Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Peru Bolivya 09-22 Eylül 2016

UZAKLARA....ÇOK UZAKLARA DOĞRU ÇEVİRDİK ROTAMIZI....

GÜNEY AMERİKAYA'YA DOĞRU...

NAZCA ÇİZGİLERİ  /  TİTİKAKA GÖLÜ
 
PUNO / MACHU PİCCHU / CUSCO / UROS ADASI / BALLESTAS ADALARI
 
İCA  / LAPAZ COPPACABANA / GÜNEŞ ADASI  /  TIWANAKU / LİMA
 
SAO PAULO (BREZİLYA)

PROGRAMIMIZ

1.GÜN İSTANBUL-SAO PAULO (BREZİLYA)                          09:30 /16:55

Sabah saat  6:30’da İstanbul Atatürk Havalimanı EJDER Turizm  kontuarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI ile Sao paulo uçuşumuz başlıyor. Akşam üzeri varışımızı takiben özel aracımız ile otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde                         SAO PAULO HOTEL 4*

2.GÜN SAO PAULO –LIMA                                    08:45/ 11:00

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyoruz burada LAN HAVAYOLLARI  tarifeli uçuşu ile Peru’nun başkenti LİMA ‘ya yolculuğumuz başlıyor. Uçuşumuz sonrası Lima Havalimanında yerel rehber ve  özel aracımız ile buluşuyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza  yerleşiyoruz.Öğleden sonra  şehir turumuzu  yapmak için otelden ayrılıyoruz; ..Burası LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…AKŞAM yemeğini turumuzun sonunda alacağız, turumuzun sonunda Miraflores bölgesinde serbest saatlerimiz olacaktır ve Geceleme otelimizde… CASA  ANDINA MIRAFLORES HOTEL 4*

3.GÜN LIMA

Kahvaltıyı takiben ;  şehir turumuz devam etmek üzere otelden ayrılacağız,  Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi kolleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor.
Akşam Extra Tur programında-  PERU DANSLARI ŞOVU ve AKŞAM YEMEĞİ , açık büfe zengin Peru mutfağının lezzetlerini tatma  imkanı bulacaksınız. 65€ Kişi başı. CASA  ANDINA MIRAFLORES HOTEL 4*

4.GÜN LIMA – CHINCA /ICA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben, öğle saatlerinde ICA-PARACAS  bölgesine  yolculuğumuz  özel aracımızla başlıyor, Pasifik kıyılarını takiben,kum çölü  rotasını  takip  ederek ,  CHINCA -ICA ya ulaşacağız, yolculuğumuz yaklaşık 4 saat  sürecektir, Ica’ya ulaştıktan sonra konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz.
ÖĞLE Yemeği  yerel bir  restoranda alınacaktır. ve  geceleme  otelimizde. CASA ANDINA HOTEL 4*

5.GÜN  ISLA BALLESTAS- HUACACHINA -NAZCA

Sabah kahvaltımızı takiben , erken saatlerde Buraya 1 saat mesafede yer alan , UNESCO dünya mirası listesine alınmış; PARACAS vahşi Yaşam Koruma Milli parkını ziyaret edeceğiz. Pasifik Okyanusu kıyılarında yer alan , ÇÖL İle Okyanusunbu luştuğu bir sahil boyu ve yarım ada burası..Tüm canlılar ,kuşlar koruma altında.. BOT ile ISLA BALLESTAS adalarına 2 sürecek bir tura katılıyoruz. (Bu tutumuz JET motorlu teknelerle yapılmakta olup- tekneden inilmeden ziyaretler yapılıyor ) Turumuzdan sonra, tekrar Paracas ´a dönüyoruz..Daha sonra  vakit kaybetmeden   buraya 3 saat  mesafede  yer alan NAZCA  kasabasına yöneliyoruz. Yolda Huachahinca Vaha sını  ziyaret için duracağız. Nazca’ya  Varışımızın ardından, eşyalarımızı  konaklayacağımız  otelimize  bırakıyoruz  , kısa bir dinlenme ve kahve molasının ardından Nasca çizgileri uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.
(Bu uçuş ücreti ve vergileri- Kişi başı 110 USD )
 Nazca Çizgileri olarak bilinen bölgede 4 kişilik küçük uçaklarla ; havalanıp ; yerel pilotumuzun anlatımları ile ; tek tek dev figürlerin üzerinde uçuyoruz…Gördüklerimize inanmakta zorluk çekeceğiz..Bu izleri kim yaptı?? Sorusuna cevap arayacağız Nazca Çizgileri, uçuşumuzun ardından , Nazca  kasabasına otelimize geri  dönüyoruz.
 AKŞAM  YEMEĞİ  yerel bir  restoranda alınacaktır.  Geceleme otelimizde
  CASA ANDINA HOTEL 4*

6.GÜN   NAZCA – AREQUIPA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben , özel aracımızla  Pasifik kıyılarını ve uçsuz bucaksız Çöl arazisini takip ederek PERU’nun en önemli  şehirleri ve büyük kentleri arasında yer alan AREQUIPA ‘ya  doğru yolculuğumuz başlıyor . Bu yolculuğumuz  yaklaşık  9 saat sürecektir . Varışımızı  takiben , Arequipa  eski  şehir meydanınını geziyoruz,  Akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız.Geceleme  otelimizde.

7.GÜN AREQUIPA –CUZCO                           09:05  10:10

Erken Kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz ve Cuzco uçuşumuzu  yapıyoruz. Varışımızı  takiben  otelimize  transfer  edileceğiz  ,  kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır..Eski Katedral meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır.
ÖĞLE Yemeği  yerel bir  restoranda alınacaktır. Turumuz  sonrası serbest  saatler  ve geceleme  otelimizde.
  CASA ANDINA HOTEL 3*

8.GÜN  CUZCO-   MACHU PICCHU-    CUZCO

Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük inka Medeniyetinin beşiği Öğle Yemekli Machu Picchu turumuz başlıyor. Yolcluğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz. Ollantaytambo ( Kutsal Vadi ) yolu Cuzco merkezden özel aracımızla  geçiliyor, burada  istasyona ulaşıp PERURAIL  firmasının Lüx trenleri ile  Aqua Calientes  (Machu Pichu ) istasyonuna  ulaşıyoruz,  dönüşümüzde aynı  rota  üzerinden olacaktır.Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş ve geceleme otelimizde.  CASA ANDINA HOTEL 3**

9.GÜNCUZCO-PUNO

Kahvaltının ardından,karayolu ile Puno  şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ÖĞLE YEMEĞİ mizi yerel bir  restoranda  alacağız . Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve   (eğer zamanımız  el verir ise )

TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.
NOT : Bu Köy için adalar bölgesine geçişte-Bir yerel harç parası ödeyeceğiz- Kişi başı 15 USD. Lütfen bu ücreti tura başlama  esnasında  rehberinize iletiniz.  Turumuz sonrası  otelimize  dönüyoruz. ve geceleme otelimizde. SONESTA POSADA DEL LAGO vb 4*

10.GÜN  PUNO -COPACABANA-TITICACA

Kahvaltının ardından, Bolivya sınırına doğru yöneliyoruz, yaklaşık 4 saatlik bir  yolculuk bizi bekliyor..Sınır geçiş  noktasına varmadan hemen önce Pomota köyüne uğruyoruz ve tepedeki eski Kiliseyi  ziyaret ediyoruz.  Sınırda  araç değiştiriyoruz ve Bolivya topraklarına giriyoruz. Vardığımız kasabanın adı Copacabana, önce Copacabana’daki Aziz Meryem kilisesini ve kasaba meydanını ziyaret ediyoruz. Daha sonra gölün kıyısında bekleyen tekne ile gölün en büyük adası  Güneş Adasını geziyoruz,  Öğle Yemeğimizi yedikten sonra Titikaka gölünde tekne ile seyahat ederek  geri dönüp otelimize geçiyoruz.
 ROSARIO DEL LAGO

11.GÜN TITICACA –TIWANAKU – LAPAZ  

Kahvaltının ardından,karayolu ile LAPAZ a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat  sürecektir . Güzergahımızda TIWANAKU antik kenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz.  La paz  şehrine  varışımızı  takiben ,  La paz  şehir merkezinde  San Francisco Kilisesi ve CADILAR PAZARI  denilen sokakları göreceğiz,Şehre 1 saat mesafedeki  Ay Vadisi  gezisi yapacağız. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz, Geceleme otelimizde.
 LA  CASA BUTIK HOTEL 4*

12.GÜN LA PAZ – ISTANBUL

Bu geceyarısı  01:30  saatinden otelimizden ayrılıyoruz. Uçak saatimiz 04:00, burada  Bogota  aktarmalı olarak  TÜRK HAVA YOLLARI   ile  İstanbul a  uçuşumuzu yapacağız.
Geceleme uçakta.


13.GÜN  ISTANBUL’a varış ( 10.35 ‘de)  

Biraz yorgun ama Anılarla dolu turumuzun sonu…
 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI : 

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.
 Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

IPTAL KURALLARI :
1-Ejder Turizm tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 14 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Tur programını ana içeriği korumayı gözeterek değiştirebilir. Uçuşlarda kullanılan havayollarını, tur ilanlarında yazdığının dışında değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
2-Tüketicinin gezinin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda tur ücretinin tamamı iade edilir. Ancak satın alınmış uçak,tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Var ise cezaları yolculara yansıtılır.
3-Özel şartlar dışında tüketicinin gezinin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda alınan tur ücretinin  % 35’i iade edilir. 2.maddedeki satın alınan hizmetlerin kuralları burada da geçerlidir.) 15 günden daha az bir sürede yapılan iptallerde tüketici iade hakkı talep edemez.
4-Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği yapılamamaktadır.


TURUMUZDA  SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE  MEVCUTTUR.
ÖĞLE  VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI  PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE  DAHİLDİR.
TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ;  SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE  ORGANİZE  EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR. Önemli uyarı : Sabah-Öğle  yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar ve Öğle yemekleri  paket halinde olabilir.

GÖRÜLECEK YERLER

NAZCA ÇİZGİLERİ  /  TİTİKAKA GÖLÜ / PUNO / MACHU PİCCHU / CUSCO / UROS ADASI / BALLESTAS ADALARI / İCA  / LAPAZ COPPACABANA / GÜNEŞ ADASI  /  TIWANAKU / LİMA / SAO PAULO (BREZİLYA)

HAREKET NOKTAMIZ

09 Eylül 2016, 06:30

ÜCRET

 

İki kişilik odada kişibaşı

4.190 €
Tek kişi farkı 450 €

 

1)  NAKİT ÖDEMELER / TEK ÇEKİM KREDİ KARTI /  BANKA HAVALESİ  :

Kayıt esnasında Tur bedelinin %30 u ödenir. Kalan Meblağ Tur hareketine 45Gün kala tamamlanır.( Erken Kayıt  ve Promosyon kampanyaları şartları buna dahil değildirçünkü o turların kendi ödeme tarih ve detayları ilgili turun sayfasında ayrıca belirtilmiştir) Kredi kartı ödemelerinizi uzaktan -Mail order-Talimatla da yapabilirsiniz. (Tek çekimli işlemlerde)

2) KREDİ KARTI TAKSİT İMKANI :

Aaşağıda belirtilen Tüm bankalarla  anlaşmalı Taksit  seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Özel avantajları, yeni duyuruları web sitemizden takip edebilirisniz yada kayıt esnasında satış /kayıt yetkilimize  sorabilirsiniz. Taksit kampanyaları Yönetimi ilgili Bankalar tarafından yönetilmektedir.Kampanya ve oranları hemen hemen her ay değişmektedir. Bazı bankalarda Taksitler Uzaktan talimatlı satışlarda mümkün olamıyor,aşağıdaki oranlar Merkez ofisimizde direkt yapılan işlemlerde uygulanan oranlardır. Diğer  seçenekleride  lütfen sorunuz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*İstanbul-Sao Paulo // Bogota -Istanbul arasında Türk Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest
 
bagaj taşıma hakkı.
 
*LAN ,TAM Havayolları ile ;Sao Paulo-Lima //Arequipa-Cusco//Lapaz- Bogota arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı
 
uçak biletleri
 
*Lüks araçlarla Havalimanı-otel- Havalimanı transferleri
 
*Lüks araçlarla şehir turları
 
*Lima şehir turu
 
*Isla Ballestas Adalar turu
 
*Tüm Otellerde Sabah Kahvaltıları
 
*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri
 
*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri
 
*Arequipa şehir turu
 
*Cusco şehir turu
 
*Macchu Pichu Lüks tren bileti
 
*Macchu Pichu ören yeri gezisi
 
*Puno şehir turu
 
*Uros Adası tekne gezisi
 
*Titikaka Gölü tekne gezisi
 
*Tiwanaku Antik kent gezisi
 
*Ay Vadisi ziyareti
 
*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ
 
*EJDER TURİZM bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti
 
*3/4 ve 5 yıldızlı + butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama
 
* seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kişisel harcamalar
 
Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
 
Ekstra Tur ücretleri
 
Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz
 
içecekler*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri,
 
restoranlardaki garsonlar içindir.) 120 € kişi başı alanda toplanılacaktır.
 
Sınır Geçiş /vergi Harçları Toplamı- Kişi Başı 20 USD

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN