Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Meksika Küba Turu- Ultra Promosyon 1599€ 10-19 Mayıs 2017

KÜBA-MEKSİKA TURU 

HAVANA, PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ, TRINIDAD – SANTA CLARA , CIENFUEGOS, CANCUN, CHICHEN ITZA, MAYA, MEXICO  CITY, Teotivakan Piramidleri, 

PROGRAMIMIZ

1.Gün:10 MAYIS İSTANBUL-AMSTERDAM-HAVANA  

06:00 08:30 / 10:15 14:30

Sabah saat 03:15’ de İstanbul Atatürk Havalimanı KLM  HAVAYOLLARI bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra  Amsterdam’a uçuş  , daha sonra alanda beklemeyi takiben , Havana’ya yolculuğumuza  devam ediyoruz. Akşam saatlerinde varış..Alanda karşılama ve  CASA PARTICULAR-  KÜBA  PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER e  geçiyoruz. [ kişi grup sayılarına  göre  odalarımız  tek bina da  olmayacaktır, aynı cadde-semt  dahilinde, rehberimiz ilgili  dağıtmayı yapıyor- Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri  seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba  veriliyor ]

2.Gün HAVANA                                  

Kahvaltı sonrası turumuzda  HAVANA ŞEHİR TURU  [  ÖĞLE  YEMEKLİ  TUR ]

saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme evde.

3.Gün   HAVANA   |  PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU
Kahvaltı sonrası EXTRA  TURUMUZ var ,  Arzu eden misafirlerimiz  için, öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu ( 95€ )

.Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

4.Gün  HAVANA |  TRINIDAD – SANTA CLARA      EXTRA TURU 
[BUGÜN SERBEST GÜNÜMÜZ..ARZU EDENLER İÇİN 1GECE/2GÜN SÜRECEK

 TRINIDAD KONAKLAMALI BİR TURUMUZ OLACAK ]Katılmayanlar Havana da konaklıyor

 

Metin Kutusu: EXTRA TUR/ALTERNATİF GEZİ PLANI /                       (1 GECE /2 GÜNLÜK PROGRAM)

4.GÜN:  CIENFUEGOS –TRINIDAD-SANTA CLARA TURU- CASA PARTICULAR KONAKLAMALI*
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest gün..Arzu edenler için EXTRA TUR.
 (Bu turumuz 1 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşabileceğiniz 
CASA PARTICULAR yani EV konaklamasıdır. Kübalı ailelerin pansiyon olarak işlettiği kendi evlerinde kalma ve aynı atmosferi paylaşma imkanımız olacak. Trinidad ‘da konaklanacak.)
Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak.Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz.
Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.Plaza Mayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız,turumuzun sonunda
Bir gece konaklayacağımız ‘’ CASA PARTICULAR ‘’ Kübalı ailenin evine gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalarıdr, grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde, hareketli sokaklarında geçireceğiz.
5.GÜN: SANTA CLARA -HAVANA
Sabah çok erkenKahvaltı sonrası saat 07:30 da Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket.. Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. (Daha sonra Havana ‘ya yöneliyoruz, ve havalimanına geçiyoruz, 16:45 de CANCUN uçuşumuz var.

    * Bu turumuzda 1 GECE CASA PARTICULAR DBL ODA konakalama + 1 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler +Rehberlik Hizmeti Dahil Kişi Başı 199 € dur.(1Gece/2Gün)

 

5.Gün  HAVANA /  CANCUN  16:45 UÇUŞU
Havalimanına  geçiyoruz..  Uçuş saatimiz 16:45  , Cancun  uçuşumuzu  yapacağız

Varışta  karşılanma  ve  Otelimize  transfer.

Otelimiz :  Holiday inn Cancun Down Town.

6.Gün  CANCUN  |  CHICHEN ITZA  MAYA TURU                Akşam 20:00  Mexico City Uçuşu

 Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben   EXTRA  TUR (100€)

 Vakit kaybetmeden  Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir Chichen Itza ‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı Chac Mool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta.Turumuz sonrası  ÖĞLE  YEMEĞİ  yerel bir restoranda  alınacaktır.  Chichen Itza gezisinin ardından ünlü tatil merkezi Cancun’a hareket Cancun  Havalimanına  geçiyoruz ve  Mexico City Uçuşumuzu  yapıyoruz. Akşam saatlerinde  varışımızı  takiben,  Otelimize  geçiyoruz.

OTELİMİZ :  HOLIDAY INN HOTEL 4*

7.Gün  MEXICO  CITY  TURU  |  Teotivakan Piramidleri turu

Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı  alıyoruz..Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..

Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi. Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır.

ÖĞLEDEN SONRA-  EXTRA  TUR  olarak  TEOTİVAKAN  Turumuz  olacak (60€)
Meksiko City’den iki saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket.   UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen QuetzalcoatlTapınağı;KelebeklerSarayı´nı görebilirsiniz.

Akşam tur  bitimi otelimize  dönüyoruz. Geceleme otelimizde

8.Gün MEXICO CITY- AMSTERDAM                     16:35 10:20 
Sabah kahvaltı sonrası   Öğle saatlerine kadar serbest saatlerimiz olacak, fırsatımız olursa, rehberimiz sizleri  XOLMILHO kanalar  bölgesine  götürebilir. Tekne ücretini orada  ödeyebiliyorsunuz , daha sonra dönüş yolculuğu için Mexico City Havalimanına  geçiyoruz.Saat 16:35’de KLM Havayolları ile Amsterdam’a uçuş.Geceleme uçakta.

9.Gün AMSTERDAM -   İSTANBUL –Varış.                                   11:40 16:00
Sabah saat 11:40 ‘da KLM Havayolları ile İstanbul’a hareket.Saat 16:00’da  İstanbul ‘a  varış   - Anılarla dolu gezimizin sonu…

HAREKET NOKTAMIZ

10 Mayıs 2017, 06:30

ÜCRET

ULTRA PROMOSYON: 1599 €

Tek kişi farkı : 399 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Fiyata Dahil Hizmetler   :

 • KLM Havayolları  ile ISTANBUL-AMSTERDAM -HAVANA -MEXICO CITY -ISTANBUL  uçak bileti ve havalimanı vergileri

 [  UÇUŞ SAATLERİ  AYLIK OLARAK GÜNCELLENEBİLİR! BİLET KESİLMEDEN  SAATLERİ TEYİT EDİNİZ]

 • Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.
 • 4Gece  Havana /   1 Gece CANCUN 2 GECE MEXICO CITY   Toplam : 7 Gece
 • Programda belirtilmiş     yemekler DAHİLDİR.
 • Havana’da EVLERDE KONAKLAMA -Kahvaltı servisi  vardır.
 • TÜM TRANSFERLER + Türkçe rehberlik hizmeti+ HAVANA +MEXICO CITY  ŞEHİR TURU.
 • Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Küba  Vize ücreti (50 €)          NOT :  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Programda açıkça belirtilmeyen  yemekler. EXTRA TURLAR.
 • MEKSIKA  VİZESİ  ( Yeşil Pasaport sahipleri için  36 USD dir. Parmak izi  alınarak 1 günde çıkartılmaktadır.  Normal Pasaport  sahipleri ve de  ABD vizesi olanlar Vizesiz  seyahat ederler. Normal Pasaport sahipleri- için Online form doldurup 5 dk da  giriş kağıdını  şirketimiz  temin etmektedir -Ücretsiz)
 • Yurt dışı çıkış pulu (15 TL) 
 • TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ -Kişi  Başı : 80€ dur Bu ücret  Turun 1.günü çıkışta  Toplanır ve Küba ‘ya yollanır(grup ile birliket) 

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN