Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Büyük Avrupa Turu 22 Temmuz - 07 Ağustos 2016

İTALYA – FRANSA – HOLLANDA – BELÇİKA -  ALMANYA – MACARISTAN - ÇEK CUMHURİYETİ – AVUSTURYA – SLOVAKYA – SIRBİSTAN – YUNANİSTAN - BULGARİSTAN

Zaman ve gezi kültürünüze kazandıracağınız keyifli bir seyahatin yanında; başta Avrupa başkentleri olmak üzere, tarih ile ülkelerin, sosyolojisine direk dokunarak hissedebileceğiniz ve gerçek anlamda gezerek görebileceğiniz bir fırsattır ‘Büyük Avrupa Turu’.

İlgili Tarihler: 

 • TEMMUZ 22 TEMM–07 AĞUS  / 29 TEMM – 14 AĞUS

 • AĞUSTOS  05-21  /  12-28  /  19 AĞU - 04 EYL  /   26 AĞU – 11 EYLÜL

 • EYLÜL       02-18 ( KURBAN BAYRAMI )  /  09 - 25  /  16 EYL  – 02  EKİM

PROGRAMIMIZ

 • 1.GÜN           (CUMA-CUMARTESİ)   İSTANBUL– ( SOFYA )- BELGRAD

Cuma akşamı saat 19/20:00 saatleri arasında, İstanbul’da belirlenen noktalardan hareket ile Edirne üzerinden; Kapıkule sınır kapısına varıyor ve gümrük ile pasaport işlemleri ertesi Bulgaristan’a geçiyoruz. Bulgaristan’ın; ülkemiz sınırına yakın ilk şehri olan Haskova yolunu takiben sabah saatlerinde Sofya’ya varıyor ve kahvaltı için verilen kısa süreli molamız sonrasında, panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde; St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilise’si, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilise’si, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı gezilebilecek yerler arasındadır. Bu gezimizde ayrıca ulu önder Atatürk’ün; yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun gerçekleştiği ordu evini de görme fırsatımız olacak. Panoramik gezimiz sonrası yine Sırbistan’ın başkenti; Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyoruz. Belgrad’a varışımızın ardından, Panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun sonrası otelimize geçiyoruz ve konaklama otelimizde.

 • 2.GÜN           (PAZAR)     BELGRAD – BUDAPEŞTE 

Sabah erken saatlerde otelde alacağımız kahvaltının ardından, Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye varışımızla birlikte, panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Gül Baba Türbesi ve yine Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik turumuzun ertesinde Budapeşte’de konaklayacağımız otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz, dinlenmelerinin ertesinde ekstra programlanan, Tuna Nehri Tekne Gezisine (30 Eur) katılabilirler. Tuna nehrinin ikiye ayırdığı ve Buda ile Peşte’nin bütünleşerek Budapeşte’yi oluşturduğu; Avrupa'nın incisi olarak anılan muhteşem tarihi, bu şehirde birlikte yaşıyoruz. Zira Tuna'nın ikiye ayırdığı kentin, her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için şehri bir de nehirden gezmeniz gerekir. Teknede kulaklıklar vasıtası ile anlatımları dinleyerek şehir mimarisi, tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binalar muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Bir yandan size ikram edilen meşrubatınızı içerken diğer yandan bu romantik manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz… Macaristan denince ilk akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Macar dans ve müziğinin zihinlerde hayranlık bıraktığı bu geleneksel showa dileyen misafirlerimiz akşam katılabilirler. Ekstra programlanan Çigan Gecesi Gezimizde, gideceğimiz restoranımız aynı zamanda bir şarap mahzeni olup burada hem yerel şarapların ve yemeklerin, hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini (45 Eur) çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de bu şovun birer parçası olabilirsiniz. Gezimizin ardından konaklama için otelimize geçiyoruz, konaklama otelimizde.

 • 3.GÜN           (PAZARTESİ)    BUDAPEŞTE–(BRATİSLAVA)–VİYANA – PRAG

Sabah erken saatlerde, otelde alacağımız kahvaltının ardından, bize özel otobüsümüz ile programımıza devam ediyoruz. Slovakya’nın başkenti Bratislava güzergahını takip ederek, bir sonraki şehrimiz Viyana’ya yapacağımız seyahatte; grup yeterliliğine paralel ekstra organizasyonunu sağlayabileceğimiz Bratislava turunu yapabiliyoruz. Son derece şirin bir başkent olan Bratislava gezimizde; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F.Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası gibi özel yerler keşif duraklarımız (25 Eur) olacaktır. Bu gezimiz ertesinde yine programımızda bulunan ve 78 km uzaklıkta ki Avusturya’nın başkenti Viyana’ya hareket ediyoruz. Viyana’ya varışımıza takiben  gerçekleştireceğimiz panoramik gezimizde,  Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi, Dönme Dolabı (Prater) Tuna Boyu ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezimiz ertesinde ki vereceğimiz serbest zamanın sonunda, akşam konaklama için Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag’a hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 4.GÜN (SALI)       PRAG – (DRESDEN )- BERLİN

Sabah erken saatlerde, otelde alacağımız kahvaltının ardından, bize özel otobüsümüz ile Prag panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasında olup Prag gezimiz ertesinde verilecek serbest zaman sonrası; Almanya’nın Başkenti Berlin’e doğru hareket ediyoruz. Almanya’nın önemli şehirlerinden biri olan Dresden güzergahını takip ederek bir sonra ki gezimiz Berlin’e yapacağımız seyahatte; grup yeterliliğine bağlı ekstra organizasyonunu sağlayacağımız DRESTEN turu (25 Eur) yapabiliyoruz. Kuzeyin Floransa’sı Dresden’de; Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Müzesi, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı ve Elbe Nehri kıyısı göreceğimiz tarihi keşif duraklarımız arasındadır. Yine turumuz ertesi, 2 saat uzaklıkta ki Almanya’nın başkenti Berlin’e hareket ediyor ve varışımızı takiben, Berlin Panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Kollhoff Gökdelenlerinin bulunduğu izleme Platformu, İlgi çekici mimarisi ile Daimler Chryler,Sony-Kompleksi, Büyükelçilikler ve bakanlıklar,Cam kubbesi ile Meclis Binası, Alexander Platz, Petersdom'a Protestan mezhebin önemli mimari örneklerimden biri olan Berliner Dom Kilisesi, vb. panaromik olarak göreceğimiz kültür mirası yerlerdir.  Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

 • 5.GÜN           (ÇARŞAMBA)   BERLİN –  HANOVER - AMSTERDAM    

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda üzerinde ve Almanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Hanover’ı görebilme imkanı buluyoruz. Misafirlerimize özel programımızda bulunan, Hannover panoramik şehir gezisinde; “ae giden kirch” (savaş anıtı), Rathaus saat kulesi yer alıyor. Leine Nehri, doğal parklar, barok tarzı bahçeler arasında kentin güzelliğini keşfederken, kaldırımlarda kıvrılarak 3 mil boyunca uzanan ve 36 tarihi esere Uğrayan kırmızı ince çizgi boyunca şehrin güzelliklerini keşfetme olanağı buluyoruz. Bu gezimiz sonrasında Amsterdam yolculuğumuza devam ediyor ve yine varışımıza takiben, Amsterdam Panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, meşhur Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasında olup turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

 • 6.GÜN           (PERŞEMBE)     AMSTERDAM- ( BRUGGE ) – BRÜKSEL

Sabah otelde alacağımız kahvaltısı sonrasında; Amsterdam’da serbest zaman imkanı bulabileceğiz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası ise Belçika’nın ve Avrupa’nın başkenti Brüksel’e hareket ediyoruz. Belçika’nın kültür mirası Brugge güzergahını izleyerek bir sonra ki şehrimiz Brüksel’e yapacağımız seyahatte; grup yeterliliğine paralel ekstra organizasyonunu sağlayacağımız Brugge Gezisini de (35 Eur) gerçekleştirebiliyoruz.  Gezimizde; ortaçağdan günümüze hiç bozulmadan gelen muhteşem mimariyi, su kanallarında yapılacak tekne gezisinde, yüzyıllarca geriye giderek o dönem yaşamlarına birlikte şahit olabilme imkanı bulacağız. Gezi sonrası yaklaşık bir saat mesafede bulunan Brüksel’e hareket edeceğiz. Brüksel’e varışımıza takiben, Brüksel panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde Kraliyet Sarayı Çin ve Japon evleri, Grand Place, Borsa Binası Atomium ve Heysel stadyumu görülecek yerler arasında olup turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

 • 7.GÜN           (CUMA) BRÜKSEL – PARİS

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, yine bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Fransa’nın başkenti ve ışıklar kenti olarak anılan Paris’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuktan sonra Paris’e varıyor ve takiben Panoramik Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, masallara, romanlara ve filmlere konu olmuş olan ve üstünde dünyanın en büyük vitraylarının bulunduğu, tam anlamıyla bir mimari şaheser olan Notre Damme Kilisesini ziyaret edeceğiz. Yolumuzun üstündeki muhteşem mimari yapısıyla Opera Binası'nı da göreceğiz. St Germain, Louvre Müzesi, Concorde Meydanı ve Zafer Takı, Opera Meydanı, Champ Elysees ise diğer göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

 • 8.GÜN:     (CUMARTESİ)  PARİS -  LYON 

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında, alış veriş için Paris’te serbest zaman imkanı bulabileceğiz. Dileyen misafirlerimiz ise rehberimiz tarafından ekstra programlanan (50 Eur) Sacre Coeur&Montmarte (Ressamlar Tepesi) & Eiffel Kulesi&Seine Nehri turuna katılabilirler.  Sacre Coeur Kilisesi ile başlayan gezimizde; Bölgeyi kendilerine mekân tutmuş hayat kadınlarının aralarında para toplayarak yaptırdıkları bu ilginç kilisenin hikâyesi sizi şaşırtacak. Daha sonra tüm dünyadan, ünlü olabilmek hayali ile sanat şehri Paris'e akın eden ressamların mekânı olarak bilinen Montmartre’de çeşitli dükkânlardan alışveriş yapabilir ünlü cafelerde zaman geçirebilirsiniz. Turumuzun sonraki durağı ise Seine Nehri Tekne Gezisi olacak. Seine Nehrini boydan boya geçerken nehir üzerinden göreceğimiz; Louvre Müzesi, Orsay Müzesi, Özgürlük Anıtını, Notredamme Kilisesi vb. birçok tarihi yapıyı görerek, turumuzu Eiffel’in altında bitiriyoruz.

Eiffel'in tepesinden Paris'in muhteşem manzarasının seyredilmesiyle sona eren programımızda, akşamüzeri konaklama yapacağımız Lyon’a doğru hareket ediyoruz. Konaklama Lyon otelimizde.

 • 9.GÜN           ( PAZAR)  LYON  -   MARSİLYA 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Fransa’nın en büyük ikinci metropolü olan Lyon’da programladığımız Panoramik Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Fransa’nın en kalabalık ikinci şehri olan Lyon, aynı zamanda, Fransa’nın Paris’ten sonra ikinci büyük ticaret merkezidir. Dünyanın başlıca ipek üretim merkezi olan kent, modanın Fransa’daki önemli merkezlerinden de biridir. Lyon; Rönesans mimarisinin yanı sıra gelişen sanat dünyasına, zarif opera binasına, pek çok müzeye, anıta, zengin alışveriş seçeneklerine, gelişmiş mutfak kültürüne de sahiptir. Fourviere Notre Dame Basilikası (Basilique de Notre Dame de Fourviere), Fourviere’nin eteğinde bulunan Saint-Jean Katedrali, 1617 yılında kurulan Tinity Kilisesi, Bellecour Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu takiben Lyon’a 3 saat mesafesi bulunan ve Fransa’nın liman kentlerinden olan Marsilya’ya hareket ediyoruz. Marsilya’ya yapacağımız seyahatte; grup yeterliliğine paralel ekstra organizasyonunu sağlayacağımız ve Marsilya’ya yarım saat uzaklıkta bulunan Aix-En-Provence&Avignon bölgelerini (30 Eur) görebileceğiz. Bu fırsat gezimizin ilk durağı ise Fransa’nın Provence bölgesinde ki Rhone Nehri kıyısında bulunan Avignon. Ortaçağdan kalan şehir duvarı, Papalık Sarayı ve Pont St.Benezet köprüsü görülecek yerler bu şehirde göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ikinci durağı ise  Aix-en-Provence olacaktır. Minik, şirin Fransız şehri Aix-En Provence; yüzlerce çeşmesi, lavanta tarlaları, daracık sokakları ve ünlü mağazalarıyla, Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Marsilya’ya varışımızla birlikte yapacağımız gezimizde ise tarihi ve kültürel güzelliği ile de öne çıkan, 19. yy’dan kalma Notre Dame de la Gadre Basilikası, Eski Liman bulunmaktadır. Gezimiz sonunda artık odalarımıza yerleşme işlemleri ve dinlenmek/serbest zaman için otelimize geçiyoruz. Konaklama ise otelimizde.

 • 10.GÜN         (PAZARTESİ) MARSILYA- (CANNES&MONACO&MONTECARLO) – NICE

Marsilya otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Fransa’nın, Akdeniz kıyısındaki Güney Fransa (Cote d’azure) sahil şeridini takip ederek Nice’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 Saatlik sürecek yolculuğumuz sırasında varışımız öncesi ve yine sizlerin arzusuna paralel ekstra planlanan Cannes&Nice-Monaco&Monrecarlo Gezisini (65 Eur) gerçekleştirebiliyoruz. Gezimizde, İlk olarak, her yıl bahar aylarında Film Festivali dolayısıyla tüm gözlerin üstünde olduğu, Cannes’e ziyaret edeceğiz. Gezimizde Cannes şehir merkezindeki La Croisette, Cannes Film festivalinin gerçekleştiği kırmızı halı üzerinde dünya yıldızlarının yürüdüğü Festival Sarayı (le Palais des Festival), le port, le Suquet... Antibes : Dunyanin en buyuk ve guzel yatlarini agirlayan liman, eski sehir, market, Grimaldi kalesi görülmesini öreceğimiz yerler arasındadır. Cannes gezimiz sonrası yolumuza devam edecek ve Nice’ye varışımızı takiben; Nice panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.. Gezimizde 1.Dünya savaşı sonrası Çarlık Rusyasından gelen hanedan üyelerinin yaptırmış oldukları Rus Klisesi ,Matisse müzesi, Franciscan Manastırı, Roma İmparatorluğundan kalma kalıntıları panoramik olarak görüyor ve Cimiez Tepesinden Muhteşem Nice şehrini kuş bakışı olarak seyretme ve fotoğraflama imkanı buluyoruz.  Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Bir süre dinlendikten sonra, Fransa’nın küçük ama ihtişamlı Monaco Prensliği’ne Akşam Turu yapmak üzere otelimizden hareket edeceğiz. Prince Palace, Katedral, Kaptan Custu’nun Belgesellere konu olan ünlü Deniz müzesi, panoramik olarak göreceğimiz özel yerler arasındadır.  Montecarlo’ya çıkarken F1 Plotlarının araç kullandığı yollardan geçerek dünyanın en ünlü kumarhaneler merkezi olan bölgede şansınızı deneme fırsatı da bulabileceksiniz. Gezimiz ertesi yine konaklama otelimizde.

 • 11.GÜN         (SALI)  NICE– ( COMO GÖLÜ ) – MILANO 

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile İtalya’nın Sanayi ve Moda şehri Milano’ya hareket ediyoruz. Milano’ya yapacağımız seyahatte sizler için hazırlanmış ekstra Como Gölünü de görebilme imkanımız (45 Eur) bulunmaktadır. Avrupa ve Dünya Jet Sosyetesinin Villa ve Malikanelerinin bulunduğu Como Gölü  kıyısındaki Lüx Cafelerde vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bölgenin uygunluk ve iznine tabi olarak, 500 den fazla çiçek peyzajı ile dikkat çeken Villa Carlotta, Birçok filme görüntüsü ile katkı sağlamış muhteşem Villa Balbianello ziyaret edilecek yerler arasında olacaktır.  Bir sonraki durağımız ise Enoteca Cava Turacciolo olacaktır, Şarap severler için farklı tatları bulabilecekleri bir mekan olan bu şarap merkezinde  Espressolu Grappa gibi özel şarapları test etme fırsatımız olacak. Programımıza kültür zenginliği kazandıran bu gezi sonrasında;  Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Milano’ya varışımızla birlikte yapacağımız Panoramik şehir turumuz da şehrin şık caddelerinde yürüyerek, Ünlü Doumo meydanını ziyaret edeceğiz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyor ve Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ile Ünlü  Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak şehir turumuzu tamamlıyor olacağız. Şehir turu sonrası otelimize transferimiz gerçekleşecek ve oda dağılımına takiben serbest zaman verilecektir. Konaklama otelimizde.

 •  12.GÜN        (ÇARŞAMBA)   MİLANO& VENEDİK        

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası, yine bizleri bekleyen özel otobüsümüzle, Venedik’e hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından varacağımız Venedik’te; öncelikle panoramik şehir turumuzu yapıyor olacağız. Bu gezimizde, vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz ,Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Gondollarla tatbik edilen ünlü Venedik Kanallarında gezi imkanı bulabilirler (25 Eur). Gondollar ile yapacağınız kanallar gezisine katılarak, romantik ve tarihi Venedik’i su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalayabilirsiniz. Yine arzu eden misafirlerimiz için ekstra programlanmış bulunan ve rehberimizin organizasyonunu düzenleyeceği  Dünyaca ünlü cam eşyaların ve kristallerin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri; Murano Adası turuna (25 Eur) katılabilirler. Şehir turumuzun bitiminde, sizler için serbest zaman planlanmış olup sonrasında otelimize geçecek ve odalarımıza yerleşeceğiz. Konaklama otelimizde.

 • 13. GÜN        (PERŞEMBE)  VENEDİK -  FLORANSA                

Venedik’te ki otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra, grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket edeceğiz. 3 saatlik yolculuğumuza takiben ve Floransa’ya varışımızla öncelikle panoramik şehir turumuzu yapıyoruz; Santa Maria del Fiore Katedrali, Vaftizhane, Giotto'nun Çan Kulesi, Senyorlar Meydanı ve Sarayı Michel Angelo Tepesi görülecek önemli yerler arasındadır. Şehir turunun bitimini takiben dinlenebilmeniz veya alışveriş için serbest zaman verilecektir. Programımıza takiben konaklama ve odalarımızın alınması için otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde

 • 14. GÜN        (CUMA)  FLORANSA- ROMA                                       

Toskana Bölgesinin başkenti sayılabilecek Floransa’da alacağımız sabah kahvaltısı ardından, bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Italya’nın başkenti Roma’ya hareket ediyoruz. Elbette programımızda bulunan Panoramik Şehir turumuza varışımızla birlikte başlıyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali’ni, (en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası) göreceğiz. Bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından  otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu zamanı şehre nüfus ederek serbest değerlendirebilirler. Konaklama otelimizde.

 • 15.GÜN     (CUMARTESİ)   ROMA –( POMPEI )-BARİ– IGOUMENİTSA  

Sabah erken saatlerde alınacak kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberinizin bildireceği saatte Bari limanına gitmek üzere hareket ediyoruz. Bari’ye yapacağımız seyahatte sizler için hazırlanmış ekstra POMPEI şehir gezisini de yapabilme imkanı (45 Eur) olacak. Dünyanın en çok ziyaret edilen antik kentlerinden biri olan Pompei Antik Kenti ziyaretinde; Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı,  yaşanan felaket anı korunarak günümüze gelmiş şekli ile görülecektir.  Feribot yolculuğumuz için Bari’ye geliş saatimiz uygun ise şehri tanıma fırsatı bulacağız.  Yapılacak bilet bagaj ve gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve hareket. Feribot içerisinde ki  Bar, Restaurant, Cassino bölümlerinde keyifli zaman geçirerek bu yolculuğumuzu tamamlayacağız. Gece feribot yolculuğu ile geçiriyoruz..

 • 16.GÜN (PAZAR)  SELANİK – KAVALA – İSTANBUL

Sabah erken saatlerde Yunanistan’ın Igoumenitsa Limanına varış ve özel otobüsümüz ile seyahatimizin son günü için programlanmış gezimize devam ediyoruz. Yunanistan’ın 2. Büyük kenti Selanik’e varışımızla birlikte Panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Şehir turumuz esnasında; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuzun en sonunda ise Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret edeceğiz. Selanik gezimiz sonrası yine Yunanistan’ın sahil şehri Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala için planlanmış panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Kavala’nın önemli yerlerinden Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman ise turumuz esnasında görülecek yerler arasında olacaktır. Gezi sonrası özel otobüsümüzle yapılacak yolculuğumuzda; İskeçe, Dede Ağaç yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin  ardından Tekirdağ üzerinden İstanbul’a dönmüş oluyoruz. Gezimizin ve servislerimiz İstanbul’a varışın ardından son bulmaktadır.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam Büyük Avrupa Turu

HAREKET NOKTAMIZ

22 Temmuz 2016,

ÜCRET

 • İKİ & ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI  : 975 €

 • TEK KİŞİLİK ODA FARKI                            : 495 €

 • 2-12 YAŞ ÇOCUK                                        : 965 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • ·         İstanbul’dan hareketle programda belirtilen tüm yol güzergahını kapsayacak şekilde, Lüks Otobüsler ile ulaşım hizmeti.
 • ·         3* ve 4* Hotellerde 14 gece gece Oda Kahvaltı konaklama
 • ·         Programda belirtilen yerlerde Panoramik Şehir Turları
 • ·         Venedik Vaporetto ücreti
 • ·         Profesyonel rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • ·         Yurtdışı çıkış fonu  :  15 TL ( Devlete Ödenir )
 • ·         Vize işlem ve ücreti  (125 €)
 • ·         Program dışı, ekstra olan geziler
 • ·         Şahsi harcamalar
 • ·         Konaklama/Şehir Vergileri (Konaklayan tarafından otele ödenir )

OTELLER: 

 • BELGRAD    - BEST  WESTERN HOTEL SUMADIJA 4* ve benzeri,

 • BUDAPEŞTE- EXPO CONGRESS HOTEL 4-*  ve benzeri,

 • PRAG                        - CONGRESS AND SPORT HOTEL OLSANKA 3* ve benzeri,

 • BERLIN        - TRYP BY WYNDHAM BERLIN CITY EAST 4* ve benzeri,

 • AMSTERDAM-IBIS BUDGET AMSTERDAM AIRPORT 3* ve benzeri

 • BRUKSEL    - CHELTON HOTEL EU 3* ve benzeri,

 • PARIS           - IBIS PARIS  LE BOURGET  3* ve benzeri,

 • LYON            - CAMPANILE  LYON SUD –OULLINS  3* ve benzeri,

 • MARSILYA   - CAMPANILE AIX-EN-PROVENCE EAST 3* ve benzeri,

 • NICE              - QUALITY HOTEL MENTON MEDITERRANEE 3* ve benzeri,

 • MILANO        - AIRPORT HOTEL BERGAMO 4* ve benzeri,

 • VENEDIK     - BEST WESTERN PREMIER BHR TREVISO 4* ve benzeri,

 • FLORANSA - HOTEL MICHELANGELO 4*  / MONTECATINI TERME ve benzeri,

 • ROMA            - OTEL ERGIFE PALACE 4* ve benzeri.

 

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN