Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Panama Kolombiya Ekvador Galapagos Adaları 12-24 Eylül 2018

13 Gün Rüya gibi bir tatil sizleri bekliyor. 

PROGRAMIMIZ

1.GÜN ISTANBUL-AMSTERDAM 17:55 19:30
 
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Ejder Turizm standında saat 15:30’da buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında KLM HAVA YOLLARI tarifeli uçuşu ile AMSTERDAM a yolculuğumuz saat 17:55 de başlıyor. Amsterdam ‘a ulaşıyoruz, 1 Gece konaklamak üzere, havalimanından ayrılıyoruz. Geceleme Amsterdam ‘da otelimizde.
 
2.GÜN AMSTERDAM-PANAMA CITY 11:20 16:35
 
Sabah yeniden Amsterdam havalimanına geliyoruz ,işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Panama ‘ya Yolculuğumuz başlıyor. Yerel saat ile 16:35 ‘de Panama City’e ulaşıyoruz, havalimanında karşılanma ve özel aracımıza ile otelimize geçiyoruz.
Geceleme Otelimizde.
OTELİMİZ : Plaza Paitilla Inn Hotel 4*
 
3.Gün PANAMA CITY
 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası PANAMA CITY ŞEHİR turumuza başlıyoruz.
Bugün programımızda PANAMA KANALI-MIRAFLORES DOCS bölgesi var .Panama Kanalı inşaatını ve işletmesini yakından görebileceğimiz bir nokta olan Miraflores Kalankapısı, hergün bincelrce ziyaretçiyi buraya çekmektedir.Ziyaretimiz sonrası- KOLONIAL Mahalleyi ziyaret için Panama City merkeze yaklaşıyoruz. Eski Panama Sokakalarında kısa bir yürüyüş yaptıktan sonar yeniden otelimize dönüyoruz.
GECE TURU (EXTRA)-90€
PANAMA DANSLARI VE AKŞAM YEMEĞİ PROGRAMI**
Akşam saat 19:45 ‘de otelimizden ayrılıyoruz ve Panama dansları göstersini ve yemeklerini tadmak üzere yola çıkıyoruz. Gece otelimize dönüyor.
 
4.Gün ‘’ Embera Indigenous Community’’ KABİLE TURU
 
Bugün Panama City ‘de serbest günümüz var, arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceğiz EXTRA TUR a katılabilirler.[ 105€]
Bu sabah erken saatlerde başlayacak , EMBERA YERLİLERİ Yaşam Turumuza çıkacağız. Embera Kabilesini ziyarete gideceğimiz bir gün içersinde Nehirde KANO lar ile yolculuk yapıyoruz, Kabile insanlarını yakından tanıma imkanı buluyoruz, hatta geçici birer Yerli kabile Dövmesi yaptırıyoruz. Öğle yemekli ve tam gün sürecek bu gezimiz sonrası , akşam saatlerinde
yeniden şehir merkezine dönüyoruz Geceleme otelimizde.
 
5.GÜN PANAMA CİTY -QUITO(EKVADOR) 05:00 10:00
 
Bu sabah çok erken saatlerde havalimanına geçeceğiz ! Uçuş saatimiz 05:00. (Kahvaltımız paket olarak alınacaktır ) Panama ‘dan ayrılıyoruz, Bugün EKVADOR a gideceğiz. Başkent QUITO yolculuğumuzu AVIANCA HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile yapıyoruz. Yerel saat ile 10:00 da QUITO ‘ya ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde şehir merkezine geçiyoruz. Eşyalarımızı otelimize bırakıyoruz ve Öğleden sonra şehir turumuz olacak.
. Turumuza otellerinin çoğunun yer aldığı, alışveriş merkezlerinin, finans merkezlerinin, La Mariscal bölgesinin bulunduğu bölgede panoramik bir gezintiyle başlıyoruz. Ardından Şehrin tarihi merkezine doğru ilerliyoruz. ‘El Panecilllo’, San Francisco ve Basilika klişeleri, Plaza de la Independencia, katedrali, Governments Palace, La Campania Klisesi görülecek yerler arasında.Bugün turumuzun sonuna serbest saatlerimiz olacak, eski Quito bölgesinde yürüyüş gezileri yapmanızı tavsiye ederiz.Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Eugenia Hotel 3*
 
6.GÜN MITTEL DEL MUNDO | DÜNYANIN ORTASI TURU
 
Bu sabah otelimizde kahvaltımız sonrası serbest saatlerimiz olacak. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimiz EXTRA TUR düzenliyor. (85€) -ÖĞLE YEMEKLİ turumuz, şehrin kuzey kısmına doğru ilerleyip burada kuzey ve güney paralellerini birbirinden ayıran ‘Middle of the World Cıty’ heykelini görüyoruz. DÜNYANIN ORTASI- EKVADOR ÇİZGİSİNİ yerinde ziyaret edeceğiz. Bu unutulmaz deneyim esnasında Kuzey Yarım Küre ve Güney Yarım Kürenin, birbirinden ayrıldığı çizgiyi tanıyacağız ve manyetik farklılıkları bazı küçük deneylerle rehberimiz bizlere izah edecek, Turumuzun sonuna ÖĞLE yemeği için yerel bir restoranda mola vereceğiz.
Günün sonunda otelimize geri dönüyoruz, geceleme otelimizde.
 
7.GÜN GALAPAGOS ADALARI | SANTA CRUZ 13:40 14:50
 
Bugün alacağımız kahvaltımızı takiben havalimanına gideceğiz. Yerel havayolları ile iç hat Galapagos adaları yolculuğumuz başlıyor. Unesco dünya mirasları listesinde en tepede yer alan ve tüm özellikleri ile koruma altına alınmış bu adacıklar topluğuna yapacağımız 2 gecelik gezimiz başlıyor..Sadece birkaç noktasında havalimanı olan ve bunlardan en işleği olarak bilinen Baltra havalimanına uçuyoruz. Varışta yerel ekimizi tarafından karşılanıyoruz adaları üzerindeki maceramız başlıyor. Santa Cruz adası halen en önemli merkez Galapagos adası durumundadır. Önce Feribot geçişi yapıyoruz adalar arasında, daha sonra kara yolu ile konaklayacağımız kasabaya doğru ilerliyoruz. Çok kısıtlı imar izni verilen ve sadece beli noktalarda yaşam hakları tanınmış bir bölge burası. Tamamına yakını MİLLİ PARK kurallarına tabi.2 gece konaklayacağımız , yazlık küçük bir otele yerleşiyoruz. Burada kalış süremiz boyunca Tüm çevre gezilerini bu kasabadan hareketle yapacağız. Sahile çok yakın bir konumda olan, şirin bir tatil kasabası görünümünde olan bu yere her yıl binlerce doğa ve tabiat tutkunu gezgin uğramaktadır. NOT: GALAPAGOS MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETİ dahil değildir (100 USD-varışta nakit olarak tahsil ediliyor)
Bugün öğleden sonra adaya varışımızı takiben, çevre gezimize başlıyoruz. dünyca meşhur Charles Darwin- Koruma merkezine giderek, nesilleri koruma altına alınmış, Dev kaplumbağları göreceğiz.
OTELIMIZ : LOBO DEL MAR BOUTIQUE 3*
 
8.GÜN SANTA İSABELA ADASI TURU
 
Bu sabah serbest saatlerimiz olacak, arzu edenler için Galapagos takım adalarına ait bir başka ada olan SANTA ISABELA ADASI TURUNA gidebilirsiniz.[145€] Bu turumuz sabah başlıyor, ve yaklaşık 6 saat sürecektir, yerel tekne ile Santa İsabela adasına geçiş 45 dakika deniz yolculuğa ile yapılmakta olup, varışta, Doğal güzellikler , deniz canlıları, foklar ve daha bir çok farklı tür görebileceğiz, yüzme imkanımız olacak (yanımıza eşyalarımızı havlumuzu almayı unutmayınız )
Öğeden sonra geri dönüyoruz. Puerto Ayora kasabasındayız. Geceleme otelimizde.
 
9.GÜN GUAYAQUIL (EKVADOR) UÇAK SAATİ :10:00 12:55
 
Bu sabah GALAPAGOS ADALARI bölgesinden ayrılıyoruz. Geldiğimiz yolla, yeniden Baltra havalimanına geçeceğiz. Avianca Hava Yolları tarifeli seferi ile GUAYAQUIL uçuşumuzu yapıyoruz. Öğlen saatlerde şehre ulaşıyoruz. Burası Ekvador ‘un önemli Liman şehirlerinden birisidir. Şehir bir delta ağzına kurulmuştur, yani büyük bir nehire ve denize kıyısı vardır.
Otele yerleştikten sonra, Rehberimiz eşliğinde YÜRÜYÜŞ ŞEHİR TURU yapacağız. Katedral meydanı ve Nehir kıyısı kordon boyu göreceğimiz yerler arasında. Geceleme otelimizde
OTELİMİZ : hotel palace 4*
 
10.GÜN BOGOTA (KOLOMBİYA) 05:00 / 07:00
 
Bu sabah ÇOK erken saatte uçuşumuz var. Sabah 05:00 de KOLOMBİYA’nın başkenti- BOGOTA ‘ya gideceğiz. (Kahvaltımızı paket olarak alacağız ) Sabah 07:00 de BOGOTA ‘ya ulaşıyoruz. Otelimize transferimiz yapılıyor. Eğer odalarımız bu saatte müsait ise, odalarımıza eşyalarımızı bırakıyoruz. Aksi takdirde, eşyalarımızı otel emanetine teslim edeceğiz.
Bugün ,vakit kaybetmeden , şehir merkezine geçiyoruz, şehir turumuz başlıyor, turumuzda ‘’ ALTIN MÜZESİ ‘’ ki Kolombiya tarihini yakından anlayabileceğimiz en düzenli ve kapsamlı müzedir burası, bu müzeyi ziyaret edeceğiz, ve dünyaca meşhur MONSARATI TEPESİ , ki Bogota’nın en güzel manzarasını buradan görebilirsiniz, oraya Finükiler ile çıkacağız. Tüm ziyaretlerimiz sonrası turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : GRAND HOTEL 3*
 
11.GÜN Kolombiya Kahve Bahçeleri turu
 
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , SERBEST GÜN..başlıyor.
Arzu eden misafirlerimiz EXTRA TURUMUZ.a katılabilirler. Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben , Arzu eden misafirlerimiz(extra Tur) için çok özel bir bölgeyi ziyaret için Bogota şehir merkezinden özel aracımızla ayrılıyoruz. Turumuz esnasında ziyaret edeceğimiz KAHVE BAHÇELERİ ne doğru kent merkezinden ayrılıyoruz. Bugün özel bir işletme olan Hacienda Coloma Coffee Plantation ziyaret edilecek, yemyeşil doğa içerisinde, hem kahve tadımı yapacağız, hem ÖĞLE YEMEĞİ mizi alacağız, hemde kahve yetiştirme ve detayları hakkında bilgi alacağız. ( Kişi Başı -90€)Turumuzun sonunda yeniden başkent Bogota’ya dönüyoruz.
Geceleme otelimizde
 
12.GÜN Zipaquirá (Salt Cathedral)-TUZ KATEDRALİ
 
Bugün Son günümüz, çıkış yapacağımız gün, uçak saatine kadar günümüzü değerlendirmek isteyenler için SABAH ERKEN çıkış yaparak 07:00 Arzu eden misafirlerimiz(extra Tur) 55€ için çok özel bir bölgeyi ziyaret için Bogota şehir merkezinden özel aracımızla ayrılıyoruz. Turumuz esnasında ziyaret edeceğimiz Tuz Kayalar yada Salt Cathedral , Zipaquirá bölgesinde yer almaktadır.Doğa harikası bir yöre olan ve Kolombiya iç bölgelerinde yılda binlerce Turistin ziyaret ettiği kutsal topraklar olarak çok saygı gören bir bölgedir. Turumuz esnasında yerel rehberimizden bilgiler alıyoruz. Turumuzun sonunda havalimanına geçiyoruz.
BOGOTA - AMSTERDAM- UÇAK SAATİ : 15:40 10:35+1
Öğleden sonra 15:40 de KLM Havayolları tarifeli seferi ile AMSTERDAM üzerinden dönüş yolculuğumuz başlıyor.Geceleme uçakta.
 
13.GÜN İSTANBUL- VARIŞ. 15:55
 
15:55 DE VARIŞ..TURUMUZUN SONA ERMESİ.
SHENGEN VİZESİ GEREKLİDİR**

HAREKET NOKTAMIZ

12 Eylül 2018, 17:55

ÜCRET

Çift kişilik oda  2690 €

Üç kişilik  oda  2650 €

Tek kişilik oda  3210 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

• İSTANBUL-PANAMA CITY / BOGOTA -ISTANBUL arasında KLM H.Y ile yapılacak uçuşlar .Ekonomi Klas biletler 20 kg bagaj hakkı.
• PANAMA CITY/ QUITO /BALTRA / GUAYAQUIL –BOGOTA- şehirleri arası yapılacak olan Uluslararası uçuş biletleri
• Programda belirtilen yapılacak olan şehir turu ve çevre gezileri
• 3/4YILDIZLI ve Butik otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar
• PANAMA CITY TURU/ MIRAFLORES LOKCS-KANALMÜZESİ GEZİSİ
• BOGOTA ŞEHİR TURU + ALTIN MÜZESİ +MONSERATTI TEPESİ TURU
• GUAYAQUIL YÜRÜYÜŞ TURU
• QUITO ŞEHİR TURU
• SANTA CRUZ ADASI CHARLES DARWIN İSTASYONU TURU
• Ejder Turizm Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
• seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Kişisel harcamalar + Extra Turlar
• Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
• Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
• Ücrete dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
• Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.) Tavsiye edilen ,100 € kişi başı Atatürk Havalimanında toplanılacaktır.
• GALAPAGOS MİLLİ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ 100 USD(nakit olarak Baltra Havalimanında ,yerel gümrük polislerine ödenmektedir )
• Kalınan Oteller,Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi ); gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir.
 

EXTRA TURLAR.

GECE TURU PANAMA DANSLARI VE AKŞAM YEMEĞİ PROGRAMI -90€

PANAMA Embera Indigenous Community KABİLE TURU -105€

MITTEL DEL MUNDO | DÜNYANIN ORTASI TURU -85€

SANTA İSABELA ADASI TURU -145€

Kolombiya Kahve Bahçeleri turu-90€

Zipaquirá (Salt Cathedral)-TUZ KATEDRALİ-55€

 

REZERVASYON ve BİLGİ

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 312 417 67 06 - 0 312 417 67 09 GSM: 0 530 602 78 82

 

 

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN