Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Yunanistan-Makedonya Ve Thassos Adası -Yarım Pansiyon Ve Ekstra Tur Yok. 1250 Lira- 25-30 Ağustos 2016

Bir ilk olarak Yunanistan-Makedonya ve Thassos Adası turu ile Deniz-Kum-Güneş tatili ve kültür gezilerini birleştirerek bir paket program halinde sizlere sunuyoruz.

5 Gece 6 gün sürecek olan paket turumuzda Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya gelmiş ve çocukluğunun bir dönemini geçirmiş olduğu Selanik’teki müze ev, yine Yüce Önderimizin öğrenim görmüş olduğu Manastır Askeri İdadisi, İttihat ve Terakki’nin önemli isimlerinden Resneli Niyazi Bey’in Resne’deki Müze Evi, Ohrid Gölü, Kavala Kalesi ve Limanı, Gümülcine kıyılarını görme fırsatı yakalarken, son yılların önemli bir turistik cazibe noktası olan, Ege’nin pırıl pırıl denizine sahip Thasos Adası’nda deniz-kum-güneşin tadını çıkaracağız.

PROGRAMIMIZ

1.    Gün 25 Ağustos Perşembe

21.00’da Kumrular Caddesi park alanında özel otobüsümüze yerleşiyor, İpsala sınır kapısı için hareket ediyoruz.

2.    Gün 26 Ağustos Cuma  Gümülcine/Komotini

Yolda verilecek olan çeşitli molalarla sınır kapısına varışı takiben pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Yunanistan tarafına geçiyor ve sabah saatlerinde Gümülcine’ye varıyoruz. Varışı müteakip yapılacak olan panaromik turda, tarihi Saat Kulesi, Yeni Cami, Eski Evler görülecekler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyor ve serbest zaman alıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.     Gün 27 Ağustos Cumartesi Gümülcine-Selanik/Thessaloniki

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor bizler için manevi bir değeri olan Yunanistan’ın ikinci büyük şehri Selanik’e yol alıyoruz. Varışı takiben doğrudan Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini açtığı ve bir dönem çocukluğunun geçtiği müze evi ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrasında yapılacak olan şehir turunda Beyaz Kule, İskender Heykeli ve Aristo Meydanı’nı görüyoruz. Kordon’da serbest zaman aldıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

4.     Gün 28 Ağustos Pazar Manastır-Resne-Ohrid

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor Manastır/Bitola için hareket ediyoruz. Makedonya sınır kapısındaki işlemlerden sonra Manastır tarafına geçiyor, Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim görmüş olduğu Manastır Askeri İdadisi’ne geçiyoruz. Ziyaretin ardından Şirok Sokak’ta yürüyor, Askeri İdadi Öğrencisi Mustafa Kemal’in aşk yaşadığı Manastırlı Eleni’nin evine gidiyoruz. Şirok Sokak’ta serbest zaman aldıktan sonra özel otobüslerimize yerleşip Resne’ye hareket ediyoruz. Resne’de İttiahat Terakki’nin önemli isimlerinden biri olan Resneli Niyazi Bey’in evini ziyaret ettikten sonra Makedonya’nın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz.  Varışı takiben şehir turumuzu yapıyoruz (tur geliş saatine göre bir sonraki gün de yapılabilir). Turumuzda; Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Hacı Turgut Camii, Türk Çarşısı ve Ohrid Gölü görülecek olan yerler arasındadır. Sonraki durağımız otelimiz. Geceleme otelimizde.

5.     Gün 29 Ağustos Pazartesi Ohrid-Kavala

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Kavala’ya hareket ediyoruz. Öğleden sonra Kavala’ya varıyor, liman bölgesinde panaromik bir tur yapıyoruz. Akabinde otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

6.     Gün 30 Ağustos Salı Kavala-Thassos-Ankara

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Ege’nin ünlü adası Thassos’a feribotla geçiyor, gün boyu deniz-kum-güneşin tadını çıkarıyoruz. Akşam saatlerinde Kavala’ya dönüyor ve sınır kapısına hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Türkiye tarafına geçiyor geç saatlerde Ankara’ya varıyoruz.

Hoş geldiniz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

23 Ağustos 2016, Kumrular-Kaymakamlık karşısı, 21:00

ÜCRET


* 0-3 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 450 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

 • İki kişilik odada kişi başı 1250 TL (6 ay taksitli 1300 TL),

 • Tek kişi farkı 450 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklama (kahvaltı ve akşam yemekleri otelde)
 • Program kapsamındaki tüm tur ve transferler
 • Feribot gidiş-geliş
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize (140 €)
 • Seyahat sigortası (15 €, yaşa göre ilave alınabilir)
 • Tüm şahsi harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
 • Programda belirtilmeyen öğünler
 • Otellerde mini bar harcamalar
 • İçecekler 

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular-Kaymakamlık karşısı 21:00
Milli Kütüphane 21:05
Armada 21:15
Çayyolu-Galleria 21:25
Şaşmaz Kavşağı 21:35
Göksu Göleti 21:50

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN