Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Kurban Bayrami’Nda Orta Avrupa Ve Balkan Yildizlari Kesin Çıkış 09-18 Eylül 2016

10 Ülke 11 Şehir

Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Slovakya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Bosna Hersek, Makedonya, Yunanistan

Sofya, Belgrad, Budapeşte, Bratislava, Viyana, Prag, Zagreb, Saraybosna, Üsküp, Selanik, Kavala 

PROGRAMIMIZ

1.GÜN  Ankara-Kapıkule 09 Eylül

16.00’da Buluşma noktasında operasyon ekibimizle buluşuyor, özel otobüsümüze yerleşiyoruz. Operasyon sorumlumuzun yapacağı bilgilendirme sonrasında Kapıkule sınır kapısına hareket ediyoruz. Geç saatlerde Kapıkule sınır kapısına varıyoruz.

2. GÜN Sofya-Belgrad 10 Eylül

Kapıkule sınır kapısına varışı takiben pasaport işlemleri sonrasında Bulgaristan tarafına geçiyor, yolda verilecek olan çeşitli molalarla sabah saatlerinde Sofya’ya varıyor; panaromik Sofya şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan AleksandrNevski Katedrali’ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane’nin ve Sofya Üniversitesi’nin görülmesi sonrasında, mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası’nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu’nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii’yi görüp, daha sonra Meclis Binası’nın yanından yürüyerek şehrin simgesi Sofya Heykeli’ni gördükten sonra  Aya Nedelya Kilisesi çıkıyor karşımıza.  Banyabaşı Camii(Seyfullah Efendi Camii) ziyaretinin takiben Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz; geceleme otelimizde.

3. GÜN Belgrad-Budapeşte 11 Eylül

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Belgrad şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze (dışarıdan), Saat Kapı ve Müzesi (dışarıdan), Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

4. GÜN Budapeşte-Bratsilava-Viyana 12 Eylül

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi’ni  gördükten sonra Viyana’ya hareket ediyoruz. Güzergahta bir Ortaçağ şehri olan Slovakya’nın ünlü turizm beldesi Bratislava’yı ziyaret ediyoruz. Sonraki durağımız Viyana. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

5. GÜN Viyana-Prag 13 Eylül

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında Viyana şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda;  Opera Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Binası, Burg Theatre, Üniversite, Belvedere Sarayı, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında Prag’a transfer oluyoruz. Geceleme Prag’ta otelimizde.

6. GÜN Prag-Zagreb 06 14 Eylül

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Prag şehir turuna çıkıyoruz. Şehir turunda; Kraliyet Sarayı, St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astrolojik Saat, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Zagreb’e hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

7. GÜN Zagreb-Bosna Hersek 15 Eylül

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında panaromik Zagreb şehir turunu otobüsümüzle yapıyoruz (inmeden, panaromik). Sonraki durağımız Bosna-Hersek;  varışı takiben şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzda Avrupa’nın en ilginç çarşılarından biri olan Başçarşı’yı gezip Osmanlı döneminden beri faaliyette olan Kurşunlu Medresesini görüyoruz. Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası olan Hüsrev Bey Cami ziyareti sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

8. GÜN Bosna Hersek-Üsküp 16 Eylül

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Üsküp’e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varışı takiben şehir turuna çıkıyoruz. Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve hala eser ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’nın başkenti Üsküp’ü  geziyoruz.  Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’te turumuza başlıyoruz. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi,  Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han,  Kapan Han, Kurşunlu Han ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, geçen sene yapımı bitirilen ve Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender Heykeli, Kral Samuel Heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

9. GÜN Üsküp-Selanik-Kavala 17 Eylül

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Selanik’e hareket ediyor ve varışı takiben Selanik şehir turuna çıkıyoruz; turumuzda Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğmuş olduğu müze evi ziyaret ediyoruz. Sonrasına Beyaz Kule görülecek; akabinde Kordon’da serbest zaman alıyoruz. Akşam saatlerinde Kavala’ya hareket ediyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

10. GÜN Kavala-İpsala-Ankara 18 Eylül

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Kavala şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın Evi, Külliyesi ve liman bölgesi panaromik olarak görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında dönüş yoluna geçiyor ve sınır kapısına hareket ediyoruz. Varışı takiben gümrük işlemlerini yapıyor, Türkiye tarafına geçiyoruz. Yolda verilecek olan çeşitli molalarla geç saatlerde Ankara’ya varıyoruz.

Hoş geldiniz!

HAREKET NOKTAMIZ

09 Eylül 2016,

ÜCRET

ÜCRET: 

 • 699 €Kişibaşı

 • 170 € Tek kişi farkı

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 4 gece 4 yıldızlı otellerde yarım pansiyon (Zagreb, Üsküp, Saraybosna, Kavala), 4 gece 3 yıldızlı otellerde (Belgrad, Budapeşte, Viyana, Prag) oda-kahvaltı konaklama
 • Konforlu bir otobüsle program kapsamında belirtilen tüm transferler
 • Program kapsamında belirtilen turlar
 • Yurt içi sınırlarda araç içi ikram ve su
 • Artı Yaşam Seyahat Acentası Operasyon hizmetleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Vize (140 €)
 • Öğle yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN