Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Peru Bolivya Turu 04-12 Mayıs 2018

  • Kampanyalı Fiyattır!  Kampanya 15 Ağustos tarihine kadar geçerlidir. Daha sonrasında Fiyatı 1799€  olacaktır.!

PROGRAMIMIZ

1.GÜN    İSTANBUL-AMSTERDAM-  LIMA (PERU)                                    06:00 18:10

Sabah saat 03:30 da ISTANBUL ATATÜRK Havalimanında  EJDER TURIZM standında buluşma,  KLM Hava yolları ile uçuşumuzu  geröekleştirmek için bagaj ve check in işlemlerinin yapılması , daha sonra  saat 06:30 da   sayılı  uçuşumuz ile  AMSTERDAM aktarmalı olarak ,Peru başkenti LIMA ‘ya  yolculuğumuz başlıyor.

Yerel saat  ile saat 18:10 ‘da  Lima ‘ya ulaşıyoruz, bagajlarımızı aldıktan sonra  , bizi bekleyen özel otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize transferimiz  yapılıyor.

 Geceleme  otelimizde.

OTELIMIZ : Hotel El Tambo 3* vb

 

2.GÜN LIMA

Kahvaltıyı takiben ; serbest günümüz  .

Arzu eden misafirlerimiz- EXTRA TAM GÜN ŞEHİR  TURU (  Öğle  yemekli ) katılabilirler.

LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddeleinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Klisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´..göreceğimiz yerlerden bazıları…Öğle yemeğini turumuz esnasında alacağız, turumuzun ikinci bölümünde  ALTIN MÜZESİ yerel adı ile MUSEO DEL ORO   ziyaretimiz yapılacaktır. Son olarak Miraflores  bölgesinde  AŞIKLAR PARKI ve LARCO MAR alış veriş merkezinde mola veriyoruz ve turumuzu  tamamlıyoruz.[ 75€ ]

 

AKŞAM TURU :  Extra Turumuzda  PERU DANSLARI Akşam yemekli  gezimiz  olacak, Peru yerel danslarını  izleyerek, hemde  çok çeşitli Peru Mutfağı lezzetlerini tadacağımız bir ortam bizleri bekliyor. Saat 19:00 da otelimizden hareket edeceğiz (saati rehberimiz  retyid edecektir )     ( 70€ )

Geceleme  otelimizde.

 

3.GÜN  LIMA   | ISLA  BALLESTAS ADALARI ve  Huachahinca  TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben serbest günümüz başlıyor.

Arzu eden misafirlerimiz için

EXTRA TUR |  TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ | ISLA  BALLESTAS -ICA  TURU

Bu geziye  katılmak isteyen misafirlerimizin Otelden hareket saati , 05:00. Kahvaltımızı  paket olarak alacağız. ICA-PARACAS  Milli Parkı   bölgesine  yolculuğumuz  özel aracımızla başlıyor, Pasifik kıyılarını takiben,kum çölü  rotasını  takip  ederek ,  PARACAS a ulaşacağız, yolculuğumuz yaklaşık

4 saat  sürecektir,

 UNESCO dünya mirası listesine alınmış; PARACAS vahşi Yaşam Koruma Milli parkını ziyaret edeceğiz. Pasifik Okyanusu kıyılarında yer alan , ÇÖL İle Okyanusun buluştuğu bir sahil boyu ve yarım ada burası..Tüm canlılar ,kuşlar koruma altında. PARACAS iskelesinden . JETBOT ile ISLA BALLESTAS adalarına 2 sürecek bir tura katılıyoruz. (Bu tutumuz JET motorlu teknelerle yapılmakta olup- tekneden inilmeden ziyaretler yapılıyor ) Bu deniz gezimiz esnasında koruma altındaki Vahşi deniz canlılarını (foklar,martılar,deniz aslanları,binlerce kuş. Göreceğiz Turumuzdan sonra, tekrar Paracas ´a dönüyoruz..Daha sonra  vakit kaybetmeden   buraya 30 dk  mesafede  yer alan  Huachahinca Vahasında bir  mola veriyoruz. Arabistan Çöllerini anımsatan bir ortama  ulaşıyoruz, Bu Çölün ortasında küçük bir  Göl var, Vaha buraya deniliyor. Bu bölge Peru halkının hafta sonları ve bayram günlerinde tatillerini geçirmek için geldiği bir bölge. ÖĞLE  YEMEĞİ servisini  yerel bir restoranda burada alacağız.

Bu bölgede Yemekten sonra  Bir  aksiyon sürprizi  sizleri bekliyor J

15 dk sürecek ÇÖL  BUGGY araçları ile bir  deneyim  yaşayacağız. Kumlar üzerinde  safari sürüşü..

Turumuzun sonunda, Bölgeden ayrılıyoruz ve yeniden LIMA ‘ya  döneceğiz. Geç saatlerde LIMA ‘da oluyoruz.  [ Kişi başı 110€ ]

Geceleme  otelimizde.

 

4.GÜN  LIMA   -CUSCO  uçuşu         08:45  09:25

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına  geçiyoruz,Peruvian Hava Yolları tarifeli seferi ile  CUSCO  uçuşumuzu  yapacağız. Yolculuk yaklaşık 1 saat 30 dk  sürecektir. CUSCO havalimanına  ulaşıyoruz. Dışarıda bizi bekleyen aracımıza  biniyoruz ve konaklayacağımız  otelimize hareket edeceğiz.  CUSCO  eski sokakları ve kolonial mimarisi ile Peru’nun en kalabalık 2.büyük şehridir. Dar sokaklar , taş kaldırımlar ile gerçekten otantik bir şehirdir.

Otelimize  ulaşıp, eşyalarımız ile aracaımızdan iniyoruz. Otelde işlemlerimizi  takiben odalarımıza yerleşiyoruz. Bugün Öğleden sonra  CUSCO şehiri  turumuz  olacaktır. Turumuzu Kent Eski merkezi  sokaklarında yürüyerek rehberimiz eşliğinde yapacağız. Turumuz  esnasında  , KATEDRAL MEYDANI ve Korikancha tapınağını ziyaret edeceğiz.( Korikancha tapınağı giriş ücreti 7 USD dahil değildir ) Öğleden sonra  serbest saatlerimiz  olacaktır.

Geceleme otelde

OTELİMİZ : Royal Inti Cusco 3*

 

5.GÜN  CUZCO-MACHU PICCHU-CUZCO

Bugün serbest günümüz var.

Arzu edenler için Muhteşem bir  günde  rehberimiz  eşliğinde  EXTRA turumuzda

                   TAM GÜN  - MACHHU PICHU-  (Öğle yemekli )- Lüx Trenli  Turu

Sabah 05:30 da otelimizde ayrılıyoruz, Cusco merkeze 1 saat mesafede yer alan POROY  kasabasına yöneliyoruz. Burada  PERURAIL  trenlerlerinin  ilk İstasyonu vardır. Machhu Pichu ‘ya gitmenin Tek yolu, tren  yolculuğu olduğu için , daha önceden sizler için rezerve edilmiş  Tren  yolculuğumuzu  POROY istasyonundan yapacağız. Konforlu CamTavanlı-  trenlerde yerlerimizi  alıyoruz. Bu yolculuk, yaklaşık 3 saat  sürecektir. Tren yolcluğumuz  AQUA CALIENTES kasabasında yani Son durakta bitecek, burada trenden ineceğiz, rengarenk çarşıların içerisinden geçerek, MACHU PICHU ören yerine çıkışımızı sağlayacak, Shuttle minibüslerine  bineceğiz. Bu yolculuk yaklaşık 35 dk sürececektir. Bizleri Machu Pichu ören yeri kapısında kadar çıkaracak olan bu kısa kara yolcluğundan sonra, rehberimizin eşliğinde, Machu Pichu  efsane  şehri  ziyarete  başlıyoruz. Tarihi gizemlerle dolu, bu antik yerleşimi adım adım geziyoruz, rehberimizden bilgiler alıyoruz,  en güzel fotoğraf karelerini yakalamaya gayret  ediyoruz. Rehbermiz  özel anlatımlarından sonra,  bize  yeteri kadar serbest zamanda veriyor, bu sayede, keyfimizi çıkartmaya devam da  edeceğiz.  Gezinin sonunda  aynı geldiğimiz  minibüs servisleri ile AquaCalientes kasabasına  döneceğiz.  ÖĞLE  YEMEĞİ  burada alınacaktır.

Öğle yemeğimizin ardından ,  pazarları ile ünlü,  alış veriş için ideal bir  yöre olan bu sokaklarda serbest olarak  gezintimize  devam edeceğiz. Şehre geri  dönen  akşam treninin saatini  (17:45) yakalayarak, Cusco ya  geri  dönüş yolculuğumuz başlayacak, akşam 21:00  gibi  otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.  (  Bu turu Kişi Başı .255€ )

 

6.GÜN  CUZCO

Serbest Gün..  Geceleme  otelimizde.             [ BOLİVYA-TİTİKAKA  EXTRA TUR TAVSİYEMİZ  VAR]

7.GÜN  CUZCO

Serbest Gün..  Geceleme  otelimizde .              [ BOLİVYA -TİTİKAKA EXTRA TUR TAVSİYEMİZ  VAR]

8.GÜN  CUZCO/ LIMA /  AMSTERDAM

Bugün PERU daki son günümüz. LİMA  ya hareket etmek için Cusco Havalimanına  geçiyoruz.

Uçak saatimiz  16:30 ,  Lima  ya   varışımız  ve  KLM Hava Yolları ile   dönüş yolculuğumuz başlıyor.

LIMA  hareket saati 20:00 - Geceleme uçakta.

 

 

--- 2 GECE/3 GÜN

EXTRA PAKET[398€]                      TİTİKAKA GÖLÜ ve BOLİVYA TURU

 

6.GÜN     CUSCO/ LAPAZ       (UÇUŞU  07:40  09:40) Q

Bu sabah 05:30 da otelden ayrılıyoruz, ve CUZCO havalimanına geçiyoruz. Buradan Peru Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile  BOLIVYA’nın en büyük şehri olan LA PAZ a uçuşumuzu  yapıyoruz.

09:40 yerel saat ile varışımızı  takiben , havalimanı  El ALTO  da,  yerel rehberimiz ve  Bolivyalı aracımız ile Turumuza  başlıyoruz. El Alto  yani Yüksek Şehir, La Paz merkezin tepelerindeki yeni yerleşim kentinin adıdır, nüfüsu 1 milyon kişiye ulaşmıştır. El ALTO  havalimanında hiç vakit  kaybetmeden, 60 km mesafe yer alan TIWANACU  ANTİK ŞEHRİ  ziyaretimize yapmak üzere  yola çıkıyoruz. TIWANACU tüm Peru ve Bolivya bölgesindeki en eski yerleşim ve medeniyet izlerini barındıran bir kültür alanıdır. TIWANACU da, yerel dinler ve inanışlar, yaşam hakkında bilgiler alacağımzı  Tiwanacu Müzesini ziyaret ediyoruz  , daha sonra Antik şehrin içine gireceğiz. Güneş tanrısı, Ölüler mabedi göreceğimiz  yerler arasındadır. UNESCO  Dünya mirası koruma listesinde yer alan bu  antik şehri  ziyaretimiz sonrası ÖĞLE  YEMEĞİ  molası veriyoruz,  turumuza dahil olarak  yerel Küçük bir  restoranda  yemek servisi  alacağız.Yemekten sonra  LA PAZ a  doğru yola  çıkıyoruz.Yolculuğumuz yaklaşık 2 saat  sürecektir.  Lapaz  kent merkezine girişte YENİ YAPILAN Alman mühendislerin şehre bir katkısı olan TELEFERİK hattını kullanarak  şehre tepeden bakma imkanımız  olacak.(Bazı günler bakım çalışması olabiliyor )Lapaz  merkezden  yine vakit kaybetmeden,  AY VADİSİ  ziyaretimizi  yapmak üzere, şehrin aşağı eteklerine doğru  aracımız ile iniyoruz. Lapaz 3400 m  rakında olan bir yerleşimdir. Güney Amerika Kıtasının en Yüksek  şehirlerinden biridir.  AY VADİSİ-  VALLE DE LUNA,  doğal volkanik tüf  dokusu ile Türkiye deki Kapadokya doğasını andırmaktadır.Ziyaretimiz sonrası  Lapaz çarşılarının olduğu  merkeze geçiyoruz. Katedral Meydanını görüyoruz ve hemen yanında yer alan CADILAR PAZARINI  ziyaret edeceğiz.Turumuzun sonunda. Otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.                                          OTELİMİZ : ROSARIO HOTEL 3*

7.GÜN     LAPAZ – COPPACABANA (TITIKAKA  GÖLÜ) GÜNEŞ ADASI    

Bu sabah 06:00 da  otelimizden ayrılıyoruz ve  Coppacabana kasabasına doğru yola çıkıyoruz.

Yolcluğumuz  yaklaşık 3,5 saat  sürecektir. Körfez  geçişi yapacağız, Burada göl üzerinde yerel FERRY botları ve tekneleri kullanıyoruz. Aracımız ayrı bir bota ,yolcular ayrı bir bota biniyor ve yerel halk ile içe içe 15 dk lık bir  göl geçişi yapıyoruz. Coppacabana  ya varışımızı takiben TITIKAKA

Gölü kıyısından Yerl  teknelere  binerek GÜNEŞ ADASINA doğru yola çıkacağız. Güneş Tapınağından adına alan ve KUTSAL ÇEŞME ninde bulunduğu adayı ve köyü  ziyaret edeceğiz.

Buradaki turumuzu  bir  öğle  yemeği ( YEREL  KECHUA-BOLİVYA ) mutafğından, doğal bir  piknik havasında alacağız.Haşlamalar ve kimi kızartmamalardan oluşan bir  öğünden sonra, tekne ile yeniden Coppacabana ‘ya geçiyoruz ve  vakit  kaybetmeden,  PERU  sınırına yöneliyoruz. PERU kara hudut undan geçiyoruz, ve istikametimiz  PUNO.  Sınır sonrası 3 saat  yolumuz  var.

Öğleden sonra, PUNO ya varışımızı  takiben, (zamanımız  el verir ise )

UROS ADASI  ziyaretini yapacağız. UROS  sazlıklardan oluşan bir  ADA  evler kolonisidir. GÖL üzeri yaşamı görüp rehberimizden bilgiler alacağız.

Geceleme PUNO merkezde.   OTELİMİZ : Casa Andina Puno Merkez.

8.GÜN     PUNO – CUSCO  / LIMA    

Bu sabah   saat 07:00 de  CUSCO ya doğru yola çıkıyoruz, kara yolcluğumuz  AND  DAĞLARI arasından olacak, yolculuğumuz esnasında LA RAYA  geçitinde mola veriyoruz ( 4270 m)

 

Öğleden sonra  CUSCO ya varıyoruz  ve  LİMA  ya hareket etmek için Cusco Havalimanına  geçiyoruz.

Uçak saatimiz  16:30 ,  Lima  ya   varışımız  ve  KLM Hava Yolları ile   dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Geceleme uçakta.

 

 

9.GÜN       AMSTERDAM - ISTANBUL    20:30 0045+

AMSTERDAM da  aktarma yapıyoruz  ve Istanbul uçuşumuzu  gerçekleştiriyoruz. Varış saatimiz  gece 00:45 -Biraz yorgun ama Anılarla dolu turumuzun sonu…

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR .3000 m avaraj

 Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

HAREKET NOKTAMIZ

04 Mayıs 2018, 03:30

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*İstanbul- LIMA-Istanbul arasında  KLM ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 1 adet 20 kg  bagaj

*PERU  Havayolları ile ; LIMA-Cusco -LIMA arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri

* Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

*CUSCO ŞEHİR TURU

*3 GECE LİMA  KONAKLAMA / 3 YILDIZLI OTEL

*4 GECE CUSCO KONAKLAMA  /3 YILDIZLI OTEL

*EJDER TURİZM Türkçe Rehberlik Hizmeti

* seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Yurt dışı çıkış harcı 15 TL        

*Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 100 € kişi başı alanda toplanılacaktır.

 

*Ekstra Tur ücretleri

Lima Tam Gün -Öğle yemekli Şehir Turu (75€)

Lima PERU Dansları Akşam Yemeği (70€)

Tam Gün Lüx Trenli MACHHU PICHU  (Öğle Yemekli )  turu   (255€ )

Titikaka-Bolivya Turu (2 Gece/3Gün )  398€

ISLA  BALLESTAS ADALARI ve  Huachahinca  TURU (110€ )

 

Bu turda  ,908 EURO Extra Turlar bedeli.            TAM PAKET  İNDİRİMLİ : 840€

 

 

Paketlerde  BOLIVYA turu  uçaklı olduğu için katılım ve ödeme tur hareketine 1 ay kala teyid  edilmelidir. Bolivya Turu  minimum 20 katılım ile gerçekleştirilmektedir.

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN