Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı kültür ve doğa turları, Gap turu Ankara, Karadeniz turları Ankara, Amasra turu, Kapadokya turu, İstanbul turu, Okul turları, Şile Ağva turları

0312 417 67 06

Orta Avrupa Ve Balkan Yildizlari 17-26 Ağustos 2018 Artıyaşam Özel

Kurban Bayramı’nda;

ORTA AVRUPA VE BALKAN YILDIZLARI;

17-26 Ağustos 2018

 

PROGRAMIMIZ

 1. GÜN  Eskişehir-Kapıkule 17 Ağustos

16.00’da Artıyaşam buluşma noktasında operasyon ekibimizle buluşuyor, özel otobüsümüze yerleşiyoruz. Operasyon sorumlumuzun yapacağı bilgilendirme sonrasında Kapıkule sınır kapısı için hareket ediyoruz. Geç saatlerde Kapıkule sınır kapısına varıyoruz.

 

2. GÜN Sofya-Belgrad 18 Ağustos

Kapıkule sınır kapısına varışı takiben pasaport işlemleri sonrasında Bulgaristan tarafına geçiyor, yolda verilecek olan çeşitli molalarla sabah saatlerinde Sofya’ya varıyoruz.  Panaromik Sofya şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan AleksandrNevski Katedrali’ni görüyoruz. Sofya Üniversitesi’nin görülmesi sonrasında, Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii,  Meclis Binası, Sofya Heykeli’ni görüyoruz.  Aya Nedelya Kilisesi çıkıyor karşımıza.  Banyabaşı Camii(Seyfullah Efendi Camii) ziyaretini takiben Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz; geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN Belgrad-Budapeşte 19 Ağustos

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Belgrad şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze (dışarıdan), Saat Kapı ve Müzesi (dışarıdan), Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

4. GÜN Budapeşte-Bratsilava-Viyana 20 Ağustos

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi’ni  gördükten sonra Viyana’ya hareket ediyoruz. Güzergahta bir Ortaçağ şehri olan Slovakya’nın ünlü turizm beldesi Bratislava’yı ziyaret ediyoruz. Sonraki durağımız Viyana. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

 

5. GÜN Viyana-Prag 21 Ağustos

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında Viyana şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda;  Opera Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Binası, Burg Theatre, Üniversite, Belvedere Sarayı, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında Prag’a transfer oluyoruz. Geceleme Prag’ta otelimizde.

 

6. GÜN Prag-Zagreb 22 Ağustos

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Prag şehir turuna çıkıyoruz. Şehir turunda; Kraliyet Sarayı, St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astrolojik Saat, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Zagreb’e hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

7. GÜN Zagreb-Bosna Hersek 23 Ağustos

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında panaromik Zagreb şehir turunu otobüsümüzle yapıyoruz (inmeden, panaromik). Sonraki durağımız Bosna-Hersek;  varışı takiben şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzda Avrupa’nın en ilginç çarşılarından biri olan Başçarşı’yı gezip Osmanlı döneminden beri faaliyette olan Kurşunlu Medresesini görüyoruz. Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası olan Hüsrev Bey Cami ziyareti sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8. GÜN Bosna Hersek-Üsküp 24 Ağustos

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Üsküp’e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varışı takiben şehir turuna çıkıyoruz. Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve hala eser ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’nın başkenti Üsküp’ü  geziyoruz.  Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’te turumuza başlıyoruz. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi,  Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han,  Kapan Han, Kurşunlu Han ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, geçen sene yapımı bitirilen ve Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender Heykeli, Kral Samuel Heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

9. GÜN Üsküp-Selanik 25 Ağustos

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Selanik’e hareket ediyor, varışı takiben Selanik şehir turuna çıkıyoruz; turumuzda Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğmuş olduğu müze evi ziyaret ediyoruz. Sonrasına Beyaz Kule görülecek; akabinde Kordon’da serbest zaman alıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

10. GÜN Kavala-İpsala-Eskişehir 26 Ağustos

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Kavala’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben Kavala şehir turunu yaptıktan sonra İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç hattı ile sınır kapısına varıyoruz.  Varışı takiben gümrük işlemlerini yapıyor, Türkiye tarafına geçiyoruz. Yolda verilecek olan çeşitli molalarla geç saatlerde Eskişehir’e varıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

17 Ağustos 2018, 16:00

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı 649 €,

Tek kişi farkı 199 €

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 4 gece 4 yıldızlı otellerde yarım pansiyon (Zagreb, Üsküp, Saraybosna, Kavala), 4 gece 3 yıldızlı otellerde (Belgrad, Budapeşte, Viyana, Prag) oda-kahvaltı konaklama
 • Konforlu bir otobüsle program kapsamında belirtilen tüm transferler
 • Program kapsamında belirtilen turlar
 • Yurt içi sınırlarda araç içi ikram ve su
 • Artıyaşam Seyahat Acentası Operasyon hizmetleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Vize (145 €)
 • Öğle yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

 

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

Facebook

ETKİNLİK TAKVİMİ

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kullanıcı GİRİŞİ

LOG IN