Mustafa PaşaCamii, MuratPaşaCamii, Kapan Hanı,Sulu Han, Davut  ,TaşKöprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve DavutPaşaHamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türkçarşısı’nagidiyor ve TürkÇarşısı’nda ki tarihi eserlerigörmeye başlıyoruz Göreceğimiz birdiğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşaa edilmiş olan Üsküp‘tegünümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşaa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16.yüzyıldainşaedilmiş saat kulesi’ni, 14. Yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa BeyCamii’ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  

  

9.Gün Üsküp Selanik  ( 258 KM ) 29 Mayıs
Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Selanik’e hareket ediyoruz. Varışı takiben şehir turunu yapıyoruz. Atamızın evi, kordon, Beyaz Kule görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  

  

10.Gün Selanik Kavala İstanbul ( 578 KM ) 30 Mayıs
Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Kavala’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda; liman ve Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi dışarıdan görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında serbest zaman alıyor ve akabinde sınır kapısına ilerliyoruz. Varışı takiben pasaport işlemleri sonrasında Türkiye’ye geçiyor ve geç saatlerde İstanbul’a varıyoruz.

  

 • PASAPORTUNDA KIBRIS MÜHÜRÜ OLAN VATANDAŞLARIMIZ YUNANİSTANA GİRİŞ YAPAMAZ
 • **ÜLKE GİRİŞLERİNDE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR

HAREKET NOKTAMIZ

21 Mayıs 2016, 15:00

ÜCRET

 • ÜCRET: 699 €  Peşin

 • SINGLE FARKI: 160€

 • 9 kişi üzeri gruplara özel fiyat uygulaması vardır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 4 yıldızlı otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama
 • Tüm transferşer
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar
 • Türkçe Yerel Rehberlik Hizmetleriİ
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Shengen vizesi ( 130 EURO )
 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 15 TL.)
 • Öğle Yemekleri
 • Müze Ören Yeri Girişleri  
 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar
 • Tüm şahsi harcamalar

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN