Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Puglia Turu 'Gizemli İtalya' 05-09 Ağustos 2016

PUGLİA TURU

Bari-Putignano-Matera-Otranto-Lecce-Taranto-Alberobello-Ostuni-Brindisi
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
05-09 Ağustos
4 Gece 5 Gün
599 EURO

PROGRAMIMIZ

1.GÜN - İSTANBUL -­ BARİ- PUTIGNANO (MATERA)

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 11:25’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK1445 seferi ile saat 13:25'te Bari’ye hareket. Yerel saat ile 14:25'te varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüzle 45 km mesafedeki otelimize hareket. Varış ve odalara yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan "Matera Turu"na katılabilirler. Matera otelimizin bulunduğu Putignano bölgesine 58 km mesafede olup Güney İtalya'nın Basilicata bölgesinde yer alan UNESCO Dünya Mirası listesinde bir şehirdir. Tüf kayalara oyularak yapılan kiliseler ve evlerin hala bulunduğu bu şehir Ferzan Ozpetek 'in filmlerine ev sahipliği yaptğı gibi Mel Gibson' ın rol aldğı " Hz İsa' nın çilesi" filmine de ev sahipliği yapmistir. Bu yapılar nedeni ile Kapadokya ya benzerliği bulunan bu şehirde yaptiğımız panoramik turumuz ardından öğle yemeği için serbest zaman verilecek olup yemek sonrası turumuza San Govanni Battista Kilisesi, San Pitero Caveoso Kilisesi gorulecek diğer yerlerdendir. Turumuz sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

2.GÜN - PUTIGNANO (OTRANTO-LECCE)

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan "Otranto & Lecce Turu" na katılabilirler. Öncelikle Adriyatik kiyisinda bulunan Salento yarımadasının en doğu ucunda bulunan Otranto'ya hareket edeceğiz (177 km). Otranto , 1480 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun 13 ay kadar kısa bir süre elinde tuttuğu ve Fatih'in ölümü üzerine gereken önem verilmeyince geri çekilmek zorunda olduğu ve hala yerel halkın kendiyle bu konuda gurur duydugu, turkuaz rengi bir denize hakim şirin bir italyan kasabası.Turumuz sırasında Otranto kalesi ve Bizans freskleriyle süslenmiş katedrali, sahil şeridi görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği için taze deniz mahsüllerini bulabileceğiniz restaurantlarda serbest zaman. Yemek sonrası Lecce'ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası Güney'in Floransa'sı olarak bilinen şehre varıyoruz. Yapacağımız turumuz sırasında sarı taşlı binaları, dar taşlı sokakları,  Santa Croce Bazilikası,  Sant'Oronto meydanı, anfi tiyatro görülecek yerler arasındadır. Turumuz ardından vereceğimiz serbest zamanda şehri daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası 2-2,5 saatlik bir yolculuk sonrası otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3.GÜN - PUTIGNANO (TARANTO- ALBEROBELLO)

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan " Taranto & Alberobello Turu" na katılabilirler. Öncelikle yaklaşık 1 saatlik (64 km) bir yolculuk sonrası varacağımız Taranto'ya hareket ediyoruz. Taranto , İtalya'yi bir çizme olarak farzedersek topuğun ic kisminda bulunan ve bu nedenle kanalla bağlanan küçük bir denize sahip (mare piccola) 200 bin nüfüslu bir şehirdir. Diğer İtalya şehirleri gibi daracık sokakları ve tarihi dokusuyla göze çarpan bu şehir gezimizde girovele köprüsü, eski ve yeni şehir görülecektir. Kısa bir molanın ardından 50 km mesafedeki Alberobello'ya hareket ediyoruz. 1995 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınmış  Alberobello, Itria Vadisi’nde trulloların en iyi korunduğu ve bu nedenle de Puglia'da en çok turist çeken yerdir. En eski trullun 16. yy dayandığı bu evlerin çatılarının bu şekilde olmasının sebebi, vakti zamanında Napoli kralına vergi vermemek içinmiş. Napoli Kralı, yapılan yeni her binadan vergi alıyormuş. Ama bu trullolar yapılırken harç kullanılmadığı için, vergi denetçileri gelince eğer vergi almaya kalkarlarsa, “bunlar ev değil, sadece bir arada duran taşlar” diyorlarmış ve hatta gerekirse evleri yıkıyorlarmış. Sonradan bu mimari geleneksel hale gelmiş. Tabii vergi kalktıktan sonra daha sağlam yapılmaya başlanmış trullolar. Monte Pertica tepesindeki truller , hediyelik eşya satan dükkanlar ve meydan görüldükten sonra serbest zaman. Turumuz sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4.GÜN PUTIGNANO (OSTUNI- BRINDISI)

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan " Ostuni & Brindisi Turu" na katilabilirler. Bu turumuzda öncelikle 90 km mesafedeki bir liman kenti olan Brindisi'ye hareket ediyoruz. Brindisi ; Antik Brindisi kenti ; Roma dünyasi ile Doğu arasında köprü görevi görürken günümüzde hala Yunanistan ve Orta Doğu'ya giden gemilerin uğrak yeridir. Şehir turumuz sırasında Antik Via Appia yolu sonunu işaret eden Romali Sutunu;  Granafei- Nervegna Sarayı; Brindisi kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Ostuni'ye hareket ediyoruz. Ostuni 8 km lik sahil şeridi, Zeytin ve üzüm ağaçları ile gelirinin büyük çoğunluğunu turizmin oluşturduğu , 32.000 gibi küçük bir nüfusa sahip şirin bir İtalyan kenti. gezimiz sırasında bunların yanısıra Akdeniz mimari örneklerinden beyaz tas evleri, dar sokakları, kemerli gecitleri, helezonlu merdivenleri ve daha birçok ilgi çekici ayrıntıyı görme fırsatı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5.GÜN PUTIGNANO-BARI-ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Bari'ye hareket. Napoli'den sonra Gğney İtalya'nın 2. büyük kenti olan Bari'ye varışımızı takiben yapacağımız panoramik turumuzda Teatro Margarito, Lungo Maro Nazaria Sauro Liman Caddesi, Porto Vecchio, yeni liman, belediye sarayı, hükümet konağı, adalet sütunu görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK 1446 sefer sayılı uçuşu ile 15:25'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18:25 de varış ve gezimizin sonu.

FİYAT: 599 Euro

EKSTRA TURLAR

TARANTO & ALBEROBELLO 75 EURO (02-12 YAŞ 40 EURO)

 

Yaklaşık 1 saatlik (64 km) bir yolculuk sonrası varacağımız Taranto'ya hareket ediyoruz. Taranto , İtalya'yi bir çizme olarak farzedersek topuğun ic kisminda bulunan ve bu nedenle kanalla bağlanan küçük bir denize sahip (mare piccola) 200 bin nüfüslu bir şehirdir. Diğer İtalya şehirleri gibi daracık sokakları ve tarihi dokusuyla göze çarpan bu şehir gezimizde girovele köprüsü, eski ve yeni şehir görülecektir. Kısa bir molanın ardından 50 km mesafedeki Alberobello'ya hareket ediyoruz. 1995 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınmış  Alberobello, Itria Vadisi’nde trulloların en iyi korunduğu ve bu nedenle de Puglia'da en çok turist çeken yerdir. En eski trullun 16. yy dayandığı bu evlerin çatılarının bu şekilde olmasının sebebi, vakti zamanında Napoli kralına vergi vermemek içinmiş. Napoli Kralı, yapılan yeni her binadan vergi alıyormuş. Ama bu trullolar yapılırken harç kullanılmadığı için, vergi denetçileri gelince eğer vergi almaya kalkarlarsa, “bunlar ev değil, sadece bir arada duran taşlar” diyorlarmış ve hatta gerekirse evleri yıkıyorlarmış. Sonradan bu mimari geleneksel hale gelmiş. Tabii vergi kalktıktan sonra daha sağlam yapılmaya başlanmış trullolar. Monte Pertica tepesindeki truller , hediyelik eşya satan dükkanlar ve meydan görüldükten sonra serbest zaman.
Dahil olan hizmetler: Ulaşım +  Rehberlik

 

 

MATERA TURU 60 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

 

Güney İtalya'nın Basilicata bölgesinde yer alan UNESCO Dünya Mirası listesinde bir şehirdir. Matera şehri ilginç doğası ve mimarisiyle Mel Gibson' ın rol aldğı " Hz İsa' nın çilesi" filmine,aynı zamanda ünlü İtalyan yazar,şair ve yönetmen olan P.P.Pasolini filmlerinede evsahipliği yapmıştır. Kayaya oyulmuş olan evleri,kiliseleri ve manastırları ile Kapadokya ve Mardine benzeyen bu şehirde yapacağımız panoramik turun ardında Santa Lucia Alle Malve kaya kilisesi ziyaret edilecektir.Tur bitimi serbest zaman ve otelimize transfer.
Dahil olan hizmetler: Ulaşım +  Rehberlik

 

 

OSTUNI & BRINDISI TURU 60 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

 

Bu turumuzda öncelikle 90 km mesafedeki bir liman kenti olan Brindisi'ye hareket ediyoruz. Brindisi ; Antik Brindisi kenti ; Roma dünyasi ile Doğu arasında köprü görevi görürken günümüzde hala Yunanistan ve Orta Doğu'ya giden gemilerin uğrak yeridir. Şehir turumuz sırasında Antik Via Appia yolu sonunu işaret eden Romali Sutunu;  Granafei- Nervegna Sarayı; Brindisi kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Ostuni'ye hareket ediyoruz. Ostuni 8 km lik sahil şeridi, Zeytin ve üzüm ağaçları ile gelirinin büyük çoğunluğunu turizmin oluşturduğu , 32.000 gibi küçük bir nüfusa sahip şirin bir İtalyan kenti. gezimiz sırasında bunların yanısıra Akdeniz mimari örneklerinden beyaz tas evleri, dar sokakları, kemerli gecitleri, helezonlu merdivenleri ve daha birçok ilgi çekici ayrıntıyı görme fırsatı bulacağız.
Dahil olan hizmetler: Ulaşım +  Rehberlik

 

 

OTRANTO & LECCE TURU 65 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

 

Öncelikle Adriyatik kiyisinda bulunan Salento yarımadasının en doğu ucunda bulunan Otranto'ya hareket edeceğiz (177 km). Otranto , 1480 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun 13 ay kadar kısa bir süre elinde tuttuğu ve Fatih'in ölümü üzerine gereken önem verilmeyince geri çekilmek zorunda olduğu ve hala yerel halkın kendiyle bu konuda gurur duydugu, turkuaz rengi bir denize hakim şirin bir italyan kasabası.Turumuz sırasında Otranto kalesi ve Bizans freskleriyle süslenmiş katedrali, sahil şeridi görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği için taze deniz mahsüllerini bulabileceğiniz restaurantlarda serbest zaman. Yemek sonrası Lecce'ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası Güney'in Floransa'sı olarak bilinen şehre varıyoruz. Yapacağımız turumuz sırasında sarı taşlı binaları, dar taşlı sokakları,  Santa Croce Bazilikası,  Sant'Oronto meydanı, anfi tiyatro görülecek yerler arasındadır.
Dahil olan hizmetler: Ulaşım +  Rehberlik

 

 

ÖNEMLİ NOT: PAKET TUR

 

Matera Turu (60 Eur)  + Otranto & Lecce Turu (65 Eur) + Taranto & Alberobello Turu (75 Eur) + Ostuni & Brindisi Turu (60 Eur) = 260 Eur yerine turumuz sırasında rehbere ödendiği takdirde 220 Eur'dur.

 

OTELLER Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

 

ANTICA MASSERIA TURI HOTEL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul / Bari / İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri, Atatürk havalimanı yer hizmetleri
 • Masseria' da 4 gece kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama
 • Panoramik Bari şehir turu
 • Havalimanı - otel - havalimanı transferleri
 • Profesyonel Türkçce rehberlik hizmeti
 • Fiyatlarımıza K.D.V dahildir.
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli  140 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Ekstra turlar
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR
**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
**Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
**Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden acentamıza bildirilmelidir.
**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, acentamızın sorumluluğunda değildir.
**Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
**Acentamız, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi 
acentamızınsorumluluğunda değildir.
**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
**Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Acentamız havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan acentamız hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT:Acentamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

HAREKET NOKTAMIZ

05 Ağustos 2016, 13:25

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN