Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Büyük Orta Avrupa 14-21 Ağustos 2018

KOSICE GİDİŞ-BUDAPEŞTE DÖNÜŞ

KRAKOW(1) PRAG(2) VIYANA(2) BUDAPESTE(2)

Türk Hava yolları Tarifeli Seferi ile

KÖSİCE ŞEHİR TURU DAHİL / 4 EKSTRA TUR DAHİL

** KARLOVY VARY TURU-ESTERGON,VISEGRAD,SZENTENDRE TURU

BRATISLAVA TURU , BADEN,MAYERLING TURU

PROGRAMIMIZ

1. GÜN ISTANBUL –KOSICE-  KRAKOW

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 04:00’de Türk Hava Yolları Kontuarında buluşma . Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1200 sefer sayılı uçuş ile 07:10’da Kosice’ye hareket . Saat: 08:10’da varış.

Varışın ardından özel otobüsümüz ile panoramik Kosice sehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Kosice sehir turunun ardındanKrakow’a hareket .

Krakow’a varışa istinaden panoramik şehir turu yapılacaktır. Şehir turu esnasındasehrin anıtsal giris kapısı Barbakan, Juliusz Slowacki Tiyatro Binası, iki farklı kulesiyle Meryem Ana Bazilikasi, Kumas Pazarı-Kapalı Carşı Sukiennice, Belediye binası, Aziz Wojciech Kilisesi, Kral Yolu, Aziz Piotr ve Pawel Kilisesi, Floransa caddesi, eski sehir Pazar meydanı görülecek yerler arasindadir. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

2. GÜN KRAKOW- PRAG

Sabah kahvaltısının ardından Prag’a doğru yola çıkıyoruz. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Sehir turumuzda Küçük Mahalle , Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Prag Ortaçağ gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yy’den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde,  esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. GÜN PRAG

Sabah kahvaltısının ardındanKarlovy Vary turuna çıkıyoruz(tur ücretine dahildir-yemek dahil değidir.) .

17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olanVlatava Nehri Tekne turuna katılabilirler. Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.GÜN  PRAG – VİYANA
Sabah kahvaltısının ardından Prag’dan ayrılıyor ve Viyana doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Cesky Krumlov turuna katılabilirler. Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi Ortaçağa geri götürecek. Turumuz sonrası Viyana’ya devam ediyoruz. Viyana varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda Viyana’nın eğlence merkezi olan Grinzig Tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen Restoranlarından birinde kemanlar, akordeonlar,  Viyana şarkıları eşliğinde unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu turumuz öncesinde şehrin en hakim tepesi Kahlenbergi’yi ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

 

5. GÜN VİYANA

Sabah kahvaltısı Winerwald turu için otelde ayrılıyoruz (tur ücretine dahildir- yemeksiz olarak yapılacaktır.). Mayerling, Baden Şehri Viyana’nin muhteşem ormanlarinda geçilecek, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden. Schönbrunn Sarayin Bahcesini ve Viyana şehir merkezine dönüyoruz.

Akşam arzu eden misafirlerimiz akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Klasik Müzik Konser turuna  katılabilirler.

6. GÜN VİYANA – BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’dan ayrılıp Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz

Güzergah üzerinde Bratislava ‘ya uğruyoruz. (tur ücretine dahildir-yemeksiz olarak yapılacaktır.) Kişi başı 25.000 €’luk milli gelirle Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan panoramik Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları , Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Budapeşte şehir turu. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçireceğiz. Akşam yemeği esnasında ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapma fırsatımız olacaktır. Otelimize dönerken Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

7. GÜN BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna çıkıyoruz (tur ücretine dahildir-yemeksiz olarak yapılacaktır.) Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi  ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad üzerinde Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

8. GÜN BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçağın saatine bağlı olarak rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1038 Sefer sayılı uçuş ile  20:10’da İstanbul’a hareket. Saat 23:15’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

İstanbul’a hoş geldiniz.

GÖRÜLECEK YERLER

KRAKOW(1) PRAG(2) VIYANA(2) BUDAPESTE(2)

Türk Hava yolları Tarifeli Seferi ile

KÖSİCE ŞEHİR TURU DAHİL / 4 EKSTRA TUR DAHİL

** KARLOVY VARY TURU-ESTERGON,VISEGRAD,SZENTENDRE TURU

BRATISLAVA TURU , BADEN,MAYERLING TURU

HAREKET NOKTAMIZ

14 Ağustos 2018, 04:00

ÜCRET

Tek Kişilik Oda İki Kişilik Oda İlave Kişi 0-2 Yaş Bebek 3-12 Yaş Çocuk
779 EUR 569 EUR 569 EUR 150 EUR 569 EUR

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Havayolları ile İstanbul – Kösice / Budaeşte-İstanbul  arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri

Krakow (1) Prag(2) -Viyana(2) -  Budapeşte(2) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama

Programda belirtilen sabah kahvaltıları

Prag, Viyana, Budapeşte , Krakow, Kösice yarım günlük panoramik şehir turları

Karlovy Vary Turu, Estergon-Visegrad-Szentendre Turu, Britaslava Turu, Baden-Mayerling Turu

(Turlar yemeksiz olarak ver panoramik olarak yapılacaktır. Giriş Ücretleri dahil değildir.)

Fly Express profesyonel rehberlik hizmetleri

TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Vize ücreti ve servis bedeli  (120 EURO )

Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL       (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)

Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro`dur.)

Tüm kişisel harcamalar,

Rehber tarafından organize edilen  ekstra turlar

Öğle ve Akşam yemekleri,

Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

Kisi basi 5,-€ bahsis otobus söförü icin gezi sonunda toplanacaktir.

 

Vize Durumu :

Tura katılım için Schengen vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerine vize uygulanmamaktadır.

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETI:

 (8 TUR) 0RTAÇAĞ GECESİ, VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU,  CESKY KURUMLOV,  KARLOVY VARY  ÖĞLE YEMEĞİ, GRİNZİG MEYHANELERİ,  MACAR GECESİ, ESTEREGON  ÖĞLE YEMEĞİ,  TUNA NEHRİ TEKNE TURU, TULAR PAKET OLARAK ALINDIGINDA 285 EURO OLAN TUTAR 260  EURO OLACAKTIR.

 

**** Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.****

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN