Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Sibirya Ekspresi 16-28 Ağustos 2018

Ekstra yok, bütün turlar, akşam yemekleri dahil. 13 gün. Hayali bile güzel olan gezi.

PROGRAMIMIZ

1.Gün 16.08.2018 : ISTANBUL / MOSKOVA 14:55 / 18:25

Öğlen saat 12:00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerini takiben saat 14:55’de AEROFLOT HAVA YOLLARI ile Rusya’nın başkenti büyülü şehir Moskova’ya yolculuğumuz başlıyor. Yerel saat ile akşam 18:25’te Moskova’ya varışımızın ardından karşılanma ve otelimize transfer.

2.Gün 17.08.2018 : MOSKOVA

Bu sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Gezimiz esnasında ziyaret edeceğimiz başlıca yerler arasından Moskova’nın büyük alışveriş merkezleri Manej ve Gum , Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Karl Marks Anıtı, Aziz Vasili Kilisesi, Kurtarıcı İsa Katedrali, Poklonnoya Tepesi ve Kızıl Meydan görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

3.Gün 18.08.2018 : MOSKOVA / KAZAN

Bugün kahvaltımızın ardından serbest saatlerimiz olacak. Dileyen misafirlerimiz otelimize yakın metro ile şehri gezmeye ve keşfetmeye devam ederken , Arzu eden misafirlerimiz ise ekstra turlara katılarak hoşça vakit geçirebilirler. Ekstra Tur Kremlin Katedralleri ve Tretyakov Sanat Galerisi Turu (Tam Gün Öğle Yemekli 95€) Rusya’yı yönetenlerin yüzyıllar boyu ikamet ettiği Kremlin’in en güzel ve eski katedralleri ile Lenin ve Stalin’in gezmekten haz aldığı sır bahçesini ziyaret edecek, dünyanın 200 tonluk en büyük çanı ile 40 tonluk en büyük topunu görme imkanına sahip olacaksınız. Dünyanın en önemli sanat galerilerinden birisi olan Tretyakov Galerisi’nde 11. yy’dan günümüze kadar aralarında İlya Repin, Ayvazovski, Perov, Kuinci,Kramskoy, Shishkin ve Andrei Rublov’un da olduğu en muhteşem Rus sanat eserlerinide ziyaret etme imkanı bulacağınız bu gezimiz sonrası otele dönüş.. Akşam saatlerine doğru tren istasyonumuza transferimiz gerçekleşiyor. Ve ilk tren yolculuğumuza Moskova-Kazan arası başlıyoruz.Geceleme trende.

4.Gün 19.08.2018 KAZAN / EKATERINBURG

Sabah erken saatlerde Kazan’a varışımızn ardından istasyonda karşılanma ve şehir merkezine transfer. Önce sabah kahvaltımızı alacağız. Daha sonrasından hiç vakit kaybetmeden şehir gezimize başlıyoruz. Rusya’da bulunan Tataristan Cumhuriyetini’nin başkenti Kazan şehri 2004 yılında Rusya’nın en güzel şehri seçilmiştir.Eşsiz kültürel mirası sayesinde UNESCO örgütü tarafından da koruma latında olan bu kentte ziyaret edeceğimiz ve göreceğimiz başlıca noktalar şöyle; Peter ve Paul Kathedrali , Mardzhani Camiisi, Kazan Şehir Üniversitesi,Özgürlük meydanı, Muhteşem Kazanka nehri manzarasıyla Sultan Galeev Meydanı, Milenyum Köprüsü Manastırı olacak. Kalan vakitlerimizde. Eski ve tarihi caddelerde sokaklarda yürüyüş imkanı bulacaksınız. Akşam saatlerinde istasyona transfer ve Ekaterinburg yolculuğumuz başlıyor.Geceleme trende.

5.Gün 20.08.2018 : EKATERİNBURG

Öğlen saatlerinde (12:37) Ekaterinburg’a varışımızın ardından tren istasyonunda karşılanıyor ve otele transferimiz gerçekleşiyor. Eşyalarımızı otelimize bırakacağız ve kısa bir dinlenmenin ardından şehir turumuza başlayacağız. Ekateringburg Asya ve Avrupa kıtaları sınırında , Ural sıradağlarının orta kısmında yer alır. Şehir turumuz boyunca , tarihi merkezi Ural’ın çeşitli bölgelerinden getirilmiş kayalar ve taşları görebileceğimiz jeolojik alanı göreceğiz. Ural
Zanaatkarlar Bölgesi, birçok turistin elyapımı hediyelik eşyalar satın alabildiği bir çekim merkezidir. Afgan ve Çeçen savaşlarında hayatını kaybetmiş askerlerin anısına dikilen SİYAH LALE ANITI’ da göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimiz RASTORGUEV- HARITANOVLARIN EVI olarak bilinen mimari açıdan muhteşem binayı ve onun eşsiz (hatta korkunç!) efsanesini anlatacak. Turumuzun sonunda son Rus Çarı’nın vurulduğu yeri ziyaret edeceğiz. KAN TAPINAĞI’ da burada bulunmaktadır.Geceleleme otelde.

6.Gün 21.08.2018 : EKATERİNBURG – NEVYANSK TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest saatlerimiz olacak / gece trene bineceğiz, gündüz bölümü için EXTRA TUR-Öğle Yemekli Tur [90€] - Nevyansk Şehri ve Eğik Kule ziyaretimiz olacak. NevyanskOrta Uralların doğu yamacında, Ekaterinburg’un 97 km kuzeyinde SverdlovskOblast bölgesindedir. Kasaba 18 yy’ınbaşlarında , bir demir fabrikası inşası ile kurulmuştur. Eğik kulenin yüksekliği 57,5 metredir. Gariptir ama kulenin tam olarak inşa edildiği tarihi tespit etmek imkansızdır. Birkaç rivayetle birlikte, bazı tarihçilerin yapılış amacıyla alakalı düşünceleri vardır; Rus üretici , metalurji ve maden fabrikası sahibi AkinfiyDemidov burayı banka kasası olarak kullanmış, hapishane yada sahte paralar üreten bir kimya laboratuarı olarak kullanıldığı düşüncesi de vardır. Kulenin 7. Ve 8. Katında İngiliz Richard Phelps tarafından yapılan saat bulunmaktadır. Saat hala çalışmaktadır.Akustik Oda diye adlandırılan mistik bir oda bulunmaktadır. Odanın özgünlüğü ilginç bir fenomene dayanıyor; odanın bir köşesinde ayakta duran biri eğer karşı köşedeki kişiye fısıltı ile bir şey söylerse, bu fısıltı rahatlıklıduyulabiliyor.Nevyansk eğik kulesi bilim adamları için hala bir gizem. Bu kule Ural üreticilerinin gücünün bir sembolüdür. Turistler Ural madencilik sektörünün tarihini öğrenecekler. Kule Rusya İmparatorluğu hakkında birçok karanlık sırrı barındırıyor. Bunları keşfetme fırsatını kaçırmayın! Öğle yemeğimizi Tavolgi köyünü ziyaret ederken alacağız. Köy çanak çömlekçilik ile meşhurdur. Köyde yaşlı inançlı halk hakimdir. Geleneksel Rus çiftlik yemeği yiyeceğiz. Tur bitiminde Ekaterinburg’a geri dönüyoruz. .Saat 21:30’da Novosibirsk şehrine hareket edeceğiz. Geceleme trende.

7.Gün 22.08.2018 : NOVOSİBİRSK

18.55’te Novosibirsk’e varış ve otelimize transfer. ve geceleme otelimizde.

8.Gün 23.08.2018 : NOVOSİBİRSK TURU - KRASNOYARSK

Sabah kahvaltımızın ardından şehir turumuza devam edeceğiz. AÇIK HAVA TREN MÜZESİ’ni ziyaret edeceğiz. (eski Transsibirya trenleri koleksiyonunu barındırmaktadır), ünlü JEOLOJİ MÜZESİ, YAPAY DENİZ OB REZERVUARI, göreceğimiz yerler arasındadır., tren istasyonuna transferimiz gerçekleşecek .Gece Yolculuk trende..

9.Gün 24.08.2018 : KRASNOYARSK

12:25’deKrasnoyarsk’a varış ve Otelimize transfer., Bugün EXTRA Turumuzda
(Öğle Yemekli -80€ ) Yerel restaurant ta öğle yemeğimizin ardından Krasnoyarsk şehir turu yapacağız. Enisei ‘nin müthiş manzarası ile MİRA MEYDANI , ANDREW DUBENSKOY ANITI, tüm şehrin gözlerinizin önüne serildiği KARAULNAYA TEPESİ…PRASKEVA manzarası ile MİRA MEYDANI , ANDREW DUBENSKOY ANITI, tüm şehrin gözlerinizin önüne serildiği KARAULNAYA TEPESİ…PRASKEVA PRATNITSA ŞAPELİ’de ayrıca göreceğimiz yerler arasındadır. Eski caddeler boyunca yürüyüp, isimlerinin nereden geldiğini Krasnoyarsk’ın nasıl gelişip değiştiğini öğreneceğiz. Otele dönüş

10.Gün 25.08.2018 : KRASNOYARSK - IRKUTSK

Kahvaltının ardından tren istasyonuna transferimiz başlıyor.20:57’de Irkutsk’a varış ve otelimize transfer.

11.Gün 26.08.2018 : IRKUTSK - LİSTVYANKA

Otelde kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transferimiz gerçekleşiyor.
Sludyanka’dan Baikal limanına kadar sürecek olan tren yolculuğumuza
başlıyoruz. Tren istasyonu Baikal Gölünün güneyinde bulunmaktadır. Bir
tur Baikal gölünün etrafını her yönüyle görmeden olmaz .Baykal gölünün o
eşsiz güzelliğini mutlaka görmelisiniz. Gerçek Bir Macera! Eşsiz Güzellikte
manzarasıyla birlikte Baykal Gölünü göreceğiz.Burada birkaç durakta mola
verip bu eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Baykal limanına varış ve
sonrasında feribot ile Listvyanka’ ya yolculuğumuz başlıyor. Listvyanka ya varış ve Listvyanka oteline
transferimiz gerçekleşecek.

12.Gün 27.08.2018 : LİSTVYANKA - BAYKAL GÖLÜ - IRKUTSK

Kahvaltımızı otelimizde alacağız. Turumuz esnasında Taltsy Müzesini de ziyaret edeceğiz. Öğle
Yemeğimizde yerel restoranda meşhur Baykal Gölü balıklarından yiyeceğiz. Burada Baykal Müzesi’ni
ziyaret edeceğiz. . bütün göl faunasını görebileceğimiz 11 büyük akvaryumu bulunan BAYKAL
MÜZESİ’ndeyiz. Ardından KRESTOVAYA VADİSİ, ST.NICOLASKİLİSESİ’ni ve yerel hediyelik
eşyaların ve balıkların satıldığı marketi gezeceğiz.
Turumuzun ardından İrkutsk’a dönüyoruz.Geceleme otelimizde.

13.Gün 28.08.2018 : IRIKUTSK – MOSKOVA-İSTANBUL 09: 25 / 17:55

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben ; havalimanına geçiyoruz, dönüş
yolculuğumuz başlıyor, Moskova aktarmalı olarak İstanbul a uçak saatimiz 09:25

HAREKET NOKTAMIZ

16 Ağustos 2018, 14:45

ÜCRET

SNG ODA   2510 €

DBL ODA   2170 €

TRP ODA   2080 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

• İstanbul-Moskova \\ IRKUSTK-İstanbul arasında AEROFLOT Havayolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

• 4* yıldızlı veya butik otellerde standart odalarda oda-kahvaltı konaklama.

• Programda belirtilen tüm geziler,şehir turları,transferler ve giriş ücretleri.

• Programda belirtilen tüm Tren \ Express yolculukları biletleri

• Programda belirtilmiş öğle ve akşam yemekleri

• Ejder Turizm profesyonel Türkçe rehberlik ve yerel rehberlik hizmetleri

• Türsab seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kişisel harcamalar

• Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

• RUSYA VİZESİ /95€

• Programda belirtilmeyen tüm Öğle ve Akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

• Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler,Tüm otobüs şoförleri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 80 € kişi başı alanda toplanacaktır.

EXTRA TURLAR

Kremlin Katedralleri ve Tretyakov Sanat Galerisi Turu (Tam Gün Öğle Yemekli 95€)
NEVYANSK TURU -öğle yemekli -90€
KRASNOYARSK-öğle yemekli tur -80€

3tur- toplam 265€ - İNDİRİMLİ 240€

 

REZERVASYON ve BİLGİ

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 312 417 67 06 - 0 312 417 67 09 GSM: 0 530 602 78 82

 

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

February 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN