Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Kuzey’In İncileri; Orta Avrupa’Nın Yıldızları Ve Transilvanya Turu 04 - 20 Ağustos 2017

Kuzey’in İncileri; Orta Avrupa’nın Yıldızları ve Transilvanya Bu turda buluştu; 12 Ülke; 16 Şehir 04-20 Ağustos 2017

Romanya, Ukrayna, Belarus, Rusya, Letonya, Litvanya, Polonya,  Avusturya, Slovakya, Macaristan, Sırbistan, Bulgaristan
Bükreş, Debrecen, Lviv, Kiev, Moskova, St. Petersburg, Riga, Vilnius, Minsk, Varşova, Krakov, Viyana, Bratislava, Budapeşte, Belgrad, Sofya

PROGRAMIMIZ

1.GÜN  İstanbul    04 Ağustos   642 Km                  

18.00’da Atatürk Lisesi önünde operasyon ekibimizle buluşuyor, Hamza Bey Sınır Kapısı için hareket ediyoruz.

2.     GÜN Bükreş   05 Ağustos

Sınır kapısına varışı takiben pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Tarnovo üzeri Ruse kapısından Romanya’ya pasaport işlemlerini takiben giriş yapıyor ve Bükreş şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda dünyanın ikinci büyük idare binası Çavuşevsku Sarayı’nı görüyor, Bükreş’in Old City’si Lipscani’de serbest zaman alıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.     Gün Debrecen     06 Ağustos    661 Km

Otelde alınacak olan erken kahvaltı sormasında Piteşti, Valcea, Sibiu, Oradea üzerinden Debrecen’e hareket ediyoruz. Varışı takiben Debrecen panaromik turumuzu yapıyor, sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

4.     Gün Debrecen, Lviv 07 Ağustos  390 Km

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Berehove ve Stryi üzerinden Ukrayna’nın en tarihi şehri Lviv’e öğle saatlerinde varıyor; panaromik olarak yapacağımız tur sonrasında şehir merkezinde serbest zaman alıyoruz. Gece saatlerinde Lviv’in ışıklar altındaki muhteşem manzarasına tanık oluyor, 23.30’da Kiev için hareket ediyoruz. Geceleme BusPALACE’da (OtobüsümüzdeJ). 542 km gece yolculuğu yapıyoruz.

5.     Gün Kiev  08 Ağustos

Sabah saatlerinde Kiev’e varışı takiben panaromik şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Mağaralar Manastırı, Ayasofya Katedrali, Bağımsızlık Meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

6.     Gün Kiev, Moskova 09 Ağustos    852 Km

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Moskova’ya hareket ediyoruz. Kooti, Chervone, Kaluga, Obnisnk yolunu takip ederen akşam saatlerinde Moskova’ya varıyor, otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

7.     Gün Moskova 10 Ağustos

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Kremlin Saraı, Arbat Caddesi, Kızıl Meydan, Novodeviç Manastırı görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında serbest zaman alıyoruz. Geceleme otelimizde.

8.     Gün Moskova, St. Petersburg 11 Ağustos   714 Km

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Rusya’nın Venedik’i St. Petersburg’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde St. Petersburg’a varıyoruz. Geceleme otelimizde.

9.     Gün St. Petersburg 12 Ağustos

Otelde alınacak olan kahvaltı donrasında tam gün sürecek olan St. Petersburg şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda;  Nevski Caddesi, Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, şair Puşkin'in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi, Hermitage Müzesi (giriş ücretli)’ni  görüyoruz . Geceleme otelimizde.

10. Gün St. Petersburg-Riga 13 Ağustos    577 Km

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Pskov üzerinden Riga için hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Riga’ya varıyor, tura çıkıyoruz. 201 yılında kurulan Riga şehir turunda, Old Town denilen tarihi merkezdeki şehrin dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret edeceğiz.. St. Peter's Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından  otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

11. Gün Riga, Vilnius, Minsk 14 Ağustos                                   280+180 Km

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor; güzergahta bulunan Litvanya-Vilnius panaromik turlarını yaparak Belarus/Minsk’e varıyoruz. Vilnius'ta 1200'den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius'un panoramik şehir turunda; Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi’ni görüyoruz. Minsk’te ise Zafer Meydanı, Belarus Opera ve Tiyatro binası, Aziz Simon ve Helena Kilisesi görülecek olan yerler arasındadır. Şehir turunu müteakip otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

12. Gün Misnk, Varşova 15 Ağustos     544 Km

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Varşova için hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Varşova’da oluyoruz. Vaktin müsait olması halinde tura çıkıyoruz. Şehir merkezinden geçerek Kral Yolu’nu takiple Üç Haç Meydanı'nı, Varşova’nın en prestijli caddelerini, şehir merkezini, Bilim ve Kültür Sarayı'nı, III. Zygmunt Sütun Heykeli'ni görüyoruz. Ardından II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin kalbi olan Eski Şehre (Stare Miasto’ya) gidiyoruz. Burada Kraliyet Sarayı'nı, Madam Curie’nin evini, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan'ı, yeni şehri ve meydanını, kentin öbür yakasını yani Praga tarafını görüyoruz. Eski, Yeni Şehir ve meydanlarını gezdikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

13. Gün Varşova, Krakov 16 Ağustos        95 Km

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Krakov’ hareket ediyoruz. Krakov Şehir turunda;  hiçbir savaşta zarar görmeden günümüze kadar orijinal halini korumayı başarabilmiş nadir Avrupa kentlerinden olan Krakow'da , ilk olarak Wawel Sarayı ve Kalesi'ni, Avrupa’nın en geniş eski şehir meydanını, Mikolaj Kopernik’in Krakow’da iken oturduğu evi, Maria Magdalena Meydanı'nı, On iki Havariler Kilisesi'ni görüyoruz. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

14. Gün Krakov, Viyana  17 Ağustos                                         470 Km

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Ostrava, Brno üzerinden Viyana’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Viyana’da oluyor, panaromik olarak gece turu yaptıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Viyana’da otelimizde.

15. Gün Viyana-Budapeşte 18 Ağustos                                                242 Km

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Viyana şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda;  Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi, trafik durumuna göre; Belvedere Sarayı görülecek yerler arasındadır. Akabinde Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Güzergahta Bratislava turunu yapıyoruz. Varışı takiben Budapeşte şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Kahramanlar Meydanı, Opera , Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında serbest zaman alıyoruz. Tuna Nehri üzerinde tekne turuna çıkabilirsiniz. Geceleme Budapeşte’de otelimizde.

16. Gün Budapeşte, Belgrad-Sofya 19 Ağustos                            379+394 Km

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Belgrad’a hareket ediyor; varışı takiben Belgrad şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzda; Kale Meydan, Cumhuriyet Meydanı, Taş ve Terazi Meydan görülecek olan yerler arasındadır. Sonrasında Sofya için hareket ediyoruz. Sınır kapısını geçtikten sonra geç saatlerde Sofya’da otelimizde oluyoruz. Geceleme otelimizde.

17. Gün Sofya-İstanbul 20 Ağustos                                                      549 Km

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Sofya şehir turuna çıkıyoruz; turumuzda Aleksander Nevsky Katedrali, Ayasofya Kilisesi, Rus Kilisesi, Parlemento Binası, Banyabaşı Cami, Azize Sofya Heykeli görülecek olan yerler arasındadır. Serbest zamanı müteakip  Kapıkule Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Varışı takiben pasaport işlemleri sonrasında 20 Ağustos Akşamı İstanbul grubumuzu bırakıyor, 21 Ağustos sabaha karşıda Ankara’da oluyoruz.

Hoş Geldiniz.

HAREKET NOKTAMIZ

04 Temmuz 2017, 18:00

ÜCRET

 • İki kişilik odada kişi başı 1249 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 14 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde oda-kahvaltı konaklama; 1 gece otobüs konaklaması
 • Program kapsamındaki tüm transferler
 • Program kapsamındaki tüm turlar
 • Rehberlik ve operasyon hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmeyen öğünler
 • Tüm şahsi harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Vize (140 €)
 • Yurt dışı çıkış harcı        
 • Rusya vizesi 100€          

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN