Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Balkanlar Ohrid-Selanik Sofya Turu 5 Gece 6 Gün 325€ 14-19 Haziran 2017

Yoğun olmayan bir detay programımız.
3 gün Ohrid 1 gün Selanik ve 1 gün Sofya konaklamalı bir tur. Ohrid konaklamalar yarım pansiyon diğer günler oda kahvaltı olacak. Fiyatı oldukça uygun ve kesin çıkışlı. 

PROGRAMIMIZ

 
13 Haziran 2017: AKŞAM: Türkiye – Yunanistan
Akşam saat 22:00- arası siz değerli konuklarımızı (belirtilmiş yerden) alarak seyahatimize başlıyoruz. Gece yolculuğu  ve yolda uygun molalarla sabah saatlerinde  İPSALA Kapısında oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak YUNANİSTAN’a geçiyoruz. 
 
 
1. Gün –14 Haziran 2017 KAVALA – SELANİK  
Sabah saatlerinde Kavala’ ya varış. Sabah kahvaltısı (ekstra) ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası eşsiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde su kemerleri, Liman, 19 yy Neo Klasik yapıları, İbrahim Paşa Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli görülecek yerler arasında . gezileri sonunda Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Öğlene doğru ulaşıp, Selanik‘te görülecek yerler; Osmanlı Hükümet Konağı, Atatürk’ün Evi, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, Helexpo İnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, “B.İskender Heykeli, Aristoteles  Meydanı, Bizans surları, Eski Selanik, “Ana Poli”, şehrin kuşbakışı seyri sonrası, konaklama SELANİK’te otelimizde. Akşam isteğe bağlı YUNAN TAVERNASI eğlencesi(ekstra).
 
  
 
2. Gün ––15 Haziran 2017 MANASTIR – RESNE – OHRİD  
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Makedonyaya doğru hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin sonrasında Manastıra hareket ediyoruz. Atatürkün ve konsoloslukların şehrine varınca şehir turumuz ile proğramımız başlıyor. Şehrin neoklasik tarzındaki en ünlü çarşısı “Sirok Sokak”ismini taşıyan, zamanındaki Hamidiye Cadesinden geçerek şehrin en önemli kültür miraslarından 15yy kalan Yeni ve Ishak Celebi camilerini meydandaki Saat kule ve aynı zamanda şehrin en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Dimitriya kilisesini ziyaret edip Osmanlı döneminden kalan Bedesteni çarşıdaki Manaki kardeslerinin sinemasini (balkanlardaki ilk kamermancilar) katolik bir Katedral kilise ve Makedonya ordu evini de gormus oluruz. Atatürkün okuduğu akseri idadi okulunu ziyaret ettikten sonra  yolculuğumuzu Resne şehrinden devam ediyoruz. Yol güzergahında Resne’de, Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Ohriye yetişince akşam yemeği ardından otelde geceleme. 

  

3. Gün –– 16 Haziran 2017 OHRİD şehir gezisi ve festival etkinliği 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Ohrid şehir turu ile proğram devam ediyor. Ohrid’in eski bölümü UNESCO koruma altına alınan, gölüyle birlikte eşi olmayan, balkanların incisi gibi bilinen şehirlerden birisidir. Ohrid, isigin sehri, büyüleyici şehirlerden biri olmak uzere farklı medeniyetlerin bırakmış olduğu mimari eserleri şehir turu esnasında ziyaret etmiş oluruz. Balkanların kutsal şehri gibi bilinen, slav dilinde 9yy dinin ve kültürün yayılmış olduğu kentte, 14yy Evliya Celebi kendi seyahatnamesinde bile bu şehrin büyüleyici güzelliklerinden söz etmiştir.  Şehir turu esnasında Osmanlı döneminden kalan önemli kültür miraslarından arasında Pir mehmet halveti tekkesini, Ali Paşa camisini, en eski Çınar ağacını, St. Sofia kilisesini, Antik tiyatroyu, Plaoşnik lokalitesini, Samoil Kalesini, St Marry of Perivleptos kilisesini, St Jhon kilisesi ve dilekler köprüsünden geçerek Elveda Rumeli dizisindeki sahnelerin büyük bölümü çekilmiş olan bölümden geçmis oluruz. Şehir turundan sonra otele donüş ve akşama kadar serbest zaman. Festival proğramına göre kortej için hazırlık. Kortejden sonra gösteriye katılış. Festivalin başlama saatine göre önce veya sonrası otelde akşam yemeği ve otelede geceleme. 
 
  
 
4. Gün – 17 Haziran 2017 Tekne gezisi, Sv Naum kompleksi ile Çırni Drim kaynakları 
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra isteğe bağlı tekne ile (ekstra)Ohrid gölünün berak sullarında (30km uzunlukta göl uzunluğu olduğu kadar) bir gezi yapmış oluruz. Bu gezi esnasında göl kıyısında daha önemli olan yerleri tekneden görmüş olursunuz. Ayni zamanda en büyük önem taşıyan ve restore edilen “Su müzesini” de (Museum on water, bay of bones) görmüş oluruz. İlk kabilelerin yerleştiği m.ö. 7 ile 12yy arasinda yerleşip yasadıklari alan olarak belirtilen günümüzde müze gibi calişan, tahta evlerin yenilenmiş bir küçük şehire benzeyen yeri görürüz. Bu yolculuk ortalama 1saat 15dk suruyor. Ardından en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan St. Naum’a yetişmiş oluruz. Ohrid gölünün ve de Makedonyanın en büyük kaynaklarından biri olan Çırni Drim kaynaklarını, St. Naum kilisesini (dini ve kütlürü slav dilinde yayan en önemli azizlerden biri) ziyaret etmiş oluruz. Gölün en önemli kaynaklaını ordaki adada (Ostorovo) görmüş oluruz. Bu adada güzel bir öğle yemeği organizaysonu ardından alış veriş için boş zaman. Öğleden sonra 3:30 ile 4 saat arasinda tekne ile Ohrid’e hareket ediliyor. Ohriye yetiştikten sonra Struga şehrine tur için devam ediliyor. Çırni ya da Kara Drim nehri üzerinde kurulan şehrin şairler köprüsünü ve Şairler parkini görmüş oluruz. Onun dışında Osmanlı döneminden kalan çarsıyı ve Hasan Baba tekkesini, eski pazarı, Aziz Gyorgi ismindeki kilise ziyaretini tamamladiktan sonra otele dönüş yapıyoruz. Otelde akşam yemeğimizın ardında grubumuza otelde sertifika dağıtımı ve  eğlence. Ondan sonra otele dönüş ve geceleme.
 
5. Gün – 18 Haziran 2017 Ohrid – Tetova – Üsküp – Sofia 
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Ohriden ayrılıyoruz. Yolculuğumuz Makedonyanın başkenti olan Üsküp şehrine devam ediyor. Yol güzergahında Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. Tetovadaki en önemli mimari eserlerinden biri olan Alaca Camiyi ve Arabatı baba tekkesini ziyaret ediyoruz. Ardından yolculuğumuza devam ediyoruz ve YAHYA KEMAL’in şehri ÜSKÜP’e varınca şehir turuna başlamış oluruz. Ülkenin siyasi, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar nehri tarafından ikiye ayrılır. Ülkenin en büyük nehirlerinden biri için söz ediyoruz. 530 yıl süren Osmanlı egemenliği sırasında şehrin mimari yapısı tamamiyle değişmiş. Günümüzde şehrin en önemli kültür miraslarını şehir turu esnasında ziyaret etmiş oluruz. Üsküp Kalesi, St. Spas kilisesi, Türk Çarsisi, Tarihi Osmanli han ve hamamlar, Büyük Iskender heykeli ve Makedonya meydani, Mustafa Paşa camisi, Rahibe Teresa anıt evi ve heykeli, müze. Üsküp’te keyifli şehir turumuzu gerçekleştirince çarşıda öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından yolculuğumuz Sofiaya doğru devam ediyor. Otelimize yerleşince akşam yemeğimizin ardında geceleme. 
 
  
 
6. Gün –19 Haziran 2017 Sofia – Türkiye
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksandr Nevski Katedrali’ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane’nin ve Sofya Üniversitesi’nin görülmesi, Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası’nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu’nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii’yi görüp, daha sonra Meclis Binası’nın yanından yürüyerek şehrin simgesi Sofya Heykeli’ne bakış ve  Aya Nedelya Kilisesi’nin görülmesi. Banyabaşı Camii(Seyfullah Efendi Camii) ziyareti. Turumuzun sonunda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam üzeri yolculuğumuz Türkiyeye devam ediyor. Ankaraya varınca bir başka organizasyonmuzda buluşmak üzere ayrılıyoruz.      
 

HAREKET NOKTAMIZ

14 Haziran 2017, 21:00

ÜCRET

 • İki kişilik odada kişi başı: 325 €

 • Tek kişi farkı: 75€

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Ankara-Ankara otobüsle ulaşım. 
 • Araç içi ikramlar
 • 3 gece Ohrid yarım pansiyon konaklama(Kahvaltı+akşam yemeği+konaklama)
 • Selanik ve Sofya oda kahvaltı konaklama
 • Rehberlikler
 • Şehir vergileri
 • Tüm transferler
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Shengen vizesi ( 130 EURO )
 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 15 TL.)
 • Öğle Yemekleri
 • Müze Ören Yeri Girişleri  
 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar
 • Tüm şahsi harcamalar
 • Ohrid konaklamalrı dışlındaki akşam yemekleri
 •  

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN